Oon syönyt koht vuoden verran Diane Nova pillereitä ja nyt jouduin ensimmäist kertaa napsimaan kaks laattaa peräkkäin. Tänä aamuna huomasin, että pientä vuotoa (siis iha et sanoo saa) ilmaantui... Elikkä pointti on se, että onks iha normaalii et pientä vuotoa voi ilmaantua kun syö kahta laattaa peräkkäin? (menkat pitäs alkaa ens viikol...)
Pientä vuotoa 3:lla viikolla (Diane Nova)
Nanna
3350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse käytän Evra-ehkäisylaastareita ja yritin siirtää kuukautisia niiden avulla jatkamalla seuraavalla laastaripaketilla kun olisi pitänyt pitää väliviikko. Siitä saakka minulla on ollut välivuotoja (yli 3 kk), lääkärin mukaan johtuvat todennäköisesti siitä, että laastarit ovat minulle liian vähähormonisia eivätkä riitä pitämään kuukautisia pois, vaan ne yrittävät tulla "väkisin" läpi. Voisiko sinulla olla saman ongelma? Liian vähän hormonia sisältävä pilleri?
Kuulostaisi tuo vuoto siltä,että hormoni taso niissä on "liian" pieni.Minä en ole koskaan siirtänyt menkkoja,mutta minulla on ollut useaan kertaan välivuotoja.Ne tosiaan johtui siitä,että pillereideni hormonitaso oli liian pieni ja lääkäri vaihtoi ne suurempi tasoisiin.Sen jälkeen ei ole ollut välivuotoja.
välivuodot on täysin normaaleja kun syöt kahta liuskaa peräkkäin. varsinkin noin loppupäässä.