Millaiset mahdollisuudet 22v naisella on iskeä 34v mies?

Onko ikäero niin suuri, että kannattaa suosiolla unohtaa koko juttu?
4588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos muuten silmää ja korvaa miellyttää, niin erinomaiset. Ei se ikäero noin päin lähtökohtainen ongelma ole.

Pidemmän päälle sitten näkee toimiiko, mutta kyllä sinä mitä todennäköisimmin tutustumaan pääset.

Äänestä

Itse joskus jätin väliin suunnilleen tuon ikäisen naisen ja suunilleen tuossa iässä ollessani.

Nainen osoitti kiinnostusta (ja naisen ystävätärkin sen suoraan kertoi), mutta en vain voinut kuvitella mitään oikeaa suhdetta, ja vielä silloin en ollut etsimässä vain lyhyitä suhteita tai edes valmis kokeilemaan riskillä jos suhde tuntui että sillä ei ole mahdollisuuksia. Olin siis vaan uskomattoman typerä.

Nykyään en välittäisi tuosta ikäerosta. Jos minusta kiinnostuisi päälle parikymppinen nätti nainen, niin olisin täysin haltioissani ja olisin taatusti valmis ainakin kokeilemaan tuleeko siitä mitään. (Olisin skeptinen että se pitkällä tähtäimellä onnistuu, mutta ei se todellakaan estäisi yrittämästä.)

Äänestä

Miksi ihmeessä tyytyisit vanhaan tampioon jos saat nuoren täyspäisen? Jos olet huorannut maineesi, tyydy toki Erkkiin. Hän on uskollinen, koska häntä kukaan muu ei enää halua.

Äänestä
  • Tämä edellinen kommentti oli selvästi lähtöisin joltakin tuhdilta nuorena huomionosoituksia miehiltä saaneelta katkerikselta. Jo 10 v on saanut ovensa itse vääntää auki ( kukas se nyt sanoikaan että saa itse aukaista latunsa ), ei ole mies vaivautunut avuksi. Syvää elämän pettymystä aistittavissa.

    Musulmaaneilta ei paljonkaan positiivista vaikutetta olisi länsimaiseen yhteiskuntaan otettavissa, jotakin nyt kuitenkin:
    Sopiva naisen ikä on puolet miehen iästä 7, eli esim jos mies on iältään 30, on sopiva ikä vaimolle 22. Jos taas mies on 50, sopivan ikäinen nainen on 32-vuotias. 100-vuotiaalle miehellekin islamilainen kulttuuri suo onnen(?): 57-vuotiaan vaimon.

    Kaikki sen kaltaiset 'viritelmät', joissa mies on 'äidinkorvikettaan' huomattavasti nuorempi, ovat luonnottomia.
    [ käsitemäärittely sanalle Luonnoton = (suhde,) jonka seurauksena suvunjatkamista ei tapahdu; homosuhteet yms. ]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulmallista... kirjoitti:

Onko ikäero niin suuri, että kannattaa suosiolla unohtaa koko juttu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu