http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011082914281544_uu.shtml
Varmasti on noissa kehitysvammaisissa naisissa sellaisia tapauksia jotka eivät ole harrastaneet seksiä kertaakaan.
Miksi pitää jahdata teinejä kun voi harrastaa seksiä täysi-ikäisen kehitysvammaisen kanssa? Se ei ole laissa kielletty
miksi ette halua seksiä kehitysvammaisen kanssa?
60
3381
Vastaukset
- Mies-21v
Sori mutta kuka oikein haluaisi harrastaa seksiä jonkun ölisevän ja kuolaavan mongoloidi-epäsikiön yms kanssa? Sitäpaitsi kannatan kehareille eutanasiaa.
- 4+19
Velvollisuutesi on osallistua seksin tasaisen saamisen talkoisiin, tai muuten kehari kostaa vääryydet...
- Mies-21v
4+19 kirjoitti:
Velvollisuutesi on osallistua seksin tasaisen saamisen talkoisiin, tai muuten kehari kostaa vääryydet...
En minäkään kosta sitä kenellekään etteivät normaalit ja terveet naiset anna minulle seksiä tasapuolisesti siinä missä jollekin ytm:lle, mitä nyt muutaman muun tavoin kiroan naissukupuolen pahuutta tällä palstalla...
- ...
4+19 kirjoitti:
Velvollisuutesi on osallistua seksin tasaisen saamisen talkoisiin, tai muuten kehari kostaa vääryydet...
servaus
- Täh
Harrastaa seksiä down syndroomasta kärsivän kanssa?
- vammaton ätmi
Miten toi hyväksikäyttö uutinen liittyy tähän täysi-ikäisten kehitysvammaisten kanssa seksin harrastamiseen?
Ja kyllä, minä voisin hyvinkin harrastaa seksiä kehitysvammaisen naisen kanssa - niin kauan kun naisen henkinen kehitystaso olisi sellainen että kykenee sen asian ajattelemaan loppuun asti.
Ätminä ymmärrän kyllä sen tunteen että jos haluaa seksiä ja hellyyttä ja ei sitä saa. Joten voisin hyvin mielelläni harrastaa seksiä kehitysvammaisen naisen kanssa. En ehkä tuntisi niin suurta seksuaalista himoa kuin johonkin ns. normaaliin naiseen, mutta onneksi miehenä ei tunne mitään vastaavanlaista "inhotusta" tai "ällötystä" seksin harrastamisesta kuin naiset. Naisillehan ei ätmi kelpaa kun se olisi ällöttävää. (Eli ätmi on naisten mielestä seksuaalisesti melkeinpä sama kuin kehitysvammainen. Vamma on seksuaalisessa kehittymisessä haluttavaksi mieheksi.)
Mieluumin koskisin johonkuhun kehitysvammaiseen naiseen, joka on seksinsä ja hellyytensä ansainnut enemmän kuin joku baareissa kaikille jakava siiderivalas, jolla ei ole mitään muuta vammaa kuin asenteessaan.
Luulen vaan että kehitysvammaiset naiset haluavat sitä ihan samaa kuin muutkin naiset, pysyvää parisuhdetta, jne. Ja sitä en varmaan pystyisi tarjoamaan.- Mies-21v
Veikkaanpa että sinäkin nostaisit äkkiä tasoasi jos joku henkisiltä ja ulkoisilta ominaisuuksiltaan selvästi kehitysvammainen nainen tulisi sinua iskemään. Itselleni on valitettavasti näin käynyt kerran eikä ollut mitenkään miellyttävä kokemus, hyi!
- vammaton ätmi
Mies-21v kirjoitti:
Veikkaanpa että sinäkin nostaisit äkkiä tasoasi jos joku henkisiltä ja ulkoisilta ominaisuuksiltaan selvästi kehitysvammainen nainen tulisi sinua iskemään. Itselleni on valitettavasti näin käynyt kerran eikä ollut mitenkään miellyttävä kokemus, hyi!
Luultavasti kyllä jos tulisi iskemään niin voisi olla vähän yllättävä ja epämiellyttävä kokemus. Johtuisi paljon vaan siitä tilanteen yllättävyydestä - ja toisaalta niiden henkisten ominaisuuksien ongelmista.. Eli en tietäisi kuinka suhtautua naiseen.
Mutta jos tietäisin että olen menossa seksuaalisesti hoitelemaan jonkun kehitysvammaisen sen kotiin, vähän ikäänkuin maksuttomana mieshuorana, niin luultavasti pystyisin suhtautumaan tilanteeseen aika toisella tavalla. Ajattelisin että nyt ollaan suorittamassa tärkeää jobia ja tarjoamassa seksiä sellaiselle joka ei sitä normaaleilta markkinoilta saa, ja eipä siinä sitten varmaan olisi mitään ongelmaa. (Paitsi ehkä se mieshuoran leima minkä saisin, vaikken maksua perisikään, jos siis tuota tekisin enemmän kuin yhden naisen kanssa.)
Eihän tuota tilannetta nyt oikeasti pystyisi etukäteen kuvittelemaan. Mutta uskoisin että oma suhtautumiseni olisi melko avoin. Luultavasti ainakin avoimempi kuin keskiverto naisella minua itseäni kohtaan.
Luulen että monelle kehitysvammaisellekin vaan tuo olisi aika ei-haluttava tilanne, jos kokisivat että joutuvat turvautumaan vaan johonkin "maksullisen tapaiseen" mieheen saadakseen seksiä. Mutta samahan se on ätmeilläkin. Maksulliseen pitää turvautua jos sitä seksiä haluaa.
- lijkuoi
Keharit on yleensä läskejä. Siis ihan yhtä puoleensavetäviä kuin muutkin vanhat kurpat.
- Mies-21v
Ylipainoisuus nyt ei ole kehareissa se kaikkein suurin miinus vaan rumuus, epämuodostuneisuus ja luotaantyöntävä käytös ja olemus.
- hhjjhjj
Mies-21v kirjoitti:
Ylipainoisuus nyt ei ole kehareissa se kaikkein suurin miinus vaan rumuus, epämuodostuneisuus ja luotaantyöntävä käytös ja olemus.
Älkää yleistäkö että on rumia, kuolaa..
- Panisin.
hhjjhjj kirjoitti:
Älkää yleistäkö että on rumia, kuolaa..
- Anonyymi
Ja syvästi kehitysvammaiset kiinnostaa saman verran kun nussia hevosta perseeseen jos pitäisi valita seksikumppani niistä valitsisin hevosen
- :)))))))))))))))))
- hymy huulet
http://www.youtube.com/watch?v=mfq8nLPJb6c
video kertoo totuuden. :) - 6+16
Televisiossa oli jokunen aika sitten ohjelma kehitysvammaisesta naisesta, joka rahapulassaan myi seksiä. Siis myi. Ja sitä ostettiin.
Ikävä kyllä en voi kertoa yksityiskohtia, en katsonut ko dokkaria enkä tiedä minkä tyypppisestä vammasta oli kyse tai minkä näköinen nainen on.
Sana "kehitysvamma" on erittäin laaja käsite pitäen sisällään lähes mitä hyvänsä. Down on ehkä tunnetuin ja tässäkin ketjussa siksi mainittu. Kaikkea ei välttämättä eddes näe päälle päin, vasta jutellessa huomaa, ettei kaikki ole kohdallaan. Lievän vamman kanssa kykenee elämään lähes normaalia elämää.
Tästä onkin luontevaa siirtyä puimaan Naalin persoonaa...- Minä näin ohjelman
Ei ollut kehitys- vaan Cp-vammainen. Ihan eri asia.
- :))))
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013110417665885_vi.shtml
ei ole helppoa ei.. - Reipas Mies
Jos Luoja on antanut miehelle vaikkapa ruman naaman ja ujouden, niin tässäkö on maanpäällinen kiitos siitä?
Tuolla kentällä on ihan tolkuttoman naamarumia buldogin naamaisia bodareita sänkitukkineen ja tribaali-tatskoineen- ja kyllä vain on timmi muotihottisnainen sievillä korkokengillään kipittämässä vieressä. Makes no sense.
Jos palstakirjoitusten perusteella jonkun yksittäisen miehen sielu on musta, synkkä kuin syksy yö, sellainen vain ei ihmisenä kovin yleisesti normaalia naista kuin puistata.
Mutta on toisenlaisiakin miehiä, heitä joita farmari-Skoda ja perhe-elämä kiinnostaisi hyvin paljon, mutta ei vaan kipinä riitä. Sillä o n Tasojärjestelmä. Et pääse pelikentälle jos naama ja supliikki statuksen kera ei ole kondiksessa.
Ja P/s-juna kulkee. Et saa enää naista jolla ei ole eroa, lasta tai useampaa, eksiä, pettymyksiä, säätöjä ja vonkauksia takana.
Kylmä peli Heljällä. Liian kallis asunto, riippuvaisuus hoitajista, hoitokotiin kuuluisi. Demonisoikaa nyt Te femarit tuon Heljän hyväksikäyttö huolella, täytyy olla päästä sairas mies joka fetissejään toteuttaa vammaisen naisen epätoivoa käyttäen.
Toisin sanoen, ette naiset anna armoa edes toisille naisille joilla on lähtöteline vähän kauempana kuin itsellä. Kuvaa paljon Peliä. Kauniit, rohkeat ja komeat saavat kakusta kirsikat ja vähän ekstraa päälle elämän kakusta.
Mitä isompi timanttisormus on naisella ja edustuskelpoisempi yt-mies sen antajana niin sitä parempi. Sopii teille.
Naisten on näköjään ihan jäätävän vaikea uskoa että miehilläkin on oikeus omiin tunteisiin. Useimmilla ainakin. Moni mies haluaisi naisen jota ei naamallaan tule saamaan. Siinä se suuri ero on. Mitä voi tehdä? Ajaa päänsä, leikkiä Pittbullia tai vastaavaa shittiä? Roolissa eläminen ja oman positiivisen energian löytäminen ovat erijuttuja. - :///
minä tunnen erään kehitysvammaisen naisen joka on 30-vuotias hän ei elämänsä aikana kertaakaan harrastanut seksiä johtuu siitä että hänen äitinsä ei anna hänen tehdä sitä.
Hän on todella suojelunen tytärtään kohtaan.
Tämä kehitysvammainen nainen on aina ollut sellainen että ei uskalla väitää vastaan äidilleen ja tottelee kaiken mitä äiti sanoo.- Anonyymi
Kehitysvammainen on älyllisesti lapsen tasolla, ja ymmärrän hyvin suojelun. Jos itselläni olisi kehitysvammainen tytär, niin kyllä katsoisin ettei mitään juopot tule panemaan ja tyhjentämään rahapussia.
- kiltti atm.
Kehari on sama kuin ruma normaali nainen. Sellasen kanssa ei voi mitenkään olla tekemisissä.
- ...
Uutisen mukaan kehitysvammaiset kyllä "kelpaavat", jos heitä kerran käytetään seksuaalisesti hyväksi vastoin heidän tahtoaankin. Eli perin kummallinen johtopäätös on uutisesta tehty.
Kehitysvammaiset eivät ole älyllisesti samalla tasolla kuin normaalit, ja siinä mielessä jos normaali ottaisi kehitysvammaisen saadakseen seksiä, se olisi melkein lähtökohtaisesti jo hyväksikäyttöä, mikä on lain vastaista ja moraalisesti tuomittavaa.
Ja eikö se olisi hyvä, että kehitysvammaiset löytäisivät sen kumppanin toisista kehitysvammaisista?- Mies-21v
"Ja eikö se olisi hyvä, että kehitysvammaiset löytäisivät sen kumppanin toisista kehitysvammaisista?"
- Mieluummin sitten niinkuin että ahdistelisivat meitä terveitä ja normaaleja ihmisiä. Miksiköhän muuten Turun Fortessa käy joka viikonloppu jotain kehitysvammaisia naisia ohjaajansa kanssa? Siis mitä niinkuin kehari tekee paikoissa joista normaalit ihmiset yrittävät etsiä seuraa? Onko niin että kehitysvammaistenkin keskuudessa naiset pyrkivät pariutumaan ylöspäin kun eivät tasoisensa miehet heille kelpaa? Miespuolista keharia en ole kertaakaan ko.paikassa nähnyt.
Sitten on tietysti Kuvake.net jossa jostain syystä on suhteellisesti melko paljon rekisteröityneitä käyttäjiä joilla on jonkin sortin kehitysvamma. Yksi hyvä esimerkki jonka muistan parin vuoden takaa on eräs n.30v kehitysvammainen mies joka lähetteli vonkausviestejään suunnilleen jokaisen vähänkin kauniimman 15-25-vuotiaan naisen profiiliin. Nämä naiset sitten joko haistattelivat tai rupesivat tämän hlö:n feikkinettityttöystäviksi eikä tämä kehari edes tajunnut sitä että ne kymmenet tai sadat nuoret naiset vaan kiusasivat häntä.
Omasta mielestäni kehitysvammaisten läheiset, avustajat tms. voisivat tosiaankin ohjata heitä tutustumaan mieluummin muihin kehitysvammaisiin niin säästyisivät sekä kehari että hänen lähestymisensä kohde ikäviltä kokemuksilta... - Anonyymi
Itselläni on Lievä älyllinen kehitysvamma ja ei pidä minun kohdallani paikkaansa vaikka vanhemmat eivät suojele minua. Ja osaan ilmaista mitä haluan ja tiedän mihin saa minua joku toinen koskea pahoinpitelin Lievästi älyllisesti kehitysvammaisen miehen koska oli tyhmempi kehitysvammainen kuin minä oli iholla kiinni työkeskuksen ulkopuolella siis kun kun näin ja tuli minun kotiini annoin sen kehitysvammaisen miehen tulla ja ei tiennyt mitä pitää tehdä kun kyrpä oli pillussa siksi pahoinpitelin
- Anonyymi
Mies-21v kirjoitti:
"Ja eikö se olisi hyvä, että kehitysvammaiset löytäisivät sen kumppanin toisista kehitysvammaisista?"
- Mieluummin sitten niinkuin että ahdistelisivat meitä terveitä ja normaaleja ihmisiä. Miksiköhän muuten Turun Fortessa käy joka viikonloppu jotain kehitysvammaisia naisia ohjaajansa kanssa? Siis mitä niinkuin kehari tekee paikoissa joista normaalit ihmiset yrittävät etsiä seuraa? Onko niin että kehitysvammaistenkin keskuudessa naiset pyrkivät pariutumaan ylöspäin kun eivät tasoisensa miehet heille kelpaa? Miespuolista keharia en ole kertaakaan ko.paikassa nähnyt.
Sitten on tietysti Kuvake.net jossa jostain syystä on suhteellisesti melko paljon rekisteröityneitä käyttäjiä joilla on jonkin sortin kehitysvamma. Yksi hyvä esimerkki jonka muistan parin vuoden takaa on eräs n.30v kehitysvammainen mies joka lähetteli vonkausviestejään suunnilleen jokaisen vähänkin kauniimman 15-25-vuotiaan naisen profiiliin. Nämä naiset sitten joko haistattelivat tai rupesivat tämän hlö:n feikkinettityttöystäviksi eikä tämä kehari edes tajunnut sitä että ne kymmenet tai sadat nuoret naiset vaan kiusasivat häntä.
Omasta mielestäni kehitysvammaisten läheiset, avustajat tms. voisivat tosiaankin ohjata heitä tutustumaan mieluummin muihin kehitysvammaisiin niin säästyisivät sekä kehari että hänen lähestymisensä kohde ikäviltä kokemuksilta..."Onko niin että kehitysvammaistenkin keskuudessa naiset pyrkivät pariutumaan ylöspäin kun eivät tasoisensa miehet heille kelpaa? Miespuolista keharia en ole kertaakaan ko.paikassa nähnyt."
Tunnen lievästi kehitysvammaisen miehen, joka asuu yksin omassa asunnossa ja kykenee itsenäiseen elämään. Tekee jotain avustavia töitä kaupassa, missä on ok:sti pärjännyt.
Kehitysvammaisten seurassa häntä pidetään liian osaavana, kun taas vammattomien keskuudessa hän on liian vammainen.
Tuttavamies haluaisi kovasti ns. terveen tyttöystävän huonoista tuloksista huolimatta. Ymmärrän hyvinkin, miksei normaaliälyinen nainen saati mies halua kehitysvammaista. Kuuron tai liikuntavammaisen kanssa voi vielä olla samalla viivalla älyllisesti, mutta kehitysvammaisen kanssa sellainen ei ole teoriassakaan mahdollista. - Anonyymi
hennuskainen kirjoitti:
Ei onnistu koska meidän kehitysvammaisten ohjaajat ja omaiset eivät anna mahdollisuutta
Mutta tuleeko kehitysvammaisen ja normaaliälyisen välisestä suhteesta käytännössä mitään? Jonkun aspergerin, lukihäiriöisen tai sokean kanssa suhde voi toimia, koska ei nuiden vielä tule yhteentörmäyksiä älyllisellä puolella.
Minulla on oppimisvaikeuksia sekä dysfasia, jotka diagnosoitiin ollessani lapsi. Kuitenkin pystyn olemaan tasavertainen kumppani ns. normaalin miehen kanssa. Haluan kumppaniltani jotain syvällisempää sisältöä kuin jotain pintapuolista.
Kehitysvammaisen kanssa tulisi vain sellainen olo, että olisin vain pelkän hoitajan roolissa. Enkä haluaisi suhdetta aikuisen vartalossa olevan lapsen kanssa. Sitähän se älyllinen kehitysvamma on: korkeintaan heillä taso ylettyy 9-12-vuotiaan asteelle. - Anonyymi
hennuskainen kirjoitti:
Ei onnistu koska meidän kehitysvammaisten ohjaajat ja omaiset eivät anna mahdollisuutta
Olen kuullut, että hoitokodeissa tuetaan kehisten seksuaalista tarveitta tai käyttäytymistä. En tosin tiedä miten, enkä haluakaan.
Olen kyllä sitä mieltä, että kehiksiä ei ole tarkoitettu lisääntymään tms. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen kuullut, että hoitokodeissa tuetaan kehisten seksuaalista tarveitta tai käyttäytymistä. En tosin tiedä miten, enkä haluakaan.
Olen kyllä sitä mieltä, että kehiksiä ei ole tarkoitettu lisääntymään tms.Olen samaa mieltä, vaikka minulla on oppimisvaikeuksia ja dysfasia, mutta silti ajattelen, että ei kehitysvammaisten tule olla vanhempia.
Maailmassa on jo paljon Eerikan kaltaisia lapsia vailla turvallista kotia, ja nämä lapset ovat vielä ihan normaaliälyisten kasvattamia. Lapsen oikeudet turvallisiin ja vastuullisiin vanhempiin menee vanhempien oikeuksien edelle.
Kaiken maailman kehareita kannustetaan sikiämään ja samaan aikaan kiistellään, voiko miehiin luottaa huoltajina. - Anonyymi
Mies-21v kirjoitti:
"Ja eikö se olisi hyvä, että kehitysvammaiset löytäisivät sen kumppanin toisista kehitysvammaisista?"
- Mieluummin sitten niinkuin että ahdistelisivat meitä terveitä ja normaaleja ihmisiä. Miksiköhän muuten Turun Fortessa käy joka viikonloppu jotain kehitysvammaisia naisia ohjaajansa kanssa? Siis mitä niinkuin kehari tekee paikoissa joista normaalit ihmiset yrittävät etsiä seuraa? Onko niin että kehitysvammaistenkin keskuudessa naiset pyrkivät pariutumaan ylöspäin kun eivät tasoisensa miehet heille kelpaa? Miespuolista keharia en ole kertaakaan ko.paikassa nähnyt.
Sitten on tietysti Kuvake.net jossa jostain syystä on suhteellisesti melko paljon rekisteröityneitä käyttäjiä joilla on jonkin sortin kehitysvamma. Yksi hyvä esimerkki jonka muistan parin vuoden takaa on eräs n.30v kehitysvammainen mies joka lähetteli vonkausviestejään suunnilleen jokaisen vähänkin kauniimman 15-25-vuotiaan naisen profiiliin. Nämä naiset sitten joko haistattelivat tai rupesivat tämän hlö:n feikkinettityttöystäviksi eikä tämä kehari edes tajunnut sitä että ne kymmenet tai sadat nuoret naiset vaan kiusasivat häntä.
Omasta mielestäni kehitysvammaisten läheiset, avustajat tms. voisivat tosiaankin ohjata heitä tutustumaan mieluummin muihin kehitysvammaisiin niin säästyisivät sekä kehari että hänen lähestymisensä kohde ikäviltä kokemuksilta..."Sitten on tietysti Kuvake.net jossa jostain syystä on suhteellisesti melko paljon rekisteröityneitä käyttäjiä joilla on jonkin sortin kehitysvamma. Yksi hyvä esimerkki jonka muistan parin vuoden takaa on eräs n.30v kehitysvammainen mies joka lähetteli vonkausviestejään suunnilleen jokaisen vähänkin kauniimman 15-25-vuotiaan naisen profiiliin. Nämä naiset sitten joko haistattelivat tai rupesivat tämän hlö:n feikkinettityttöystäviksi eikä tämä kehari edes tajunnut sitä että ne kymmenet tai sadat nuoret naiset vaan kiusasivat häntä."
Näyttää keharimiehilläkin kova tarve päästä ylöspäin tai saada normaaliälyinen nainen ollakseen normaali.
Tiedän ihan vastaavia tapauksia, joissa keharimiesten katsomat kauniit naiset ovat aina olleet normaaliälyisiä. Ei vain ymmärrystä riitä, etteivät he saisi edes seksiseuraakaan näistä naisista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Sitten on tietysti Kuvake.net jossa jostain syystä on suhteellisesti melko paljon rekisteröityneitä käyttäjiä joilla on jonkin sortin kehitysvamma. Yksi hyvä esimerkki jonka muistan parin vuoden takaa on eräs n.30v kehitysvammainen mies joka lähetteli vonkausviestejään suunnilleen jokaisen vähänkin kauniimman 15-25-vuotiaan naisen profiiliin. Nämä naiset sitten joko haistattelivat tai rupesivat tämän hlö:n feikkinettityttöystäviksi eikä tämä kehari edes tajunnut sitä että ne kymmenet tai sadat nuoret naiset vaan kiusasivat häntä."
Näyttää keharimiehilläkin kova tarve päästä ylöspäin tai saada normaaliälyinen nainen ollakseen normaali.
Tiedän ihan vastaavia tapauksia, joissa keharimiesten katsomat kauniit naiset ovat aina olleet normaaliälyisiä. Ei vain ymmärrystä riitä, etteivät he saisi edes seksiseuraakaan näistä naisista.Panee suomalaisnaiset somaleja ja irakilaisia, joiden ÄO on samalla tasolla kuin kehitysvammaisilla tai heikkolahjaisilla. Valkoisen miehen kohdalla se onkin heti turn off.
- atm.
On tyytyminen koko elämän mittaiseen selibaattiin kun ei voi olla ruman ja/tai kehitysvammaisen naisen kanssa.
- kuvottaasaataana
Mieluummin vaikka runkkaan!
- Anonyymi
Kehitysvammaisenkaan kanssa ei voi harrastaa seksiä ilman hänen hyväksyntäänsä. Siinä vaan on sellainen juttu.
- Anonyymi
Ei toimi linkki.
- Anonyymi
Aika ilkeitä kommentteja sairaista, vammaisista ihmisistä. Ilmeisesti nuorempien ja vielä lapsettomien miesten kommentointia. Kauhistuttaa ajatella, jos he saavat joskus kehitysvammaisen lapsen. Saako lapsikin sitten osakseen tälläistä, ymmärtämätöntä halveksuntaa ja vihaa? Sanooko isä lapselleenkin....hyi?
Jos heistä tulee joskus erityislapsen, tai muuten vammaisen lapsen vanhempia.
Tämä keskustelu muistuu silloin ehkä mieleen. - Anonyymi
Kenestä tahansa terveestäkin ihmisestä voi tulla, koska vaan, onnettomuuden, tai sairaskohtauksen vuoksi aivovammaisia ja tietyllä tapaa avuttomia, sekä hyljeksittyjä-.
Sittenkö vasta ymmärretään sairaan asema tässä yhteiskunnassa?- Anonyymi
Totta, kuka tahansa voi vammautua - ennemmin tai myöhemmin.
Mutta on myös hyvä muistaa se fakta, että kehitysvammaisella on älyllinen vamma, jonka takia hän ei ymmärrä kaikkia asioita samalla lailla kuin normaaliälyiset, vaikka ikää olisi 30 vuotta. Kehitysvammainen ei välttämättä ymmärrä kuten 8-vuotias, mutta normaalisti kehittyvä, että onko oikein sekoittaa huumeita ja viinaa keskenään, harrastaa seksiä tuntemattoman kanssa ja ostaa puhelinmyyjältä "ilmaisen" lehtitilauksen.
Kehitysvammaiset ovat helposti hyväksikäytettävissä heikon ymmärryksen takia. On siis ymmärrettävää, miksi sukukypsäksi tulleen kehitysvammaisen menemiset ja tulemiset huolestuttaa läheisiä.
Liikuntavammaiset, lyhytkasvuiset ja muut, joilla ei ole älyllisellä puolella puutteita, ovat sitten eri asia ja kykenevät jossain määrin elelemään itsenäisesti ja täysivaltaisesti päättäen elämästään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta, kuka tahansa voi vammautua - ennemmin tai myöhemmin.
Mutta on myös hyvä muistaa se fakta, että kehitysvammaisella on älyllinen vamma, jonka takia hän ei ymmärrä kaikkia asioita samalla lailla kuin normaaliälyiset, vaikka ikää olisi 30 vuotta. Kehitysvammainen ei välttämättä ymmärrä kuten 8-vuotias, mutta normaalisti kehittyvä, että onko oikein sekoittaa huumeita ja viinaa keskenään, harrastaa seksiä tuntemattoman kanssa ja ostaa puhelinmyyjältä "ilmaisen" lehtitilauksen.
Kehitysvammaiset ovat helposti hyväksikäytettävissä heikon ymmärryksen takia. On siis ymmärrettävää, miksi sukukypsäksi tulleen kehitysvammaisen menemiset ja tulemiset huolestuttaa läheisiä.
Liikuntavammaiset, lyhytkasvuiset ja muut, joilla ei ole älyllisellä puolella puutteita, ovat sitten eri asia ja kykenevät jossain määrin elelemään itsenäisesti ja täysivaltaisesti päättäen elämästään.Onks mulla kehitysvamma, kun puhelin myyjän soittaessa teen heti selväksi, etten mitään tilaa ja jos myyjä inttää, niin lyön luurin korvaan.
Kerran eräs naimyyjä meni paniikkiin ja epätoivoisena sanoi, että älä nyt suutu, ei ole pakko ostaa.
Eräs putki liike on yrittänyt kaupata putkiremonttia, monta kertaa kävivät oven takana, eivät saaneet remonttia kaupaksi.
Viimeksi kävi 2 vuotta sitten saman putkifirman kotimyyjä ovella. Olivat laittaneet asialle tukevan yli 190 cm pitkän myyjän, mutta eipä viipynyt ovella myyjä, kuin vajaan minuutin, niin lähti hikeä pyhkien karkuun.
Meille ei kannata tulla kauppaamaan mitään, saa äkkilähdöt oli sitten kuinka iso korsto tahansa.
Ei kannata tulla ryppyilemään vaikken ole kuin 170cm lyhyt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta, kuka tahansa voi vammautua - ennemmin tai myöhemmin.
Mutta on myös hyvä muistaa se fakta, että kehitysvammaisella on älyllinen vamma, jonka takia hän ei ymmärrä kaikkia asioita samalla lailla kuin normaaliälyiset, vaikka ikää olisi 30 vuotta. Kehitysvammainen ei välttämättä ymmärrä kuten 8-vuotias, mutta normaalisti kehittyvä, että onko oikein sekoittaa huumeita ja viinaa keskenään, harrastaa seksiä tuntemattoman kanssa ja ostaa puhelinmyyjältä "ilmaisen" lehtitilauksen.
Kehitysvammaiset ovat helposti hyväksikäytettävissä heikon ymmärryksen takia. On siis ymmärrettävää, miksi sukukypsäksi tulleen kehitysvammaisen menemiset ja tulemiset huolestuttaa läheisiä.
Liikuntavammaiset, lyhytkasvuiset ja muut, joilla ei ole älyllisellä puolella puutteita, ovat sitten eri asia ja kykenevät jossain määrin elelemään itsenäisesti ja täysivaltaisesti päättäen elämästään."Liikuntavammaiset, lyhytkasvuiset ja muut, joilla ei ole älyllisellä puolella puutteita, ovat sitten eri asia ja kykenevät jossain määrin elelemään itsenäisesti ja täysivaltaisesti päättäen elämästään."
en kyllä haluaisi nähdä kääpiötä runkkaamassa. Se menee jo överiksi..
- Anonyymi
Juu, jokainen kehitys vammaista kielteiseen sävyyn arvosteleva on varmaan sitten täydellinen ihminen ilman mitään vammoja karvoineen päivineen.
Minullakin on varmaan joki kehitys vamma, kun naiset kiertää kaukaa, eikä naiset halua seurustella.
On minulla näkövamma, kun silmälaseja joudun käyttämään, en näe selvästi edes 2 metrin päähän, että kuka ihminen siinä on, kun ilman laseja näyttää sumealta.
Toinen vamma on, että ei onnistu sosiaaliset taidot naisten kanssa.
Puhe aihe on ainainen päivän sää ja ei onnistuisi naisen kanssa oleminen, kun alkaa pelottamaan siinä vaiheessa, jos nainen riisuu vaatteita ja on alastomana vierellä, menisin lukkoon siinä tilanteessa, enkä osaisi tehdä mitään.
No sellaista ei minulle tule koskaan tapahtumaan, lottovoitto on suurempi todennäköisyys.- Anonyymi
"On minulla näkövamma, kun silmälaseja joudun käyttämään, en näe selvästi edes 2 metrin päähän, että kuka ihminen siinä on, kun ilman laseja näyttää sumealta."
Näkövammaisen seksuaalisessa hyväksikäytössä on suurin ongelma se, ettei nää, että kumman sukupuolenvimpaimet siellä mahtaa olla tarjolla.
- Anonyymi
Vammaisuudesta on erotettava vammaisuus.
- Anonyymi
Audin omistaminen autoissa on aina autismin merkki.
- Anonyymi
Audi-kuskin tunnusmerkistö on Autismi, :D
- Anonyymi
Mulla lievä kehitysvamma. Hyi vittu en koskisi pitkällä tikul lakaan kehitys vammaisiin naisiin. Monet on rumia.
- Anonyymi
Mulla heikkolahjaisuus ja kielellinen häiriö. Näytän normaalilta mut kaikki sanoo oon ku lapsi tai joku 20 v. Ikää nyt juuri täytin 36 v mies..en varmaa saa normi naista.. oon pannut normaalia naista.
- Anonyymi
Keskustelutaidot on huonot. Osaan jutella normisti mut heikko yleistieto muisti ja oon erikoinen. En osaa kieliäkään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustelutaidot on huonot. Osaan jutella normisti mut heikko yleistieto muisti ja oon erikoinen. En osaa kieliäkään
Eivät ole rumaksi naiset sanoneet,mutta koen näiden takia etten saa naista
- Anonyymi
Minä ainakin panisin. MINÄ EN valkkaa!
- Anonyymi
Sitten naisten vaatimukset työpaikka ja vakituinen. Itsellä ei koskaa ollut kun ei rajoitteini takis eli heikkolahjaisuuden takia pärjää missää työssä. Pitävät apulaisena ja sitten heitetää pihalle ku leppäkeihäs.
Eikai tällänen saa naista. Itsellä on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Adhd ja en osaa sitoutuu mihinkään pitkällä aikavälillä eli olen ollut seksi suhteessa 10 miehen kanssa.
Ja ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ilman Adhd juttua ne ei edes tiedä mitä on seksi suhde.
Kun minun kohdalla kehitysvamma työntekijä sanoo Adhd on kehitysvamma puolella ongelmia aiheuttava tekijä kun minä en osaa sitoutuu mihinkään pitkällä aikavälillä eli tästä syystä ajaudun helposti yhden illan seksi juttuun
Ja minun kohdalla kehitysvamma työntekijät sanoo että olen asiakas joka tulee käyttää hyväksi seksuaalisesti tai rahallisesti jotka ovat ilman Adhd juttua Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena- Anonyymi
Entä jos on Adhd joka on jollain todettu olevan selkeä kuin Lievä älyllinen kehitysvamma ei ole selkeä kun ole älyllisen heikkolahjaisuus tasolle jäänyt
- Anonyymi
Mielestä kehitysvammaisten kohdalla pitäisi olla pakollinen seksi halujen esto lääkkeet
- Anonyymi
Jos älyllisen kehitysvamman saaneena ei osaa hoitaa kaveri suhteita meille pitäisi olla Pakollinen seksi esto lääkkeet
- Anonyymi
Kun katsoo millaisten sotanorsujen kanssa miehet seurustelee, niin aika moni mies haluaa.
- Anonyymi
Nyt olisi kehitettävää munkin v- maisuudessa🤭
"miksi ette halua seksiä kehitysvammaisen kanssa?"
Aivan samasta syystä kuin emme halua rakastella yh-naisen, jäännösnaisen, ikänaisen, wanhusnaisen, rumapainoisen naisen, tai läväreillä/tatuoinneilla itsenä pilanneen naisen kanssa.
Miehen geeneissä on pariutumiskoodaus joka ohjaa miehen piirittelemään aina mahdollisimman feminiiniä eli mahdollisimman kaunista, nuorta, hoikkaa, söpöä neitokaista.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja4163255Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1341820Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan211600Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481430- 881200
Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta341161Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa651156En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm821084Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1551030Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar209950