mitä nyt?

huihai5

tässäpä olisi tämmönen tarina.. seurustelumme kesti noin 7 vuotta,on ollut ylä- ja alamäkeä. asuttu eri osoitteissa yhden kerran ja yritettiin uudestaan ja taas ollaan erottu. tuntuu että ei oikein tästä pääse yli sitten millään,meillä on 6 vuotias lapsi,asumme silti vielä saman katon alla ja tehdään samoja asioita melkein kun ennenkin,nyt vaan alkaa tuntumaan että en ole mikään muu kuin lapsen hoitaja ja kämpän siivooja,ollaan keskusteltu asiosta ja joka kerta menee tappeluksi,ja tässä on päällä läheisen kuolema toisen puolelta,olen yrittänyt siinäkin lohduttaa jne.. mutta ei tunnu edes siitäkään mitään sanovan,itse olen kyllä kaikkeni tähän lyönyt ja muuttanut tapojani aika radikaalisesti,mutta siihenkin vaan tuumataan että ei sillä ole mitään merkitystä,mutta arvostaa kuulemma suuresti jne... että mitähän tässä nyt kannattais alkaa tekemään???? antaako olla koko homman vai antaa toiselle suruaikaa ja sitten katsoa mitä tapahtuu??? mutta en jaksaisi ns. turhaa aikaa kuluttaa tähän hommaan.hulluksihan tässä tulee!! olen muuten M

3

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattaa tätä

      Guuglaa "parisuhdeterapia" ja koeta saada mies sinne mukaan. Jos et saa, mene yksilöterapiaan yksin juttelemaan kotitilanteestasi. Köyhänä aloittaa voi myös terkkarin yleislääkäriltä, jolle kerrottua saa lähetteeen KELAn avustamaan psykologiseen hoitoon.

    • onnellista joo

      kuusi vuotta eikä elämänne ole asettunut uomiinsa,tunnet olevasi mitä et halua ja mikä tuntuu epäreilulta..ehkä se oma asunto taas...vai mitä?

      • mikiköeip

        mitäkö nyt. hankittava oma elämä. alle pari laastaria. unohdettava menneet ja mentävä eteenpäin. perusedellytys on oma asunto. eli pankkiin mars ja lainatahalla,jos ei säästöjä ole. oma asunto,oma rauha,omat menot. siittä se alkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1400
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe