Ehdotuksia eri sheivaustuotteista

Kiitollinen

Eli, olen sheivannut sääriäni halppis-sheiveillä alusta alkaen (aloitin vuosi sitten) ja sääriini on tullut punaisia täpliä jotka vaalenevat sheivauksen jälkeen parin päivän päästä, mutta täplät pysyvät edelleen. Se on vähän kuin ihottumaa mutta hajanaisilla alueilla, mitä tuolle voisi tehdä ja vaikuttaako halppis-sheiverit siihen sheivausjälkeen? Sitten vielä kun nilkan yläpuolella (edelleen säärissä) näkyy punaisia täpliä, mutta ne eivät ole ulkoisia vaan vähän kuin sisäpuolella... Mistä ne tulevat ja miten ne saisi sileän näköiseksi? Olen erittäin kiitollinen jos joku vastaisi, sillä kesä on alkanut ja haluaisin olla shortseilla ilman huolta sääristä... Kysyisin vielä bikiinirajasta, että onko normaalin näköistä ajaa suurin osa karvoista kokonaan pois, vai jättääkö karvoja sinnekkin? Kainaloiden ajossa ei onneksi ole mitään ongelmaa.

5

200

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitollinen

      Edelleen vastauksia todella kaipaisin :)

    • maijjuliini

      Heippa.

      Mullekkin on tullu vähän väliä punasia täpliä sinne tänne sheivauksen jälkeen, mikä on sit ärsyttäny ihoa ja ollu inhottava, mut sitte käväisin ostamassa tämmöse Venus&Olay höylän, jossa on siis jotai kaks kosteusvoidesaippua juttua(?) höylän yhteydessä (googlaa jos en selittäny kunnolla) ja se on tepsiny.
      Suosittelisin, että heivaisit kuuseen ne halppis-höylät, koska niistä ei oikein apua ole. Sheivauksen yhteydessä oon käyttäny kosteuttavaa suihkugeeliä, ja jälkeen sit vartalovoidetta levittäny.
      Toivottavasti oli apua!

      • Kiitollinen

        Kiitos vinkeistä, olen kyllä miettinyt näitä venuksen tuotteita... Paljonko suurin piirtein maksaa tuo höylä ja onko siihen "vaihtopäitä"?


    • jenspapenspa

      Höylällä ei oman kokemuksen mukaan ole juuri merkitystä, pääasia että vaihtaa terää riittävän usein, koska se tylsyy ja likaantuu. Toiseksi aina kannattaa käyttää sheivaamiseen tarkotettua geelia tai vaahtoa, vaikka jossain Venuksissa on näitä liuskoja joiden olisi tarkotus korvata se niin itse ainakin tulin silti käyttäneeksi ja maksoin vaan teristä turhaan hunajaa. Kolmanneksi ihoa täytyy kuoria ja rasvata, kuoriminen auttanee noihin punaisiin täpliinkin, kun todennäköisesti ne on sisäänkasvaneita ihokarvoja tai vaan ihon ärtymistä. Sitten kaupasta saa rfsu:n nice n'cool intim after shavea, joka kyllä toimii, estää ihon ärtymistä.

      • Kiitollinen

        Okei, aion kokeilla kaikkia noita vaihtoehtoja ja valita parhaan mahdollisen :) Kiitos näistä neuvoista todella paljon! :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1320
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. 70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      85
      441
    18. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe