Haluaisin tietää, onko täällä miehiä tai naisia, jotka ovat oikeasti joskus rakastuneet niin ikään kuin elokuvissa? Että olette menettäneet yöunenne, ruokahalunne ja melkein järkenne sen oman kullan vuoksi?
Oletteko uhraantuneet jolloin tapaa toisen puolesta?
Onko se ollut hetken huumaa, vaan jatkunut vuodesta toiseen? Oletteko yhä yhdessä vai jo eronneet?
Miltä se tuntuu, miten se ilmenee juuri sinulla?
Mistä tiesit, että on kyse rakastumisesta eikä ihastumisesta tai jostain muusta?
Onko kummatkin osapuolet tunteneet samoin vai onko se ollut yksipuolista?
En ole koskaan ollut rakastunut. En osaa kuvitella miltä se tuntuisi ja sellaisten voimakkkaiden tunnepuuskien valtaan joutuminen tuntuuu ajatuksena jo vieraalta. Kertokaa rakkaat palstalaiset siis kokemuksianne.
Oletko koskaan oikeasti rakastunut?
3
265
Vastaukset
- suurinvirheikinä
Joo, ja kamalaahan se oli loppupeleissä kun mies kehen rakastuin oli sairaan mustasukkainen, aluksi oli ihanaa, leijuin pää pilvissä ja unohdin kaiken muun ja olin onnellinen mutta sitten kun se alkuhuuma alkoi olemaan ohi,
aloin myös huomaamaan ne huonot puolet. Sitten elelinkin noin puoli vuotta herran mielen mukaan ja hän romutti itsetuntoni täysin. Hän haukkui minua koko ajan heikoksi ja aina kun olin jättämässä hänet hän itki minua jäämään. siispä jäin. Säälistä.
Lopulta en enää edes ollut kiinnostunut hänestä vaan tunsin oksetusta ja inhoa häntä kohtaan. Vihaan häntä vielä tänäkin päivänä vaikka tapahtuneesta on pari
vuotta. Suhteemme kesti n 1,5 vuotta
kärsin vieläkin huonosta itsetunnosta hänen takiaan ja olen myös sitoutumiskammoinen ja minulla on pelkkiä yhdenyön juttuja
..että sellasta kivaa - Tunneläjä
Olen suomalaiseksi ehkä harvinaisen tunteellinen tunteella eläjä, joten olen kyllä. Rakastun ja elän intohimolla elämää eteenpäin helposti. Tuntuu, että olen tälläkin hetkellä rakastumassa ja se on minusta valtavan hienoa. Pidän siitä tunteesta eikä siinä mielestäni ole mitään pahaa tai hävettävää!
- Nainen jostain
Olen ollut yksipuolisesti rakastunut n. 25 vuotta. Kohde on kylläkin vaihtunut välillä moneen kertaan. Viimeiset 9 vuotta kohde on pysynyt samana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093