ILIMANPILLUU

Laitoin tämän ketjun pystyyn siksi, että eräässä ketjussa valiteltiin seksin vähyyttä. Tässä on tarkoitus pohtia tämän sektorin problematiikkaa.
Voin aloittaa. En ole antanut emännälle pitkään aikaan. Myönnän, että tämä on typerää mutta kun on taas ollut niitä riitoja.. Joskus nuorempana saatoin hässiä kolme kertaa viikossa. Nyt ei huvita. Kertokaa mikä on oma saantitilanteenne. Ei mitään pornojuttuja, ettei ylläpito lemppaa meitä pois seksiosastolle. Eli kertokaa miten teillä menee seksi tai ei mene, mistä johtuu ja miten tästä eteenpäin. Tiedän, että saamattomuus on tosimiehelle kova paikka tunnustaa. Minä kun en oikein ymmärrä naisia niin toivon ainakin itse asiallisia vastauksia vaikkakin pilke silmäkulmassa ;)
15238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Naiset kyllä antaa nille jännämiehille pil.lua ihan niin paljon kuin tahtoo vaikka mies kohtelee huonosti.

Äänestä
  • En tunne 12 avioliittovuoden jälkeen olevani vaimoani huonosti kohtelevat jännämies. Tosin en minä ole mikään kiltti- tai kunnonmieskään, jotka netissä ovat aivan omasta syystään leimautuneet joko nyhveröiksi tai hulluiksi stalkkereiksi. Ettei vain olisi vähän käsitteet menneet sekaisin?

    Äänestä

  • Up

    Äänestä

Ketä kiinnostaa.

Äänestä

Minä olen myös laittanut saarron päälle ja käyn kädellä ennenkuin annan akalle. Niin monet kerrat tullut torjutuksi. Itse olen aina ollut se työmyyrä joka on huolehtinut myös akan orguista mutta nyt en perkele enään viitsi. Elämässä on muutakin kuin pillu olen päättänyt.

Nurena minäkin olisini nainut aamusta iltaan mutta ikää kun karttuu niin vähempikin riittää.

Viimeksi kun lähestyin eukkoa että miten olisi niin kieltäydyttyään sanoin että seuraavaan kertaa saattaapi mennä tovi ja siitä on jo yli vuosi. Heh heh oppipahan akka oikein kunnolla.

Mistä on tullut mielikuva että mies on aina valmis ja tahtoo jatkuvasti seksiä?

Äänestä
  • Olipas hyvä juttu. Tais vain kopsahtaa omaan nilkkaan tuo tauko seksistä :D

    Äänestä

Kahden viikon sisällä, kolme päivää ilman seksiä ja nekin päivät johtunee siitä että oon ollut yövuoroissa ja lasten takia ei olla päivällä ehitty. Olen nainen. Jos jos mieheni haluaa seksiä, en torju häntä koska minäkin haluan seksiä hyvin usein.. Meillä menee hyvin. Mieheni on sanonu mulle, että aikaisemmissa suihteissa on yleensä käynyt niin että lopulta hän ei ole enää halunnut mutta minun kanssa sitä ei ole vielä tapahtunut. Oon iloinen että näin on :) toivottavasti meno jatkuu samalla tavalla.

Äänestä
  • Mistä voi johtua se, että nainen joka on muuten varsinainen energiapakkaus niin illalla sänkyyn päästyään suurinpiirtein heti ilmoittaa ettei jaksa rakastella. Täälläkin on saarto päällä, koska tunnen tulleeni liian monesti torjutuksi. Eihän se niin mene, että kun emännällä haluttaa niin silloin vaan saa :[:[:[:[:[

    Äänestä

Up!

Äänestä

Nellamaisia naisia ei kasva joka mättäällä.

Äänestä

jos olisit mun mies, saisit just "potkut" 8D

onnekseni olen miehen kanssa jolla seksuaalisuus osuu yhteen kanssani..
hän ei kurtistele kulmia jos kyselen josko "jotakin" ;) eikä hän pidä sisällään omia ajatuksiaan 8) nämä jutut saavat yleensä tuulta siipien alle kun ollaan erossa, jonkin verran "ujona naisena" on helpompi viestillä antaa vinkkiä, pikkasen kiusotella, tunnustella...

synttärilahja miehelle oli hertta kortit, jokainen numero lupasi jotakin / kk ja sitten jokeri: vapaa valintainen vaihtoehto, jostain syystä sitä korttia pantattiin vikaksi =)

Äänestä

Meillä menee niin päin, että minä kun kysyn, niin mies kieltäytyy. Nykyään hän kyllä haluaa harrastaa seksiä kanssani n. kerran viikossa, mutta ajemmin saattoi mennä kuukausikin, etten kuin ''lohkesi''. Tämän takia aikoinaan lopetin myös hormonaalisen ehkäisyn, koska en nähnyt siinä mitään järkeä, että maksan kolmen kuukauden e-pillereistä sen 40e, kun seksiä harrastimme sinä aikana ehkä sen kolme kertaa. Aika kallis oli meinaan se yksi pano pillereillä, kuin esimerkiksi kondomeilla.

Tällä hetkellä mies laittaa kieltäytymisen syyksi kondomit, koska ''ei tunnu niin hyvältä''. Katsotaan sitten, että kauanko tulee hormonaalista ehkäisyä käytettyä, kun sen tässä nyt taas hommaan.

Tästä syystä tunnen itseni nymfoksi, koska en ole tottunut siihen, että olen huomattavasti halukkaampi kuin mies. Suhteen alkuaikoina harrastimme seksiä joka päivä joskus kolmekin kertaa päivässä. Siksi vähän kummastuttaa...

Äänestä

Yliseksuaalinen.

Olisihan se kivaa jos olisi sellainen nainen joka olisi aina valmis mutta ei sellaisia ole. Olisi kiva suhata joka reikään nuoleskelle ja lipitellä aah.

Äänestä

UP!

Äänestä

Taas meni yö ilimanpilluu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilimanpilluu kirjoitti:

Laitoin tämän ketjun pystyyn siksi, että eräässä ketjussa valiteltiin seksin vähyyttä. Tässä on tarkoitus pohtia tämän sektorin problematiikkaa.
Voin aloittaa. En ole antanut emännälle pitkään aikaan. Myönnän, että tämä on typerää mutta kun on taas ollut niitä riitoja.. Joskus nuorempana saatoin hässiä kolme kertaa viikossa. Nyt ei huvita. Kertokaa mikä on oma saantitilanteenne. Ei mitään pornojuttuja, ettei ylläpito lemppaa meitä pois seksiosastolle. Eli kertokaa miten teillä menee seksi tai ei mene, mistä johtuu ja miten tästä eteenpäin. Tiedän, että saamattomuus on tosimiehelle kova paikka tunnustaa. Minä kun en oikein ymmärrä naisia niin toivon ainakin itse asiallisia vastauksia vaikkakin pilke silmäkulmassa ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu