Hei kaikki aiempina vuosina Kuopiossa leiriytyneet immeiset. Paikka on ilmeisesti ollut sama useammankin vuoden, eli Kuopionlahden kenttä, mutta itse en ole kyseisessä tapahtumassa aiemmin vieraillut saati alueella leiriytynyt. Tänä vuonna ajattelimme kuitenkin parin kaverin kanssa lähteä Kuopion meisinkejä tutkailemaan ja pohdin tässä, että onko leirintäalueella ollut aiempina vuosina hyvä ilmapiiri ja meininki? Ja siis lähinnä sitä pohdin, että leiriytyykö siellä ylipäänsä kansaa, ettei vain käy niin, että olemme siellä sitten lähestulkoon keskenämme miettimässä mihin tuli tultua :D
Kiitokset jo etukäteen.
Kuopio RockCock leirintä
4
254
Vastaukset
- arska_k
En ole leiriytynyt mutta monena vuotena rockcockissa käynyt ja aina on telttoja/matkailu-autoja vierivieressä siinä leiri-alueella, aika täyttä on. Ja hyvä meno siellä kuuluu olevan kun ohi taapertaa. Ainut huonopuoli jota festarikansan kanssa tullut juteltua leiripaikassa on kuulemma vain kylmä ulkosuihku tai vastaava (en mene vannomaan mitä siellä on päissään tullu juteltua) joka sekin saattaa olla ihan normaali ja yleinen käytäntö festarileirinnässä - kokemuksia ei itsellä tosiaan ole.
Mutta loistavat festarit aina, varmasti suomen parhaimpia. Paikka on aivan loistava, ja kun kelit sattuu kohdalleen ja kalja on kylmää, siellä on ihmisen hyvä vietää lomaa. Kiitokset nopeasta vastauksesta ja infopläjäyksestä! Nyt ovat liput taskussa sekä tapahtumaan että leirintään. Huhut pitivät siis paikkansa, sillä olin muutamaankin otteeseen kuullut että rockcockissa on poikkeuksellisen hyvä meno. Nyt sitten odotellaan, että heinäkuun loppupuoli koittaa, vaikka nopeasti se aika menee juhannuksine sun muineen.
Toivotaan tosiaan, että aurinkoa vielä riittää, niin kylmä ulkosuihkukin on vain nautinto!- laevat huuteloo
On tosiaan Suomen parhaimpia festaripaikkoja. Ainoa haittapuoli oli monta vuotta sitten, että autopaikalta täytyi poistua festarin päätyttyä klo. 12 mennessä.
Eihän kukaan siihen mennessä selviä ajokuntoon? Onneksi joku järkkäri ajoi auton alueen ulkopuolelle. Tiedä sitten miten nykyään. Damn, se tulee kyllä olemaan hieman nihkeää ja ilmeisesti asia tosiaan onkin noin, kun sivuilta tarkastin. Toivottavasti siellä on tänäkin vuonna yhtä mukavat järkkärit, sillä saattanen itsekin tarvita ajoapua :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41654Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51432- 261256
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es49888Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35842Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4757