Elikkäs immeiset, olen jo pitkää suunnitellut tatuoinnin ottamista 21-vuotis syntymäpäiväni kunniaksi ja mietin vaan että osaako joku sanoa paljonko tämä tulisi maksamaan? Se olisi n. 17cm korkea ja n. 10cm leveä & mustavalkoinen. Tulisi keskelle selkää. Katselin netistä myös hyviä tatuointi liikkeitä, ja tampereella oleva putka-liike oli kuvien perusteella vaikuttavin. Toivottavasti joku osaisi heittää jotain hinta arvioita :)
Hinta?
Inked?
1
103
Vastaukset
- Laatu ei hinta
Kysy hinta-arvioita liikkeistä. Mutta ei pidä tuijottaa liikaa hintaa. Tärkeämpää on selvittää kokemuksia kyseisellä tatuoijalla käyneiltä asiakkailta. Katso kuvia, mitä tatuoija on tehnyt. Arvioi paikan hygienisiä oloja. Eli siis ei pelkkä hinta ole ratkaiseva. Tulee paljon kalliimmaksi peittotatuoida tai laseroida huono tatsa pois. Hyvälle tatuoijalle tullaan satojen kilometrien päästä ja jonotetaan kuukausia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189