Kovasti on laskenut tämän palstan taso. Täällä vain nykyään jauhetaan kahdesta bändistä, metallica ja cardle of filth. keskustelkaa välillä mayhemistä saatana.
Palstan taso
Hellhammer
11563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Alfredista ja Roudareista täällä jutellaan :)
Mitään paska meihemejä sun muita örinöitä!!!
Kakara shittiä.Kuunnelkaa Hard Rockkia!!!!
Mitä vikaa örinässä on?
En nyt tarkoita mitään bläkmetallin muminaa mutta kyllä se rouheeta on jos hieman säröä löytyy laulajankin äänessä.
Arch Enemyn nykyisen laulajan äänessä on kyllä sitä jotain vaikka nainen onkin.
Je eihän nyt kaikki metallistit örise, vaan kyllä välillä mennään kovaa ja korkeelta.
säröä.Esim.Hair Of The Dog.Tai Razamanazz
http://mp3.centurymedia.com/ArchEnemy_BurningAngel_WagesOfSin.mp3
Ottaen huomioon että kyseessä ei ole mieslaulaja
aina pelkkä karjuminen ei ole pidemmänpäälle kiinnostavaa.Tuokin alkaisi puuduttaa enemmän kuunneltuna.Tossahan oli selvää sukulaisuutta Purplen ja vielä enemmän Rainbown kanssa.Olihan tuo laulu tosiaan rankkaa mutta oliko hiukan liian rankkaa.Eikös nämä olleet suomessa jokinaika sitten.Ettei vaan jollain festareilla Stadissa.Vai muistinko väärin.Ei mulla mitää tuota soittamista vastaan sen ihmeemmin ole mitä tuossa oli.Ihan tosissaan tuntuivat olevan.Ja rumpalin tuplabasari nakutteli ihan kivasti,Miksihän se muuten on miksattu tuon kulloiseksi.Ian Paicella bassari enemmänkin tömisee kuin naksuu.Periaatteessa ihan yes miinus tuo laulaja.
Juuri agressiivisuus tekee tuontyylisestä musiikista mielenkiintoista, ainakin minunmielestä. laulaahan tuo toki ärjymättäkkin joissainkappaleissa mutta kun en ole viellä levyä hommannut niin vaikeeta sanoa.
Juu esiintyi tuskafestareilla
Harmikseni en ole niiden livesiintymistä nähnyt, voisi olla mielenkiintoista.
eikös olekin.Itse näin sen tuska festivaalin TV:stä ja en voi sanoa että siellä olisi ollut paljon sellaista mitä haluaisin jatkuvasti kuunnella.Tämän bändin soittopuoli kyllä kuullosti ihan hyvältä siinäkin.Karjumisesta puheen ollen onhan sitten Motorhead Lemmyineen.Sitäkin olen kuunnellut.Asiat pitäisi ottaa asioina eikä uhitella kun ei oikeastaan ole syytäkään.Joillakin kyllä täällä viiraa aika pahasti."Roudari" on yksi esimerkki siitä.
mistä puhutaan, kunhan puhutaan jostain metalliin liittyvästä.
minä tässä olen yrittänyt paikkailla.
Hehe.. hyvä vitsi!