en hirveästi luota tähän suomi24 kyselyihin koska harvoin saa järkevää vastausta, mutta koitetaan kummiskin, olen 28-vuotias normaali suomalainen mies ja parran kasvu on ollut heikompaa aina, leukaan kasvaa kyllä normaalisti parta, aina ollut pitkä leukaparta. viikset on kun teini amiksien haituvat ja poskiin ei kasva juurikaan mitään, hiukset kasvaa voisi sanoa että ennemmän mitä muilla. mutta yllättäen loppui parran kasvu sekä hiusten kasvu, huomasin kun ihmettelin ettei parta kasva ja testasin että ajan parran pois että kasvaako normaalisti takaisin, mutta nyt pari kuukautta ollut siinä samassa 1cm pituudessa. joten kysyn onko kenelläkään samoja ongelmia ollut?
Parran kasvu loppui?
5
2320
Vastaukset
- Anonyymi
Vähän aikaa menny tästä kysymyksestä mutta itsellä tapahtui sama, itse olen 36v, aina ollu hiukset tosi tuuheet ja kasvaa nopeesti, parta vähä huonommin mutta kumminkin kasvaa että saa pitkänkin leukaparran ja viikset 3kk, mutta nyt jostain syystä hiuksien ja parran kasvu loppui kun ajoin parran pitkästä aikaa pois ja leikkasin hiuksia. Onko kysyjä löytänyt vastauksia, tai onko muita joilla tullu samaa?
- Anonyymi
Ensimmäinen kymysys on se Että onko se ongelma?
toinen on se että oletko oikesti semmoinen ihminen joka laittaa parralle arvoa?
parta ei anna sinulle.
se kutittaa ja on naamallasi perhanan peenis kaikille naisille jotka tulevat vastaan.
"naurahdus"
isämies..
Jos haluat parran kasvattaa niin teet sen ihan itseäsimyöten.
Ei mitenkään muuten.
ETKÄ PERKELE KYSY KENELTÄKÄÄN.- Anonyymi
sinä olet sinä eikä kukaan muu ole. ole itsesi.
- Anonyymi
Kannattaa mittauttaa kilpirauhasarvot (tsh, t4v ja t3v). Kilpirauhasen vajaatoiminta voi saada niin histen kuin partakarvojen kasvun loppumaan. Joillekin voi aiheuttaa myös kaljuja läiskiä tai täyskaljuutta. Lääkehoidolla tila saattaa korjaantua.
- Anonyymi00005
Parran kasvamattomuus on häpeä, muttei parrattomuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251136Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 58879