Hyi vit-tu

12205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ikä on vain numeroita vanhemman naisen ja nuoremman miehen välillä.

Minua ällöttäisi, jos kyse ois vanhemmasta miehestä ja nuoremmasta naisesta; silloin olisi kyse hyväksikäytöstä melko suurella varmuudella.

Äänestä
  • Kaksinaismoralismia arvon kurppa, kaksinaismoralismia!

    Äänestä

Aina sitä nuorta naista normaali mies saa.

Noin vanha onkin todella harvinaista herkkua.

Äänestä

Toiset ne balsamoi muumioita, toiset ne harrastaa nuorikoita, onko järkee vai ei?

Äänestä

Ihan sairas tyyppi, jotain päässä vialla ja pahasti.Luonnotonta, vähän sama kuin pedofiilien sairas mielenkiinto lapsiin,.mutta toisinpäin..hyi!

Äänestä
  • Siis mitä helvettiä? Onko tuo mummu dementikko, tai jotenkin muuten kykenemätön tekemään omaa elämäänsä koskeavia valintoja? Jos ei, niin en ymmärrä miten tuo täysi-ikäinen (eikä edes kovin nuori mies, kolmekymppinen) on muka "päästään vialla".

    Minusta kommenttisi oli harvinaisen naisvihamielistä tekstiä naisen suusta. Missä vaiheessa nainen lakkaa olemasta seksuaalinen olento? On toki outoa tykätä mummoikäsiistä, mutta samoin voitaisiin sanoa että onko esimerkiksi päästään vialla, jos nyt sattuu pitämään läskeistä naisista, tai vaikka kääpiönaisista. Jos kerran on päästään vialla ihastua em. naisiin, niin tarkoittaako se, etteivät em. naistyypit ole naisia samalla tavalla kun "normaalit" naiset.

    Äänestä

  • Tyyppi tykkää vanhoista naisista, so?
    Jotkut naisetkin tykkäävät vanhoista miehistä.

    Aikuisten ihmisten kesken touhuavat, joten mistä vertaus pedofiileihin?

    Vai onko tuon miehen mieltymys vanhoihin naisiin jotenkin sinulta pois?
    Vai eikö mummot saisi mielestäsi seurustella?

    Tuli joskus dokumentti vähän vastaavasta parista. Ihan häkellyin rakkauden ja kunnioittavan hellyyden määrästä, mikä suhteesta paistoi.

    Eri asia olisi varmasti, jos suhteessa hyväksikäytettäisiin tai vahingoitettaisiin jompaa kumpaa osapuolta. Uskoisin, että sellaisissa suhteissa asetelma on useammin toisin päin: vanha mies ja nuori nainen.

    Äänestä

"Jonesilla on samanaikaisesti muitakin naisystäviä, jotka ovat kaikki yli 65-vuotiaita"

Hih, kundilla on oma panorinki!

En silti näe tässä mitään ongelmaa, jos diili nyt vaan kaikille sen osapuolille toimii.

Äänestä

En usko että ne panee. Mummolla on jo rako ummessa noin vanhana.

Äänestä
  • Rako ei umpene koskaan!! Jos sitä käyttää. Ja epäilemättä tuo mummo on käyttänyt.

    Äänestä

Miksei poika men huo.riin. Huo.rat on kauniita .

Äänestä

Rahaahan tuo vaan metsästää,.putsaa hyväuskoiset mummot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ätmi-sinkku kirjoitti:

http://www.stara.fi/2014/06/08/31-vuotias-seurustelee-91-vuotiaan-kanssa/

Paneekohan nuo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu