Venäjällä AUTOTKAAN ei mene kaupaksi !

http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/06/09/venajan-autokaupan-alakulo-jatkuu-nakyy-myos-suomessa/20148157/304?rss=4

Luulisi jo Venäjän kansan saaneen tarpeekseen Putinasta ja vaihtavan hänet terveenpään.
885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vaihtaminen, romahdus on vasta edessä...

Äänestä

Vai saako EU maat ensin tarpeekseen USAn vaatimista pakotteista jotka koskevat omaan talouteen yhtäpaljon kuin Venäjän. Hymy hyytyy Euroopassakin kun autot jää varastoihin myymättä. Ei auta muu kuin pistää työntekijät pakkolomalle kun ei tarvi uusia valmistaa kun pihat täynnä uusia autoja joita kukaan ei osta. Ei taida kelvata USAn markkinoillekaan.

Äänestä

´´ Luulisi jo Venäjän kansan saaneen tarpeekseen Putinasta ja vaihtavan hänet terveenpään. ´´

My, russkiye, lyubim Putina , potomu chto on prosto potryasayushchiy i velikiy lider!

Äänestä

VenäjälläKÄÄN autot ei mene kaupaksi. Jotta totuudenmukaisesti tiedetään ettei tilanne ole yhtään parempi Suomessa tai muualla EU:ssakaan.

Ja Suomalaisten autokauppojen ongelmastahan tuossa jutussa oli kysymys. He eivät saa myytyä autoja Venäjälle kuten ennen ja varastot Suomessa täytttyvät. Ja suomalisten russofobia sekä itse pilatut välit venäjälle on yksi merkittävä syy miksi kauppa ei käy.

Miksi te ruossofobikot aina vääristelette kun kirjoitatte Venäjään liittyvistä asioista?

Äänestä

VENÄJÄ itse aiheuttanut tilanteen valtaamalla KRIMIN !

Krim voisi edelleenkin kuulua Ukrainalle ja Venäjä jatkaa sen VUOKRAAMISTA !

Tätäkään mielettömyyttä ei olisi tapahtunut ja TURHAA IHMISTEN TAPPAMISTA !

Äänestä
  • Kremlinit töpeksivät asiansa ja yrittävät nyt syyttää siitä muita.

    Äänestä

Ihan hyvännäköisillä peleillä ne neukut täällä ajelee. Kun mä taaskin ens viikonloppuna ajelen rentoutumaan, niitä on samassa kaupassa ja se parkkipaikka on niin pieni,ettei oo vaikeuksia bongata.

Venäjä on iso, joten vaikka 90% olisi kohta taloudellisesti lirissä, se 10% on monta ihmistä -siis tosi monta.

Kun tämä suhdanne joskus kääntyy, Venäjä on edelleen iso markkina-alue, joten "business as usual". Vaikka ne pullistelee ja rikkoo kansainvälistä lainsäädäntöä, niin niin ne tekee kaikki "supervallat". Kaikki maksaa siitä sitten jonkun hinnan, jonka asetelma on kulloinkin määräävä.

Turvallisuustakuut olisi varmaan mukavaa. Onko ne todellisia ja minkä hinnan niistä joutuu maksamaan? Sitä kannattaa funtsia, ennen kuin panee fyrkat nokkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MOSSE PELITTÄÄ ! kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/06/09/venajan-autokaupan-alakulo-jatkuu-nakyy-myos-suomessa/20148157/304?rss=4

Luulisi jo Venäjän kansan saaneen tarpeekseen Putinasta ja vaihtavan hänet terveenpään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu