Auton naarmu pois

Voisiko joku autoista enemmän tietävä antaa hyviä neuvoja millä konstin saadaan autosta ilkee naarmu pois?
7134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Ennen kuin kukaan alkaa MORKKAAMAAN tota että ei toimi, niin lukekaa tuotteen ohjeet, ja kokeilkaa itse.

    Se EI toimi kuten telkkarissa, että vedetään naarmun yli, ja se on poissa....

    Vaatii siis vähän vaivaa, mutta on sen arvoista

    Äänestä

  • Reklu Ekr kirjoitti:

    Ennen kuin kukaan alkaa MORKKAAMAAN tota että ei toimi, niin lukekaa tuotteen ohjeet, ja kokeilkaa itse.

    Se EI toimi kuten telkkarissa, että vedetään naarmun yli, ja se on poissa....

    Vaatii siis vähän vaivaa, mutta on sen arvoista

    Siis toimiiko tuo kynä oikeesti?? Autotarvikkeen kynä pahenti asiaa ....

    Äänestä

  • old_profile_49920 kirjoitti:

    Siis toimiiko tuo kynä oikeesti?? Autotarvikkeen kynä pahenti asiaa ....

    Toimii, mutta ei niin helposti kuin TV:ssä näytetään... tai siis ihan perkeleen paljon vaikeammin, ja pidemmän kautta

    Äänestä

kun ei pienetkään meistä !

Äänestä

Ottaisit kuvan siitä ja laittaisit tänne, syvä naarmu ja pinta naarmu..
Netissä on paikkoja vaikka kuinka minne laittaa kuva, tässä yksi hyvä
ja toimiva http://postimage.org/

http://postimg.org/image/cvanqdwbn/ tälläisen linkin siitä saa jonka
voi laittaa sinne vastauksena tänne.

Äänestä

Jos naarmu on pohjamaaliin saakka, niin olen teipannut naarmun ympäristön siten, että vain naarmu jää näkyville. Sitten vain sprayllä tai siveltimellä ohut kerros maalia ja anna kuivua hetken ja sitten uusi kerros taas päälle. Tarkoitus olisi saada maalikerros entisen maalin pinnan tasalle tai ylikin, sitten teipit pois ja mahdollinen hionta vesihiomapaperilla varovasti tahnan / veden kanssa jolloin naarmu kyllä aika hyvin häipyy. Toinen helpompi keino, jolla olen saanut pahojakin naarmuja maalista häivytettyä on seuraavanlainen: Puhdista naarmu ja maalaa se ohutkärkisellä maalinvärisellä sprii tussilla yli ja mieluummin useaan kertaan ja sitten voit heti hangata sen yli jollain vähän puhdistavalla auto vahalla. Tussin jäljet, jotka jäivät naarmun yli maaliin katoavat, mutta itse naarmusta eivät jolloin naarmu aika hyvin katoaa. Itse olen tuolla tussi kikalla fiksannut mustaa maalipintaa, ja tulokset ovat olleet hämmästyttävänkin hyviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttakaa nyt kirjoitti:

Voisiko joku autoista enemmän tietävä antaa hyviä neuvoja millä konstin saadaan autosta ilkee naarmu pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu