Akt:n liittosihteeri huumehörhö?

AKT:n liittosihteeri Arto Sorvali puolestaan sanoi, että lakosta ei aiheudu kustannuksia Suomelle. Kaikki tavarat voidaan toimittaa myöhemmin.
Noin typeriä lausuntoja ei kukaan terve ihminen voi antaa selvin päin.
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis olet terve

Äänestä

Sinä siis kirjoitat kännissä ?

Äänestä

Kun elelee veronmaksajien tukirahoilla ja ei ole koskaan ollut oikeassa työssä, niin höpisee mitä sattuu. Tyypillistä liittojen henkilökunnalle, jolla ei ole kenelläkään työtä, vain kaverin järjestämä suojatyö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Testit otettava kirjoitti:

AKT:n liittosihteeri Arto Sorvali puolestaan sanoi, että lakosta ei aiheudu kustannuksia Suomelle. Kaikki tavarat voidaan toimittaa myöhemmin.
Noin typeriä lausuntoja ei kukaan terve ihminen voi antaa selvin päin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu