Mover
Etkö sinä tiedä, Lue lehtiä. tässä yksi syy kun paklaiseksi tullut haluaa jälleen pakolaiseksi : Supo Syyriaan matkustaneista suomalaisista: "Entistä radikaalimpi maailmankuva"
Etkö sinä tiedä, Lue lehtiä. tässä yksi syy kun paklaiseksi tullut haluaa jälleen pakolaiseksi : Supo Syyriaan matkustaneista suomalaisista: "Entistä radikaalimpi maailmankuva"
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Suojelupoliisin mukaan noin 40 henkilöä on matkustanut Suomesta sisällissodan runtelemaan Syyriaan omin keinoin" eli tupla pakolaisia vai..??.no kyllähän Suomi ottaa vastaan heidät uusina pakolaisina..HERÄÄ KYSYMYS ETTÄ MITÄ VITHUA TÄÄLLÄ ON MENEILLÄ..
tuosta tulikin mieleen...
Tässä kuva suomalaisen peräkylän ytimestä, eli hevonvitunperseestä(!)OK. Siellä on valotolppaan ripustettu oikein kylän viiri - vitun kuva. Täällä eivät käppäile kylän raittia edes neekerit. Kylän reunamilla on parakkimaisten rivitalojen armaada. Homeessa ja ikkunat kivitetty ja ovet potkittu hajalle. Siellä asuu juopot, rikolliset ja tautiset niissä kunnan vuokrayksiöissä vammaisten ja vanhusten seassa. Poissa oikeitten ihmisten silmistä. Paikalla pyörähtää vain poliisi, taksi ja ambulanssi. Näin meillä Suomessa hoidetaan omat.
https://onedrive.live.com/redir?resid=D096201BEBD7D80F!148&authkey=!AD7icZDJVqPEEmg&v=3&ithint=photo,.jpg
.
parempi linkki:
http://1drv.ms/1lj5PUS
.