http://www.mtv.fi/uutiset/talous/artikkeli/nordean-konttorivaki-katkeroitui-ahneelle-ei-riita-mikaan/3440560
Kun sitä johtaa äärikapitalistit vailla mitään ahneuden rajoja.
Kun sitä johtaa äärikapitalistit vailla mitään ahneuden rajoja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
VAIN MIELISAIRAS ! käyttää ULKOMAALAISIA PANKKEJA !
S pankki on AINA LÄHELLÄSI ! ja auki myös Sunnuntaisin !
Osuuspankki on Suomalainen Paikallisosuuspankit Säästöpankit !
Minulla on vähäisiä varoja useammassa pankissa ja paras palvelu S PANKISSA !
S PANKISSA ei tähän mennessä ole katsottu nenänvartta pitkin eikä annettu tuntea, että on tuhlaamassa heidän kallista aikaansa !
S-pankki on meidän aitojen kantasuomalaisten ikioma pankki.
iMietin samaa. En halua olla missään tekemisissä yritysten kanssa, johon svedu Nelle Wahlroos on sotkeutunut.
Kyllä olen siirtämässä tilit pois Nordeasta, aina siellä vuotaa korttitietoja ja aina siellä on jotain sählää ja johto on Tukholmassa! Ei Suomalaisen yrittäjän pankki.
Suosittelen kaikille lähtöä nordeasta.saa pikkuhiljaa tää ahne
kapitalistipas,ka,nykyinen Ruotsalainen pikkaisen takaisin.
Inhoan syvästi Nalle Wahlroosia. Ihan sama, vaikka tuo nousukas tuo Suomelle paljon verorahoja. Tavalliselle työntekijälle tuo pelkoa ja kurjuutta, aika monessa tapauksessa.
vanhempani 70v ja 65v olleet ikänsä nordea:n kop:in merita:n asiakkaita ilmoittivat tänään siirtävänsä kaikki varansa ja osakesäästönsä pois kyseisestä pankista,empä olisi uskonut tätä päivää näkeväni mutta jossain kohtaa kamelin selkä katkeaa.niin törkeää on ollut konttorien lopetus ja virkailijoiden irtisanominen
voi yleensäkään olla ko paskapankin asiakas.
Nooa Säästöpankki on paras.
KOP ja SYP olisi voineet jatkaa. Kuka nekin kusautti ? KOKOOMUS ?
Säästöpankki konserni olisi pian ollut taas jaloillaan, mutta sekin haluttiin kaataa.
Tällaista tekee SUOMEN HALLITUS !
mennyt nurin. Siinä syy SYP:n ja KOP:n fuusioon. Suurpääoma pelasti KOP:n. Tiedoksesi.
Tuhlasivat valtavat rahat keskinäiseen valtataisteluun ja sijoituspankkeiluun. Lassila ja Tiivola tuhosivat Kopin ja Sypin Kouri-kauppoineen.
Lukekaa Pennti Kourin kirja "Suomen kuningas" niin tiedätte enemmän.
Niinkö? Minä luulin että viimekädessä KOP/Meritan pelastivat veronmaksajat.
en ole kyllä hirveän yllättynyt,että kokkarit on tähänkin sekaantunut
Helnöjd med Danske Bank.