Raiskausuutinen ja äidit pahoinpitelevät lapsiaan

Theo Fleyry, jonka juniori valmentaja Graham Jones raiskasi hänet 150 kertaa, tämä uutinen oli lehdessä, josta Theo itse oli kertomassa Helsingissä. Hän kertoi uudesta kanadalaisesta tutkimuksesta, jonka mukaan joka kolmas lapsi joutuu seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi!

Toinen uutinen lehdessä oli se, että 6 prosenttia äideistä lyö lapsiaan Suomessa. Tutkimustulos lienee vielä vähän alakantissa arvioitiin uutisessa!

Mihin tämä maailma on siis menossa?

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuinka monta pahoinpitelyä tapahtuu juhannuksen aikoihin Suomessa - kuka sen osaa arvioida.

      Kuinka paljon alkoholipitoisia juomia kulutetaan juhannuksena, kukas sen tietää?

      Kuinka monta seksuaalista hyväksikäyttöä tapahtuu juhannuksen tienoilla?

      Miksi tästä maailmasta on tullut tällainen?

      Meneekö pahemmaksi vai paremmaksi? Uskotko huomiseen?

    • Kokoomus valitsi globaalin vapaan markkinatalouden kannattajan puheenjohtajakseen. Stubb korostaa kovia rahan arvoja, ihmisen arvo mitataan vain sillä, miten hän pärjää, mitä hän tienaa ja kuinka hän menestyy globaalissa kilpailussa ja vapaassa markkinataloudessa, jossa pankit ja rahoitusyhtiöt voivat luoda uusia 'pelivälineitä', joilla houkutella ihmisiä sijoittamaan rahojaan pankkien luomiin pelivälineisiin, joissa pankit eivät ota mitään riskejä, vain niihin sijoittajat ottavat kaiken riskin?

      Ihmiset ovat kulutushyödykkeitä ja heitä ostetaan sieltä työntekijöiksi, mistä halvimmalla saadaan vapaassa globaalissa markkinataloudessa?

      Mikä saa ihmiset 'jumaloimaan' tällaista johtajaa? Osaa puhua ja esiintyä sujuvasti - yhäkö ihminen menee tähän valheeseen?

    • Ple!

      Pedofilia johtaa homouteen, ja homous pedofiliaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe