Jutut liian seksipainotteisia

Suhde perustuu kunnioitukseen,rakkauteen,luottamukseen!!! Kun toista oikeasti rakastaa...ei ole tarvetta ,eikä halua pettää tai sekstailla toisen kanssa. Suhteessa ja kunnon ihmisessä on arvokkuutta....ja paljon muuta henkistä sisältöä!!! Tällä kerskuvat kakkoset suoltavat ala-arvoista tekstiä,todella halpamaista!!! Ei kukaan kunnon mies kelpuuta tuonkaltaisia naisia vaimoksi!!! Miettikääpä sitä..Kuva ihmisestä muodostuu käyttäytymisen perusteella ja kunnon naisen kyllä erottaa edukseen!!!
13210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Katkerat kakkoset VAIN purkavat omaa pahaa oloaan ja myös huonouttaan täällä, kun juhlapyhät ja loma-ajat vyöryvät päälle. Sama on nähtävissä normaalina viikonloppuna jossain määrin, mutta nyt se korostuu keskenkasvuisena kielenkäyttönä.

Se kuvaa kirjoittajan älykkyyttä sekä myös hänen kokemattomuuttaan ihmissuhteissa?

Äänestä

Kuka pystyy määrittelemään, mikä on liian seksipainoitteista mikä ei? Me ihmiset olemme erilaisia myös tässä suhteessa, joten vaikea kenenkään on tuomita ketään. Puhumattakaan, kun ajatellaan, että mies tapaa naisen, joka haluaa yhtä innokasta, nautinnollista ja hauskaa seksiä kuin hän itse, niin ei silloin kukaan voi toisen puolesta sanoa, että nainen on liian seksipainotteinen jne. Puhumattakaan, mitä pahaa siinä on? Vaikka onkin iloinen riemurasia, niin kyllä kompetenssi voi riittää muuhunkin. Ei ole ainoa oikea tapa olla nainen - tiukkapipo, jalat ristissä istuva, joka leipoo pullaa hellan ääressä, murjottaa ja tiuskii ja valittaa... Monet miehet (mitä olen kuullut) pitävät, suorastaan rakastavat itsenäistä omilla jaloillaan seisovaa naista, joka osaa pitää hauskaa. varmaan sellaiset miehet, joiden itsetunto ei ole kummoinen, pelästyvät tällaista naista, mutta sehän on vain hyvä juttu - jää jäljelle henkisesti kypsät miehet

Äänestä
  • voi näinkin ajatella--ymmärsit aloituksen väärin!

    Toki meitä ihmisiä on monenlaisia, mutta on myös niitä seksistä nauttivia ja yliseksuaalisia, jotka eivät tule tänne uskottomuuspalstalle kerskumaan ja suoltamaan tuota ala-arvoista tekstiä.

    Tämähän on uskottomuuspalsta keskustelulle- onko uskottomuus oikein vai väärin- eikä mikään seksipalsta, jossa kilpaillaan kuka antaa enemmän ja milloin mistäkin kulmasta!

    Äänestä

  • Näinonnähty kirjoitti:

    voi näinkin ajatella--ymmärsit aloituksen väärin!

    Toki meitä ihmisiä on monenlaisia, mutta on myös niitä seksistä nauttivia ja yliseksuaalisia, jotka eivät tule tänne uskottomuuspalstalle kerskumaan ja suoltamaan tuota ala-arvoista tekstiä.

    Tämähän on uskottomuuspalsta keskustelulle- onko uskottomuus oikein vai väärin- eikä mikään seksipalsta, jossa kilpaillaan kuka antaa enemmän ja milloin mistäkin kulmasta!

    Seksuaalisuus sinänsä monesti kyllä liittyy uskottomuuteen, että vähäinen/tyydyttämätön seksielämä parisuhteessa muodostaa tilauksen rinnakkaissuhteelle.

    Äänestä

ihmiset on ihmisiä. luonto on järjestänyt meitä tällaiseksi kun olemme. sitä on turha yrittää kieltää. ihan sama kuin joku puolue häviää vaalit, ja toteaa, että kansa äänesti väärin! Yhtä luonnollista selitystä. seksi vie ja taksi tuo

Äänestä

Ja jälleen kerran käännetään koko huomio pettäjän petoskumppaniin... Miksi?
Niitä, joille tämä "pelottelu" siitä, miten eivät ole vaimoainesta, on kohdistettu, ei höpinä voisi vähempää kiinnostaa. He elävät valitsemallaan tavalla eivätkä ole jonottamassa vuoroaan "kohota" vaimon paikalle, koska tietävät, ettei siinä ole mitään tavoittelemisen arvoista: kuka oikeasti haluaa pettäjän miehekseen..???

Mikä on "liian seksipainotteista"? Tekeekö tiukkapipoinen suhtautuminen seksiin - tyyliin peiton alla pimeässä saunan jälkeen lauantaina - ihmisestä "paremman" ja "henkisemmän"? Totta on, että hyvän parisuhteen perusta on kunnioitus, rakkaus ja luottamus - mutta harvassa taitavat olla ne parit, joiden suhteessa seksi näyttelee sivuosaa MOLEMPIEN toivomuksesta. Jos näin olisi, tämäkin palsta olisi varsin turha. Se vähemmän seksiä haluavahan määrittää parisuhdeseksin määrän ja laadun ja siten piupaut välittää toisen kunnioittamisesta. Vähemmän haluavaa pitää kyllä kunnioittaa eikä saa vongata koko aikaa... Mutta missä on puolisonsa kanssa seksiä haluavan oikeus saada toiveensa toteutetuksi? Kun kerta toisensa jälkeen saa osakseen halveksuvan tuhahduksen ja käännetyn selän, onko lopultakaan ihme, jos jonkun mukavan, seksiin avoimemmin suhtautuvan ihmisen seura alkaa vetää puoleensa?

Äänestä
  • Olet niiiin oikeassa!

    Äänestä

Jutut eivät ole seksipainotteisia, vaan yksinkertaisesti usein kovin typeriä: tuomitsevia, arvostelevia, hyökkääviä, leimaavia, syyttäviä jne. Eli vuorovaikutuksen kaikki suurimmat perusvirheet toteutuvat usein.

Äänestä

Epänormaalia on olla kylmä frigidi. Seksuaalisuus on normaali ja terve asia ihmisessä. Te frigidit olette kieroon kasvaneita jo lapsena ja häpeätte itseänne. Voi voi vaikka kuinka moni mies kärsii kun ei saa läheisyyttä vaimoltaan. Vaan minäpä olen varattu nainen enkä varattuihin koske. Surullista miten te pilaatte oman ja puolisoidenne elämät. Lapsena jo kasvatettu häpeämään itseään ja normaalia seksuaalisuutta. Varmaan nuo alkuasukkaat sademetsissäkin ajattelevat että hyi mitä likaista touhua. Seksi on osa normaalia parisuhdetta. Kyllä vaimotkin suoltavat sontaa suustaan ja sitähän ruukku tihkuu mitä on täynnä!

Äänestä
  • Kyllä kaikki ihmiset ovat seksuaalisia! Toisten ei tarvi tehdä väärin ja koskea varattuihin miehiin! Itse olen erittäin ( jopa tavallista aktiivisenpinainen), mutta harrastan kaikkea seksiin ja seksuaalisuuteen liittyvää nauttien,estottomasti cain puolisoni kanssa! Hän riittää minulle paremmin,kuin hyvin. Annamme suhteessa kuitenkin eniten painoarvoa henkisille arvoille! Luotamme toisiimme,sekä rakastamme ja kunnioitamme!....

    Äänestä

  • ihana elämä...<3 kirjoitti:

    Kyllä kaikki ihmiset ovat seksuaalisia! Toisten ei tarvi tehdä väärin ja koskea varattuihin miehiin! Itse olen erittäin ( jopa tavallista aktiivisenpinainen), mutta harrastan kaikkea seksiin ja seksuaalisuuteen liittyvää nauttien,estottomasti cain puolisoni kanssa! Hän riittää minulle paremmin,kuin hyvin. Annamme suhteessa kuitenkin eniten painoarvoa henkisille arvoille! Luotamme toisiimme,sekä rakastamme ja kunnioitamme!....

    Hienoa, että parisuhteessanne on aktiivista seksuaalisuutta. Tilanteessasi on varmasti vaikea ymmärtää seksuaalisuuteen liittyviä parisuhdeongelmia, joita toisen totaalihaluttomuus saa aikaan. Avioliitossa jaksaa pitkään odottaa tilanteen kohentumista, mutta ei ole mikään ihme että jossain vaiheessa ei enää jaksa ja on valmis seksiin myös parisuhteen ulkopuolella.

    Parisuhteessa elävälle usein se sopivin seksikumpani löyty toisesta seksittömässä parisuhteessa elävästä kärvistelijästä.

    Äänestä

Vai lähtee mies vieraisiin, kun ei kotona saa seksiä. No tiedämpä tapauksen, jossa vaimo halusi seksiä ja sitä suhteessa oli yllin kyllin säännöllisesti. Tadaa mieheltä loppui seksihalut kotona, käänsi vaan selkäänsä vaimon yrityksille. Mies oli ressaantunut työstä. Jonkin ajan kuluttua selvisi, että mies on aloittanut rinnakkaissuhteen. Halusi jännitystä ja nuoruuden huumaa. Kotiseksikin oli kivaa, mutta mies tahtoi vaan lisää ja muidenkin kanssa.

Äänestä

En ole ollut haluton, mutta ukko on ollut. En saanut millään konstilla seksiin vaihtelua, en pitkiin aikoihin tyydytystä kumppanilta. Ukko reissutyössä ja jäi kiinni laajamittaisesta pettämisestä. Siinä syy seksin loppumiseen kotona. Minä kiinni työssä ja lasten hoidossa. Ei siitä vieraisiin lähdetä ja ei kyllä moraalinikaan siihen antaisi syytä. Ukko piti varmana nakkina. Helppohan se on reissutyössä muita akkoja piirittää. Saa nukkua riittävästi ja seksiä häiriöttä. Kyllä kunnioitus miehiin meni ja usko myös. Kotona oli kyllä seksiä tarjolla ja tarpeessa oleva halukas vaimo. Olosuhteet vaan ei ukolle kelvanneet, kun oli häiriötekijöitä eli omia lapsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttäytykää naiset kirjoitti:

Suhde perustuu kunnioitukseen,rakkauteen,luottamukseen!!! Kun toista oikeasti rakastaa...ei ole tarvetta ,eikä halua pettää tai sekstailla toisen kanssa. Suhteessa ja kunnon ihmisessä on arvokkuutta....ja paljon muuta henkistä sisältöä!!! Tällä kerskuvat kakkoset suoltavat ala-arvoista tekstiä,todella halpamaista!!! Ei kukaan kunnon mies kelpuuta tuonkaltaisia naisia vaimoksi!!! Miettikääpä sitä..Kuva ihmisestä muodostuu käyttäytymisen perusteella ja kunnon naisen kyllä erottaa edukseen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu