tatskan hoidosta..

firsttattoo

otin 3 päivää sitten tatuoinnin käsivarteen. olen rasvaillut ja hoitanut ohjeiden mukaan, mutta käykö huulirasva sen rasvaukseen? laitan paksun kerroksen ja monta kertaa päivässä ettei kuivu ja ala kiristää. ei satu bebantheenia olemaan mitä on suositeltu. tatuointi näyttää tällä hetkellä siltä kuin päällä oleva muste alkaisi rapista pois..? olen lukenut että päälle muodostuu rupi ja irtoaa itsestään. eli onko rupi sitä mustetta? pelottaa että teksti lähtee kokonaan pois mutta eihän se ole mahdollista. ja siis kysymykset oli siitä huulirasvan käytöstä bebanthenin sijaan ja tosta ruvesta. :)

3

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ._.

      Laittaisitko huulirasvaa haavaan, jos vaikka kaadut pyörällä ja polveen tulee ruhjeet? Tatuoinnin hoitoon suositellaan tuotteita, jotka on kehitetty nopeuttamaan haavan parantumista ja ehkäisemään sen tulehtumista, sillä pohjimmiltaan tatuointi on haava. Ja huulirasvoja on monenlaisia.

    • Hallelujaa

      Jos on varaa ottaa tatuointi ni on varaa myös hakee bepanthenia tai vaikka helosania!
      Tietty jos haluut että tulehtuu tms ni valele sitä vaikka kuravedellä mun puolesta!

    • Automekaanikko

      Rasva kuin rasva, itse käytän CRC:tä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      83
      998
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe