Minulle laitettiin tänään ripsipidennykset. Laiton jälkeen vasen silmäluomeni on turvonnut hieman sekä silmän alaosa on punottanut ja silmä on vuotanut. Mistäköhän nää tällaset oireet johtuu kun googletin kaikkea allergiajuttuja niin oireet oli kyllä samanlaisia, mutta kun ihmettelen sitä että toisessa silmässä näitä ongelmia ei ole ollenkaan. Oikea silmä on niin kuin siihen ei mitään olisi edes tehty:-) joten voiko tämä nyt sitten kuitenkaan olla allergiaa? Olisko kellään kokemuksia?
Ripsipidennyksistä
mitä tää nyt on
2
219
Vastaukset
- utukka1
soita HETI sille joka ne sulle laitto äläkä kysele täältä. voi olla allergiaa vaikka vaan toinen silmä reagoi.
- alkf
Yleisimmin noi turvotukset ym aiheutuu väärän liiman käytöstä, pahimmassa tapauksessa silmä turpoo ja omat ripset tippuvat pois. (näin tapahtunut muutamalle tutulle) Ota heti yhteys laittajaan ja kerro tilanteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492139
- 1211445
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3341232Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651155- 1411129
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98955