Mitkä olette todenneet parhaaksi? Ihoni on tosi epätasaisen värinen, punpitusta nenånpielissä, osittain poskilla, geneettisesti tumma silmänympärysiho jne. Ihoni saattaa päivisin rasvoittua hiukan mutta muuten normaali.sekaiho. haluaisin käyttää meikkipuuteria sillä se on nopea ja saa ihoni suht okn näköisesti, toisin kuin meikkivoide puuteri yhdistelmä.
Cliniquen meikkipuuteri oli ihan ok, mutta peittävyys kärsi päivån mittaan RUNSAASTI. Välillä näytti myös liian kuivahkolta jossain kohdin ihoa.
Mitä olette kokeilleet ja mitkä ovat olleet parhaita/miksi? Vaalea sävy myös ålussaa.
parhaita meikkipuutereita epätasaisen väliselle iholle?
5
223
Vastaukset
- meikkipuuterifinder
Voi ei, anteeksi kirjoitusvirheet, kirjoitin tekstin puhelimella. :(
- julia92
he ei se mitään pikku kirjotus virheet .mä teen mun puuterin itse .erivärisistä liitujauhoista.suosittelenkoittaan .
[email protected] - dgsdgs
Make Up Storen meikkipuuteri on aika hyvä ja peittävä, jos ei ole isoja huokosia - niihin se nimittäin vajoaa. MSCHicin baked foundation on myös peittävä ja pysyy hyvin, mutta hohtavampi ja kuivaihoiselle voi olla liian kuivattava, Vaaleus on aika suhteellista, MUSin puuteri oli minulle hitusen liian tumma ja MSCHicin melkein liian vaalea. Lumenen meikkipuuterista olen myös tykännyt peitevoiteen kanssa käytettynä, mutta nythän se on taas uusiutunut niin en tiedä siitä... uusi ei kuulosta minulle sopivalta.
- appppp
Itselleni ei toi make up storen sopinut ollenkaan. Heitti ihan kuivaksi kohdat johon meikkiä levitin. Jostain syystä oon myös skeptinen lumenen tuotteisiin sillä niihin oon aina pettynyt, ostinpa mitä tahansa. Vähän tullut sellainen fiilis et joutuu noihin merkkimeikkeihin siirtymään, tosin ei se haittaa jos sopiva caan löytyy.
- dgsdgs
appppp kirjoitti:
Itselleni ei toi make up storen sopinut ollenkaan. Heitti ihan kuivaksi kohdat johon meikkiä levitin. Jostain syystä oon myös skeptinen lumenen tuotteisiin sillä niihin oon aina pettynyt, ostinpa mitä tahansa. Vähän tullut sellainen fiilis et joutuu noihin merkkimeikkeihin siirtymään, tosin ei se haittaa jos sopiva caan löytyy.
Minä taas olen ollut pettynyt kokeilemiini merkkimeikkien meikkipuutereihin, etten niitä siis osaa suositella. :/ Laura Mercierin pressattu mineraalipuuteri on tosin ok, mutta sitä ei saa Suomesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4263081IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1052196Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.22025- 1741870
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten181834Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1051659Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591278- 1491230
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu541153Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla441022