Kerro heti, onko heilaa vai ei?
Hyvää ja mukavaa Juhannusta kaikille! Oli sitten heilaa tai ei.
Onko sulla juhannusheilaa?
18
201
Vastaukset
Ei heilaa ellei ihmeitä ehdi tapahtua...
- merja53
Ei ole Romeota. Kaksin olis mukavampaa.
- mies 86
Ei ainakaan toistaiseksi. Aion kuitenkin juhannukseni pyöriä yhden kanssa, jonka toivoisin juhannusheilakseni - mutta taitaa olla liian aikaista pyytää.
- asdf7654
Out with it! Kuten jenkkiläinen sanos.
Älä mene väkisin kaverisektorille tai yritä ystävää leikkien suhteeseen. Ei toimi.
- asdf7654
On.
Vastoin yleistä käsitystä juhannus on meillä sosiaalinen juhla isossa seurassa. Paneskeluun tai muuhun harvoin löytyy aikaa tai voimia. Tai yksityisyyttä. - ikisinkku < 30
Ei heilaa helluntaina, eikä jonoa Juhannukseksi.
- ätmin muna
No ei tosiaan ole muuta kuin oma käsi.
Olisi ehkä ollut jos olisin tosissani halunnut. Mutta nyt ei taida olla.
- ätmi
Ei ole juhannuspillua, ei.
- neiti ruiskukka
Eipä ole.. Suuntaan mökille ja matkassa olevat miehet on varattuja tai sukulaisia, joten eipä ole heistä heiloiksi.
- rttyrtyrt
Palstalla valittaa 30v neitsytmiehet ja 55 v naiset joilla on jo aikuisia lapsia.
Paskaaaaaaaaaa..... - Drunksoul
Ei ole. Tosin löytyy muita heiloja tuolla kylmässä.
- kfkxjfkfid
On.. Vittu, jätkien kanssa piti mennä mökille ja ton tursaankin piti tulla mukaan, mutta hänelle tuli töitä. Mites se minuun liittyy? No, vittu sitten en ilmeisesti minäkään lähe mökille. Totaalista paskaa.
- Kaveriton nussimaton
Ei o.
Ei oo. Monena vuonna olen onnistunut hankkiutumaan johonkin reissuun juhannuksen ajaksi, niin ettei ole kauheasti ehtinyt asiaa murehtia. Mutta nytpä ei kurjan kelin takia viitsikään lähteä telttareissuilemaan, niin enpä sitten tiedä, että miten saan aikani kulumaan. Pitää kai hengata palstalla koko juhannus, jee.
- Vikke_
Oletko festari ihmisiä vai mimmosta reissua oot tehny?
Kuinka yllättävää onkaan niin ei ole tänäkään jussina ketään tiedossa. Sää saisi kyllä olla hieman lämpimämpi, mut ei sitten vietetään tää jussi kylmässä yksin.
- Typy Tipunen
Viime vuonna olin kyllä seurustelusuhteessa Juhannuksena, mutta mies valitsi mieluummin sinkkuystävät ja heidän kanssaan ajan viettämisen sen sijaan että olisi ollut kanssani. Pyysin jopa päästä mukaan, ja hän vetosi johonkin valheelliseen tekosyyhyn (ja myönsi tämän myöhemmin). Siinä sitä saikin pureskella koko jussin asiaa, ja lopulta päätyä siihen lopputulokseen ettei sellainen ihmissuhde vain riitä, missä minä olen toisen elämän koristeena ja prioriteettilistalla alimpana.
Tänään juhlin samojen ystävien kanssa kuin viime vuonna, mutta tällä kertaa mukaan tulee hellu. Pyysin miestä mukaan mutta jätin hänelle portin auki, jos hän haluaakin viettää juhannuksen hänelle tutummassa seurassa. Mies sanoi että mieluiten viettää Juhannuksen juuri minun kanssani. Hän ei tiennyt kuinka paljon arvoa noille sanoille latautui koska selkärangassa häilyy yhä pettymys viime juhannuksesta.
Toivotan onnea kaikille juhannusheilaa metsästäville. Muistakaa tehdä höpsöjä taikoja jos ei onnista. Juhlapäivistä jää yleensä muistijälki vaikkei toivoisikaan, itse voi paljon vaikuttaa siihen millaisena sen muistaa. Jos minulla ei olisi Juhannus-seuraa, lähtisin säistä huolimatta kiertelemään ja etsimään kokkoja. Menisin juttelemaan ihmisille. (Tällaisenkin juhannuksen viettänyt). Kotiin jääminen lietsoo luovutusmielialaa ja apeuttaa.
Taianomaista juhannusta kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi214604Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä364352Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2543911Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos642379Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt451821Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu181751Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont101638- 1051417
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva111391