suomalainenko ihannenainen

Ihannenainen on maksullinen nainen joka tietää mitä miehen kanssa tehdään. Mutta ei suomalainen.
Maksan mielelläni siitä että elämä tuntuu elämisen arvoiselta. Aina silloin tällöin.
Suominaisella ei tee mitään. Menee elämästä ilo ja halu..
15168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vai että maksullinen nainen. Siis ainoa ihannenaisen ominaisuus on se, että nainen antaa seksiä? Luonteella, taidoilla, historialla tai ulkonäöllä ei ole merkitystä, kunhan antaa pimperoa? Oletko ajatellut että ehkä meissä suomalaisissa naisissa ei ole se pääsyy vaan se löytyisi sinusta, jos kerran nainen ei halua harrastaa seksiä kanssasi muuten kuin maksamalla hänelle siitä?

Äänestä

Jos maksullinen naisesi on työssään omasta tahdostaan ja saa siitä käyvän hinnan, kaikki saavat, mitä haluavat. Sinä, prostituoitusi ja kaikki suomalaiset naiset.

Äänestä

Nyt ymmärsit väärin. Nimenomaan haluan maksaa siitä. Se on myös eräänlainen kannanotto, jonka toteuttaminen jo itsessään tuottaa mielihyvää.
Kyse ei ole ollenkaan siitä,että olisi vaikeuksia saada muuten. Niin toimitaan miten itsestä tuntuu paremmalta vaihtoehdolta.
Mies ei kaipaa naiselta taiteita historiaa kulttuuria vaan hyvää seuraa.
Ei ole kyse siitä että 'kunhan antaa pimperoa',kyse on siitä,tyydyttääkö seura,ja tottakai myös se miten antaa...
Jos teatteri antaa sulle enemmän kuin hyvä seksi,olkoon niin kohdallasi...

Äänestä
  • Mieheni ihaili aina kauniita naisia,ja puhui että lähtee Thaimaahan,jos saa lottovoiton. Jne.
    Kun hän sai yllättäen aivoverenvuodon,olin vaimona ainoa,joka kävin katsomassa ja valamassa uskoa häneen. Ääneni selvästi aina tunnisti.
    Loppujen lopuksi olin hänen omahoitajansa kuolemaan asti.
    Nyt tarvittiin sisäistä kauneutta. Kun hoitaa 24/7 ei missin ulkonäkö ole ykkösasia. En ole kyllä rumakaan.
    Käykää te pojat vaan vosujenne luona. Toivottavasti hoitavat myöhemmin, kun saatte jonkin slaagin.

    Äänestä

  • Suomalsinen tavisnainen kirjoitti:

    Mieheni ihaili aina kauniita naisia,ja puhui että lähtee Thaimaahan,jos saa lottovoiton. Jne.
    Kun hän sai yllättäen aivoverenvuodon,olin vaimona ainoa,joka kävin katsomassa ja valamassa uskoa häneen. Ääneni selvästi aina tunnisti.
    Loppujen lopuksi olin hänen omahoitajansa kuolemaan asti.
    Nyt tarvittiin sisäistä kauneutta. Kun hoitaa 24/7 ei missin ulkonäkö ole ykkösasia. En ole kyllä rumakaan.
    Käykää te pojat vaan vosujenne luona. Toivottavasti hoitavat myöhemmin, kun saatte jonkin slaagin.

    No miksi ihmeessä jäit hoitamaan tollasta äijää?!

    Äänestä

  • en jäisi kirjoitti:

    No miksi ihmeessä jäit hoitamaan tollasta äijää?!

    Olimme 20 vuotta yhdessä,siitä 9 vuotta avioliitossa. Hän oli elämäni Mies. Hän ihaili naiskauneutta. Eihän se loppupeleissä mitään meinaa.
    Itsekin ihailin Brad Pitt tyyppisiä miehiä. (Myös hevosta ihailen)
    Miehen mielestä itse olin nuoruuteni kuvassa paremman näköinen, kuin silloinen miss Eurooppa. (1976).
    Olemme kovasti ulkonäkökeskeisiä.
    Itse ajattelin ripotella tuhkaa päälleni,kun nyt olen 60vee,leski,ikäloppu.
    Eikös vain ovikello soinut ja minua haettiin lenkille,ja kahville ja reissulle. Ei muuta kun hiuksiin väriä ja menoksi.

    Äänestä

Suomalaisen naisen ylpeys ottaa taas kantaa syvällä rintaäänellä. Ottaapa koville. Ulkonäkö teille se ainoa tärkeä. Eipä juurikaan kiinnosta.
Mies haluaa mukavan ihmisen mukavaa seuraa. Siitä haluaa jopa maksaa. Onneksi sitä on tarjolla.

Äänestä
  • Kukapa ei haluaisi mukavan ihmisen mukavaa seuraa? Eri asia on sitten se, että kenen siitä täytyy maksaa ja kenen ei. Itse ainakin pidän mukavuuden yhtenä perusteena sitä, että se mukava ihminen on minun seurassani siksi että hänelläkin on mukavaa, eikä näyttele mukavaa siksi että minä maksan hänelle siitä. Jos joutuu ostamaan mukavaa seuraa, sitä voi ihan vakavissaan miettiä että millainen ihminen sitä itse onkaan. Minulla ei ole koskaan ollut vaikeuksia löytää mukavien ihmisten mukavaa seuraa, olen itseasiassa mennyt naimisiinkin erään mukavan ihmisen kanssa ja meillä on vieläkin mukavaa, vaikka liittoa on kestänyt jo vuosikymmen.

    Sinä puhut nyt ihmisen vuokraamisesta, eikä sillä vuokraamallasi ihmisellä ole taatusti mukavaa sinun seurassasi. Hän on kanssasi siksi että saa laskunsa maksettua ja ruokaa pöytään, hän on töissä, tienaamassa. Mukavaa hänellä on silloin kun hän on vapaalla, sellaisten ihmisten seurassa jossa oikeasti viihtyy.

    Minun käy sinua vähän sääliksi.

    Äänestä

"Mies haluaa mukavan ihmisen mukavaa seuraa."

Itse olen löytänyt sitä suomalaisesta naisesta, parisuhteessakin tällä hetkellä mukavan suomalaisen naisen kanssa :)
Tuosta teidän nillityksistänne muuten paistaa läpi katkeruus ja sen tunteen te olette valinneet ihan itse, kukaan ei ole pakottanut.

Äänestä

Mistähän löysit katkeruuden läpipaistoa. Kun joku kertoo erilaisen mielipiteen? Joku nauttii maksullisesta naisesta,se on heti tuomittavaa,ja katkeruus paistaa...hehheh...taitaapa käydä itsetunnolle.
Tässä syy miksi suominaisia ei jaksa . Itseriittoisuus. Toki onhan se kotiinpäin kun riittää itselleen...

Äänestä
  • Hyvänen aika, saathan sinä nauttia maksullisista naisista niin paljon kun tykkäät. Onhan se kiva että saat seuraa edes rahalla. Tuomittavaahan se on vasta sitten jos se ostamasi seuralainen ei hyödykään itse siitä toiminnasta vaan rahasi menevät parittajan taskuun, mutta senhän sinä toki varmistat etukäteen ettei näin ole? Ettet osta kielitaidottomia, maahan huijattuja teinityttöjä jotka luulivat tulleensa kotiapulaisiksi ja joutuvatkin kaltaistesi "mukaviksi seuralaisiksi"? Sellaista touhua on kyllä ihan aiheellistakin pitää tuomittavana.

    Tiesitkö muuten että oikeat miehet eivät osta naisia? Heidän ei tarvitse.

    Äänestä

  • Jos olisit lähtenyt aloituksessasi liikkeelle siitä, että ihannenaisesi on maksullinen ulkomainen nainen, koska hän osaa tehdä elämäsi elämisen arvoiseksi, juttu olisi ollut vielä ihan ok (tietysti prostituution oikeutuksesta voidaan aina keskustella).

    Sen sijaan aloituksesi kärki on se, että suomalainen nainen on huono ja kelvoton, siksi maksulliset. Itse siis aloitit tämän linjan, älä nyt ihmettele, jos joku haluaa olla kanssasi eri mieltä.

    Äänestä

Ei tule mieleen, että voisi olla tarkoituksellinen provokaatio...hmm...naiselle maksaminen on osa tyydytystä...

Äänestä
  • Edellinen rautalangasta: jos provosoi, ei pidä ihmetellä, että joku provosoituu.

    Äänestä

Totta se kuitenkin on, maksan mielelläni naiselle palveluista. Suomalaista en huoli enää. On todettu täysin kelvottomiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eimaksavaivaa kirjoitti:

Ihannenainen on maksullinen nainen joka tietää mitä miehen kanssa tehdään. Mutta ei suomalainen.
Maksan mielelläni siitä että elämä tuntuu elämisen arvoiselta. Aina silloin tällöin.
Suominaisella ei tee mitään. Menee elämästä ilo ja halu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu