Nenälävistys

puudutusläväri

Noniin eli, mulla ois harkinnassa nenälävistys, mutta mulla on ihan järkyttävä neula kammo ja muutenkin kaamo että sen nenälävistyksen ottaminen sattuu ja menee mun alhaisen kipukynnyksen yli. Joo mä oon aika varma, että joku tulee tänne sanomaan että älä ota lävistystä jos pelkäät kipua ja et kipu kuuluu elämää...-.- No, mutta otan lävistyksen vaikka pelkäänkin kipua ja vaikka se kipu kuuluukin elämään niin en ota sitä avoimin sylin vastaan jos sen voi välttääkkin. Nyt siis teidän ei tarviste kallista aikaanne kuluttaa tuommoisten turhien asioiden sanomiseen. Eli joo olis semmosta ''puudutusgeeli/puudutusvoiteita'' niin auttasko semmonen tähän 'ḱipuun'' jos sitä laittaisi ennen lävistämistä? (tuosta vähän ''typerämmätkin'' ihmiset tajuavat että mulla on oikeesti JÄRKYTTÄVÄ kipu-ja neulakammo!) Mutta joo...Eli auttaisko tommonen puudutusgeeli/puudutusvoide siihen kipuun?:) Kiitos vastaajille!

9

307

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Miksi ei auttaisi ? puhut ilmeisesti emla geelistä, ja siihenhän tuo on tarkoitettu.

    • Tatsaa puuduttanut

      Otin nuorena yhtä aikaa nänni- ja nenälävistykset. Nenälävistys tehtiin lävistyspistoolilla, vaikka niin ei saisi tehdä. Oli siis erittäin nopeasti ohi, ei sattunut ja parantui hyvin. Nännilävistykset tehtiin niinkuin kuuluu, ja sattuivat, mutta sen kesti. Tosin itselläni nännilävistykset alkoivat kasvaa ulos.

      Puudutusgeeliä käytin tatsan peittotatuointiin, ja se auttoi alkuun. Joten olettaisin, että voi auttaa kohtuullisesti lävistyskipuun (lävistys on niin paljon nopeampi kuin tatuointi). Emlan lisäksi on olemassa toinen rinnakkaisvalmiste. Lue huolella käyttöohjeet etukäteen. Pieniä pakkauskokoja saa reseptivapaasti. Katso, ettet ole allerginen sen ainesosille ja katso vaikutusaika, että osaat laittaa voiteen sopivaan aikaan.

      Muista sitten huolellinen jälkihoito. Rusto ei uusiudu, joten jos rustoon pääsee tulehdus, se voi saada ikävää jälkeä aikaan!

    • puudutusläväri

      Kiitos vastauksista! Taidoinpa päätyä siihen tulokseen, että käytän tuota emla geeliä lävistystä ottaessani!:)

    • -Lamppu-

      Emla ei auta lävistykseen kunnolla koska se on tarkoitettu vain ihon pinnan puudutukseen, ei tehoa niin hyvin sisäiseen kudokseen jota pääasiassa neula lävistää.

      Kipu on kyllä niin pientä että kestät kyllä ja se tuntuu alle sekunnin kuin neula menee läpi :)

    • ,,,

      Ehkä ne jotkut puudutusgeelit auttaa sua henkisesti, mut ihosta läpi menevän neulan kipuun ne ei ainakaan auta :D Jos yhtään auttaa, niin voin sanoo kyl että mä en ees huomannu sitä kun se lävistettiin, täysin kivuton kokemus oli.

    • puudutusläväri

      No voi olla, että pyörryn jännityksestä:D No kaipa nuo haaveet on joskus toteutettava :) Kiitos paljon taas näistä vastauksista!

    • Mulla ollut noin 1,5-vuotta nenänappi.Mietin kans kauan sen ottamista ja hyvä,kun tuli otettua :).Ei kipu ollut paha,korkeentaan pieni nipistys.Kerran se vaan kirpaisee.Tsemppii lävärin ottoon! :)

    • srace

      löysimpä tän kun en saanu sun koneella lukee;)

    • riina2803

      jumalauta Anni:D

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      87
      3428
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2847
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2356
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2308
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2261
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2236
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2123
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2067
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1964
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      114
      1936
    Aihe