mitä mieltä olette itsenäisestä naisesta?

itsenäinennainen

Jolla on vuosienkin pituisia kausia että haluaa vain olla rauhassa ja kehittää itseään (tai olla) joka ei tunne tarvetta flirttailuun, yms. Tuntuu että kaikki on aina suhteissa tai haku päällä, mutta itse haluan omaa tilaa jos en koe että edes pystyisin nyt tasapainoiseen suhteeseen yms. En ehkä ikinä kykenisi mihinkään tavalliseen perhe-elämään, sen verran jääräpää olen. Olen ystävällinen enkä inhoa muita siksi että heillä on suhteita jne. Mutta olenko joku poikkeustapaus? Kiinnostaa vaan muut jutut enemmän kuin ehkä raastavat ihmissuhteet. Mitä mieltä olette?

14

207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikisinkku M

      Tykkään ehdottomasti, tuommoinen nainen olisi luultavasti paras kun ei olisi ripustautuja-tyyppinen vaan osaisi hoitaa omat juttunsa ja antaisi miehellekin välillä lepoaikaa suhteesta, ymmärtäisi että omat osoitteet on ok eikä pakko olisi alkaa pesänrakennukseen ainakaan heti. Luultavimmin suhde olisi tasapainoisempi tuollaisen kanssa kuin semmoisen kanssa joka haluaa kaikki parisuhdeonfgelmat heti nipussa jo parin kuukauden tuntemisen jälkeen.

      Otetaanpa esimerkkinä itsenäisestä naisesta vaikka Katariina Souri kun oli iltiksessä juttua. Upea nainen, vaikka on jo 45-vee on kroppa kunnossa ja lopussa mainitsee "Elokuussa vetäydyn kirjoittamaan trilogiani valmiiksi enkä vuoteen liiku missään. Kaipaan jo sitä erakkovaihetta.". Hieno asenne kun vaikka voisi olla julkkistyrkky ei silti sitä halua.

      http://www.iltasanomat.fi/muoti-kauneus/art-1288702923632.html

      • Living dead

        Toi Souri näyttää kummitukselta.


      • Ikisinkku M
        Living dead kirjoitti:

        Toi Souri näyttää kummitukselta.

        Johtunee silmistä jotka taas luonnossa lienee tosi kauniit. Makuasioitahan nämä tietysti on mutta minun silmää miellyttää. Kaikille naisillehan ei esim. lyhyt tukka käy, sourille käy sekin eli kasvojen luusto on kunnossa, kroppa on hoikka mistä tykkään ja vaikka rinnat ei kovin suuret olekaan ne tuohon runkoon sopii hyvin ja kun on käsittääkseni vielä aika fiksu nainen niin arvostan. Ainoat miinukset tulee miesvalinnoista ja siitä että on mennyt porsimaan lapsia niille.


      • ätmi tykkää

        Onpas todella seksikäs nainen tuo Katariina.


      • 16+6
        Ikisinkku M kirjoitti:

        Johtunee silmistä jotka taas luonnossa lienee tosi kauniit. Makuasioitahan nämä tietysti on mutta minun silmää miellyttää. Kaikille naisillehan ei esim. lyhyt tukka käy, sourille käy sekin eli kasvojen luusto on kunnossa, kroppa on hoikka mistä tykkään ja vaikka rinnat ei kovin suuret olekaan ne tuohon runkoon sopii hyvin ja kun on käsittääkseni vielä aika fiksu nainen niin arvostan. Ainoat miinukset tulee miesvalinnoista ja siitä että on mennyt porsimaan lapsia niille.

        Porsimaan? Taidat olla häiriintynyt.


      • hah hah hah hah hah

        Katariina Souri valittaa julkisuudessa säännöllisin väliajoin, kuinka hän inhoaa julkisuutta ja haluaa julkisuudesta pois.

        Sitten seuraa säännöllisin väliajoin julkisuuteen tulemista jonkun tekosyyn varjolla. Tällä kertaa tekosyy oli bikinikuvaukset.

        No, kesälomarahoja oli ilmeisesti vailla.


    • Sinkkumies.

      Miten voi yksin kehittää itseään. Yksinään vaan masentuu

    • Itsenäisiä on kyllä paljon, et sinänsä tuo on ihan normaalia. Ennemmin omaan kokemukseeni pohjautuen ripustautujat ovat tosi harvinaisia... onneks en ookkaan tavannut sellaisia jotka ois joka hetki kiinni.

    • Itsenäisyys on hyvä asia. Jos kuitenkin on niin jääräpää ettei kykene mihinkään kompromisseihin ja jatkuvasti pitää huutaa että saa oman tahtonsä läpi, niin sitten tietysti on ehkä parempikin ollakin sinkku koska perhe elämä olisi kaikille osapuolille vain helvettiä.

    • uyhgggtyhfewqqqqqqqq

      Eiköhän tuo ole nykypäivän globaali ilmiö, jossain Japanissa jopa ongelmaksi saakka.

    • Jääräpää.

      Itsekäs nainen. Eihän teitä muita olekaan. Olet aikakautemme feministinen uloste.

    • tätä mieltä

      Sellainen on taruolento kuten khimaira tai lohikäärme.

    • -M-

      Vähemmän itsenäisiinkin naisiin on niin vaikea saada kontaktia ja tutustua, että itseään itsenäiseksi kutsuvat naiset on pakko vaan unohtaa. Miksi tehdä vaikeasta asiasta vieläkin vaikeampi?

    • asd321

      Ihan ok. Kaikki ei halua sitä 100% parisuhdetta vaan viihtyy hyvin muutenkin. Luulen että tällaisia ihmisiä on aika paljonkin. Nyt ja on aina ollut.

      Tosta parisuhteesta ja rakkaudesta on tehty nykyään elämää suurempi asia. Luulen että aikaisemmin on ollut helpompaa. Esimerkiksi avioliitolta ei odotettu mitään ihmeellistä vaan se oli ihan järjestely jolla helpotettiin arkista elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      125
      4783
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      5
      3422
    3. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      128
      3231
    4. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      27
      2659
    5. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      81
      2403
    6. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      18
      1793
    7. Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1414
    8. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      118
      1280
    9. Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?

      Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut
      Elokuva
      9
      1243
    10. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      4
      1168
    Aihe