Jolla on vuosienkin pituisia kausia että haluaa vain olla rauhassa ja kehittää itseään (tai olla) joka ei tunne tarvetta flirttailuun, yms. Tuntuu että kaikki on aina suhteissa tai haku päällä, mutta itse haluan omaa tilaa jos en koe että edes pystyisin nyt tasapainoiseen suhteeseen yms. En ehkä ikinä kykenisi mihinkään tavalliseen perhe-elämään, sen verran jääräpää olen. Olen ystävällinen enkä inhoa muita siksi että heillä on suhteita jne. Mutta olenko joku poikkeustapaus? Kiinnostaa vaan muut jutut enemmän kuin ehkä raastavat ihmissuhteet. Mitä mieltä olette?
Vastaukset 14
- Ikisinkku M
Tykkään ehdottomasti, tuommoinen nainen olisi luultavasti paras kun ei olisi ripustautuja-tyyppinen vaan osaisi hoitaa omat juttunsa ja antaisi miehellekin välillä lepoaikaa suhteesta, ymmärtäisi että omat osoitteet on ok eikä pakko olisi alkaa pesänrakennukseen ainakaan heti. Luultavimmin suhde olisi tasapainoisempi tuollaisen kanssa kuin semmoisen kanssa joka haluaa kaikki parisuhdeonfgelmat heti nipussa jo parin kuukauden tuntemisen jälkeen.
Otetaanpa esimerkkinä itsenäisestä naisesta vaikka Katariina Souri kun oli iltiksessä juttua. Upea nainen, vaikka on jo 45-vee on kroppa kunnossa ja lopussa mainitsee "Elokuussa vetäydyn kirjoittamaan trilogiani valmiiksi enkä vuoteen liiku missään. Kaipaan jo sitä erakkovaihetta.". Hieno asenne kun vaikka voisi olla julkkistyrkky ei silti sitä halua.
http://www.iltasanomat.fi/muoti-kauneus/art-1288702923632.html- Living dead
Toi Souri näyttää kummitukselta.
- Ikisinkku M
Living dead kirjoitti:
Toi Souri näyttää kummitukselta.
Johtunee silmistä jotka taas luonnossa lienee tosi kauniit. Makuasioitahan nämä tietysti on mutta minun silmää miellyttää. Kaikille naisillehan ei esim. lyhyt tukka käy, sourille käy sekin eli kasvojen luusto on kunnossa, kroppa on hoikka mistä tykkään ja vaikka rinnat ei kovin suuret olekaan ne tuohon runkoon sopii hyvin ja kun on käsittääkseni vielä aika fiksu nainen niin arvostan. Ainoat miinukset tulee miesvalinnoista ja siitä että on mennyt porsimaan lapsia niille.
- ätmi tykkää
Onpas todella seksikäs nainen tuo Katariina.
- 16+6
Ikisinkku M kirjoitti:
Johtunee silmistä jotka taas luonnossa lienee tosi kauniit. Makuasioitahan nämä tietysti on mutta minun silmää miellyttää. Kaikille naisillehan ei esim. lyhyt tukka käy, sourille käy sekin eli kasvojen luusto on kunnossa, kroppa on hoikka mistä tykkään ja vaikka rinnat ei kovin suuret olekaan ne tuohon runkoon sopii hyvin ja kun on käsittääkseni vielä aika fiksu nainen niin arvostan. Ainoat miinukset tulee miesvalinnoista ja siitä että on mennyt porsimaan lapsia niille.
Porsimaan? Taidat olla häiriintynyt.
- hah hah hah hah hah
Katariina Souri valittaa julkisuudessa säännöllisin väliajoin, kuinka hän inhoaa julkisuutta ja haluaa julkisuudesta pois.
Sitten seuraa säännöllisin väliajoin julkisuuteen tulemista jonkun tekosyyn varjolla. Tällä kertaa tekosyy oli bikinikuvaukset.
No, kesälomarahoja oli ilmeisesti vailla.
- Sinkkumies.
Miten voi yksin kehittää itseään. Yksinään vaan masentuu
Itsenäisiä on kyllä paljon, et sinänsä tuo on ihan normaalia. Ennemmin omaan kokemukseeni pohjautuen ripustautujat ovat tosi harvinaisia... onneks en ookkaan tavannut sellaisia jotka ois joka hetki kiinni.
Itsenäisyys on hyvä asia. Jos kuitenkin on niin jääräpää ettei kykene mihinkään kompromisseihin ja jatkuvasti pitää huutaa että saa oman tahtonsä läpi, niin sitten tietysti on ehkä parempikin ollakin sinkku koska perhe elämä olisi kaikille osapuolille vain helvettiä.
- uyhgggtyhfewqqqqqqqq
Eiköhän tuo ole nykypäivän globaali ilmiö, jossain Japanissa jopa ongelmaksi saakka.
- Jääräpää.
Itsekäs nainen. Eihän teitä muita olekaan. Olet aikakautemme feministinen uloste.
- tätä mieltä
Sellainen on taruolento kuten khimaira tai lohikäärme.
- -M-
Vähemmän itsenäisiinkin naisiin on niin vaikea saada kontaktia ja tutustua, että itseään itsenäiseksi kutsuvat naiset on pakko vaan unohtaa. Miksi tehdä vaikeasta asiasta vieläkin vaikeampi?
- asd321
Ihan ok. Kaikki ei halua sitä 100% parisuhdetta vaan viihtyy hyvin muutenkin. Luulen että tällaisia ihmisiä on aika paljonkin. Nyt ja on aina ollut.
Tosta parisuhteesta ja rakkaudesta on tehty nykyään elämää suurempi asia. Luulen että aikaisemmin on ollut helpompaa. Esimerkiksi avioliitolta ei odotettu mitään ihmeellistä vaan se oli ihan järjestely jolla helpotettiin arkista elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629