Lukuisat siviilien pommitukset

Kuten rautamikkikin tietää, USA pommittaa myös siviilejä tahallaan. Tuhannet pommit osuvat vuosittain hääkulkueisiin ja jalkapalloa pelaaviin lapsiin.
11526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tässä pieni videopätkä "sodasta" irakissa:
http://globalresearch.ca/images/Massacre of Civilians.wmv

Varoitus: video sisältää voimakkaita kohtauksia, jotka saattavat olla haitallisia lapsille.

Äänestä

Tässä pieni videopätkä "sodasta" irakissa:
http://globalresearch.ca/images/Massacre of Civilians.wmv

Varoitus: video sisältää voimakkaita kohtauksia, jotka saattavat olla haitallisia lapsille.

Äänestä
  • Hei toi video on pyörinyt täällä aikasemminkin. Eikö muuta ole tarjolla?. Tosta kun ei ota Erkkikään selvää ketä noi on, kun suurennuslasilla katsoo, ja liikkeistä päätellen, kaikki ovat terroristeja. Vai pystyykö tämän aloittelija kertoon sukupuolen ja iän. HEH HEH.

    Äänestä

  • Laatokka kirjoitti:

    Hei toi video on pyörinyt täällä aikasemminkin. Eikö muuta ole tarjolla?. Tosta kun ei ota Erkkikään selvää ketä noi on, kun suurennuslasilla katsoo, ja liikkeistä päätellen, kaikki ovat terroristeja. Vai pystyykö tämän aloittelija kertoon sukupuolen ja iän. HEH HEH.

    Summassa on hyvä pommittaa.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Summassa on hyvä pommittaa.

    Summan taistelut?

    Äänestä

Eikö olekin harmi, kun rekisteröidyn nikin tunnistaa siitä logosta, joka ilmestyy nikin yläkulmaan?

Et millään pysty täsmälleen samaan nikkiin kuin minä, aito ja alkuperäinen Hitman, nykyinen Hitman1 !

Ei USA koskaan pommita siviilejä tahallaan, kuten ei Israelkaan.

Länsimaisen kulttuurin moraali ei sellaista hyväksy, joten syytöksesi on yhtä valheellinen kuin nikkisikin!

Ihailemasi terroristit kyllä tekevät niin, mutta heillä ei moraalista selkärankaa olekaan!

Äänestä
  • Sinulla on näköjään ollut pää pensaassa viimeiset kaksi vuotta.

    " Ei USA koskaan pommita siviilejä tahallaan, kuten ei Israelkaan. "

    Vasta muutama viikko sitten Reuters ja BBC raportoivat siitä, kuinka USA pommitti maan tasalle pari asuintaloa Fallujahissa ja näistä kannettiin lasten ja naisten ruumiita ulos. USA itsekin myönsi pommittaneensa kohteita sen vuoksi, että se "uskoi" siellä olleen yhden terroristijohtajan. Kyllähän silloin on tahallinen siviilien pommittaminen, joka myös rikkoo Geneven sopimusta siviilien suojelusta räikeästi. Teko on täysin vastaava, mitä jotkut Irakissa vastarintaa harjoittavat tahot tekevät räjäyttäessään tienvarsipommeja miehittäjiä vastaan riippumatta siitä, että ympärillä on siviilejä. Tai itse asiassa jenkkien tapa pommittaa raskain asein siviilikohteita pelkän epäilyksen perusteella siitä, että siellä olisi joku vihollinen, on rikollisempaa. Tienvarsipommittajathan näkevät varmuudella, että miehittäjiä on kohdilla, kun räjäyttelevät pommejaan. Silti se on tuomittavaa, mutta vielä rikollisempaa on jenkkien toimintatapa, heidän tuhotessaan asuintaloja raskain asein siviileistä piittaamatta, pelkästään sillä perusteella, että he luulevat siellä olevan jonkun vastarintaihmisen. Minkäänlaista varmuuttahan asiasta ei voi esim. Fallujahissa saada, koska alue ei ole jenkkien hallinnassa. Tuolla raakalaismaisella siviilien tappamisella jenkit ilmeisesti yrittävät kiristää irakilaisia kääntymään vastarintataistelijoita vastaan.

    Äänestä

  • Kambodsan hupipommituksia, turhia ja tarpeettomia siviilien ruhjomistalkoita, joihin USA:n aseteollisuus yllytti ilmavoimat! 500 000 siviiliä, lasta, naista ja vanhusta jauhautui näissä karkeloissa jauhelihaksi ylijäämäpommien ryskyessä! Suhteutettuna Yhdysvaltain väestömäärään merkitsisi uhrien määrä 17 000 000 jippijaanaria! WTC:n tornien paikkeille kohdistettuna pommitukset surmaisivat reilusti kaikki Ison Omenan nakertajat! Amerikkalainen moraali on hyväksynyt ja vielä kiitellyt Jumalaansa näistä teoista! Etkö sinä Lippu-Hitmanni muista mitään?

    Äänestä

  • loginomi kirjoitti:

    Kambodsan hupipommituksia, turhia ja tarpeettomia siviilien ruhjomistalkoita, joihin USA:n aseteollisuus yllytti ilmavoimat! 500 000 siviiliä, lasta, naista ja vanhusta jauhautui näissä karkeloissa jauhelihaksi ylijäämäpommien ryskyessä! Suhteutettuna Yhdysvaltain väestömäärään merkitsisi uhrien määrä 17 000 000 jippijaanaria! WTC:n tornien paikkeille kohdistettuna pommitukset surmaisivat reilusti kaikki Ison Omenan nakertajat! Amerikkalainen moraali on hyväksynyt ja vielä kiitellyt Jumalaansa näistä teoista! Etkö sinä Lippu-Hitmanni muista mitään?

    Maailman menoa-palsta on tietääkseni tarkoitettu nykypäivän ilmiöiden pohdiskeluun.

    Joku Kambodzan tai Vietnamin sodan esiinkaivaminen antaa mahdollisuuden lähteä saman tien pohtimaan vaikkapa Stalinin tai Hitlerin joukkomurhia.

    Ne eivät kuitenkaan taida "loginomeja" kiinnostaa, kun niissä eivät amerikkalaiset olleet suoraan vastuuussa.

    Jaa, taisi se N-liitto sittenkin saada aseapua USA:lta, ennenkuin selvisi, mikä ihmispeto Stalin olikaan...

    Äänestä

  • Hitman1 kirjoitti:

    Maailman menoa-palsta on tietääkseni tarkoitettu nykypäivän ilmiöiden pohdiskeluun.

    Joku Kambodzan tai Vietnamin sodan esiinkaivaminen antaa mahdollisuuden lähteä saman tien pohtimaan vaikkapa Stalinin tai Hitlerin joukkomurhia.

    Ne eivät kuitenkaan taida "loginomeja" kiinnostaa, kun niissä eivät amerikkalaiset olleet suoraan vastuuussa.

    Jaa, taisi se N-liitto sittenkin saada aseapua USA:lta, ennenkuin selvisi, mikä ihmispeto Stalin olikaan...

    en tajunnut, että " ei koskaan tahallaan" tarkoiti tulevaisuutta! Olisit voinut kyllä käyttää "enää"-sanaa selvennykseksi!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hitman1_ kirjoitti:

Kuten rautamikkikin tietää, USA pommittaa myös siviilejä tahallaan. Tuhannet pommit osuvat vuosittain hääkulkueisiin ja jalkapalloa pelaaviin lapsiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu