Kuten rautamikkikin tietää, USA pommittaa myös siviilejä tahallaan. Tuhannet pommit osuvat vuosittain hääkulkueisiin ja jalkapalloa pelaaviin lapsiin.
Lukuisat siviilien pommitukset
Hitman1_
11526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tässä pieni videopätkä "sodasta" irakissa:
http://globalresearch.ca/images/Massacre of Civilians.wmv
Varoitus: video sisältää voimakkaita kohtauksia, jotka saattavat olla haitallisia lapsille.
Tässä pieni videopätkä "sodasta" irakissa:
http://globalresearch.ca/images/Massacre of Civilians.wmv
Varoitus: video sisältää voimakkaita kohtauksia, jotka saattavat olla haitallisia lapsille.
Hei toi video on pyörinyt täällä aikasemminkin. Eikö muuta ole tarjolla?. Tosta kun ei ota Erkkikään selvää ketä noi on, kun suurennuslasilla katsoo, ja liikkeistä päätellen, kaikki ovat terroristeja. Vai pystyykö tämän aloittelija kertoon sukupuolen ja iän. HEH HEH.
Summassa on hyvä pommittaa.
Summan taistelut?
Eikö olekin harmi, kun rekisteröidyn nikin tunnistaa siitä logosta, joka ilmestyy nikin yläkulmaan?
Et millään pysty täsmälleen samaan nikkiin kuin minä, aito ja alkuperäinen Hitman, nykyinen Hitman1 !
Ei USA koskaan pommita siviilejä tahallaan, kuten ei Israelkaan.
Länsimaisen kulttuurin moraali ei sellaista hyväksy, joten syytöksesi on yhtä valheellinen kuin nikkisikin!
Ihailemasi terroristit kyllä tekevät niin, mutta heillä ei moraalista selkärankaa olekaan!
Sinulla on näköjään ollut pää pensaassa viimeiset kaksi vuotta.
" Ei USA koskaan pommita siviilejä tahallaan, kuten ei Israelkaan. "
Vasta muutama viikko sitten Reuters ja BBC raportoivat siitä, kuinka USA pommitti maan tasalle pari asuintaloa Fallujahissa ja näistä kannettiin lasten ja naisten ruumiita ulos. USA itsekin myönsi pommittaneensa kohteita sen vuoksi, että se "uskoi" siellä olleen yhden terroristijohtajan. Kyllähän silloin on tahallinen siviilien pommittaminen, joka myös rikkoo Geneven sopimusta siviilien suojelusta räikeästi. Teko on täysin vastaava, mitä jotkut Irakissa vastarintaa harjoittavat tahot tekevät räjäyttäessään tienvarsipommeja miehittäjiä vastaan riippumatta siitä, että ympärillä on siviilejä. Tai itse asiassa jenkkien tapa pommittaa raskain asein siviilikohteita pelkän epäilyksen perusteella siitä, että siellä olisi joku vihollinen, on rikollisempaa. Tienvarsipommittajathan näkevät varmuudella, että miehittäjiä on kohdilla, kun räjäyttelevät pommejaan. Silti se on tuomittavaa, mutta vielä rikollisempaa on jenkkien toimintatapa, heidän tuhotessaan asuintaloja raskain asein siviileistä piittaamatta, pelkästään sillä perusteella, että he luulevat siellä olevan jonkun vastarintaihmisen. Minkäänlaista varmuuttahan asiasta ei voi esim. Fallujahissa saada, koska alue ei ole jenkkien hallinnassa. Tuolla raakalaismaisella siviilien tappamisella jenkit ilmeisesti yrittävät kiristää irakilaisia kääntymään vastarintataistelijoita vastaan.
Kambodsan hupipommituksia, turhia ja tarpeettomia siviilien ruhjomistalkoita, joihin USA:n aseteollisuus yllytti ilmavoimat! 500 000 siviiliä, lasta, naista ja vanhusta jauhautui näissä karkeloissa jauhelihaksi ylijäämäpommien ryskyessä! Suhteutettuna Yhdysvaltain väestömäärään merkitsisi uhrien määrä 17 000 000 jippijaanaria! WTC:n tornien paikkeille kohdistettuna pommitukset surmaisivat reilusti kaikki Ison Omenan nakertajat! Amerikkalainen moraali on hyväksynyt ja vielä kiitellyt Jumalaansa näistä teoista! Etkö sinä Lippu-Hitmanni muista mitään?
Maailman menoa-palsta on tietääkseni tarkoitettu nykypäivän ilmiöiden pohdiskeluun.
Joku Kambodzan tai Vietnamin sodan esiinkaivaminen antaa mahdollisuuden lähteä saman tien pohtimaan vaikkapa Stalinin tai Hitlerin joukkomurhia.
Ne eivät kuitenkaan taida "loginomeja" kiinnostaa, kun niissä eivät amerikkalaiset olleet suoraan vastuuussa.
Jaa, taisi se N-liitto sittenkin saada aseapua USA:lta, ennenkuin selvisi, mikä ihmispeto Stalin olikaan...
en tajunnut, että " ei koskaan tahallaan" tarkoiti tulevaisuutta! Olisit voinut kyllä käyttää "enää"-sanaa selvennykseksi!
Suurpommituksia siviilikohteisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19437874/kuka-saa-pommittaa-siviileja