Sekasauna

Lomalla mökkeillään, kyläillään ja saunotaan paljon. Usein on tapana, että miehet ja naiset saunovat yhdessä. Joko uimapuvut/-housut tai pyyhkeet päällä ellei sitten alasti.

Mitä mieltä olet alastomasta sekasaunasta? Jos se on noloa, niin onko kiusallisempaa, että olet itse tai kumppanisi on alasti vai että kumppanisi näkee muita alastomia tai itse näet?
9574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Musta ei ois...ei kai sinne pakko oo mennä!

Äänestä

En menis alasti. Uimapuvun kanssa voisin mennä, edellyttäen että muillakin sama vaatetus. Sanoisin vain suoraan, jos alastomuutta ehdotettaisiin, että en koe oloani miellyttäväksi sekasaunassa alasti.

Molemmat kiusallisia, siis sekä se, että itse näkisin alastomia vastakkaisen sukupuolen ihmisiä tai että puoliso näkisi.

Kaikilla on oikeus omiin fiiliksiinsä. Menkööt ne alasti sekasaunaan, joita se kiinnostaa. Eihän siinä mitään erotiikkaa pitäisi olla. Silti en itse halua enkä halua, että puolisokaan menee.

Äänestä

Kyllä me tyttöystävän kans saunotaan ihan kahdestaan alasti ja muut menee sitten miten menee. On meil uikkarit joskus jos on porukkaa enemmän. En mä halua nähdä muita naisia alasti vaikka tyttöystävä ei ole mustasukkainen lainkaan. Tyttöystäväni ole edes suomalainen joten aluksi se oli sille shokki kun sanoin että suomes saunotaan alasti et sillä oli bininit ja pyyhekin viel saunas aluksi. Jos ollaan kahestaan nii se on aina alasti mökillä saunas.

Äänestä

Itseäni ei haittaa ollenkaan se, että tyttöystäväni näkee alastomia miehiä, mutta minua häiritsisi jos tyttöystäväni menisi alasti sekasaunaan. Häntä tosin se häiritsee itseäänkin, joten tulee aina biksuissa saunomaan sekasaunaan.

Häntä taas ei häiritse mun saunomiset lainkaan ja saunonkin usein alasti sekasaunassa. Jos häiritisisi niin en saunoisi.

Ei tässä toista rajoiteta, mutta kunnioitetaan sitä mitä toinen sanoo.

Äänestä

Ei ole noloa, paitsi jos joku käyttäytyy nolosti - tuijottelee, kommentoi, hipoo "vahingossa". Aika harvoin sellaista tapahtuu niissä porukoissa, joiden kanssa mä lähden sekasaunaan, eikä sellaista kyllä sitten kauan katsella.

Äänestä

Saunominen ylipäätään ei kiinnosta hirveästi saati sekasauna. Miksi ihmeessä?

Äänestä

no jos pettämisellä ja tulevilla avioeroilla ja perheen koossa pysymisellä eioo elämisessä merkitystä niin sinne vaan kiusauksia hankkimaan

Äänestä

Miksi mennä edes uimapuvulla saunaan, erittäin epähygieenistä

Äänestä

Mun naisellla on niin kaunis kroppa että on kivaa katsoa sitä kun saunotaan alasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Löylyn lyömä kirjoitti:

Lomalla mökkeillään, kyläillään ja saunotaan paljon. Usein on tapana, että miehet ja naiset saunovat yhdessä. Joko uimapuvut/-housut tai pyyhkeet päällä ellei sitten alasti.

Mitä mieltä olet alastomasta sekasaunasta? Jos se on noloa, niin onko kiusallisempaa, että olet itse tai kumppanisi on alasti vai että kumppanisi näkee muita alastomia tai itse näet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu