Mikä kiire on saada hänet puolueen puheenjohtajaksi? Kyllä hänenkin aikansa tulee. Ei pilata asioita hosumalla.
Sari Essaya on kohta kansanedustaja
7
115
Vastaukset
Niin, tuskinpa puolueen suosio juuri siitä kasvaa...jumbo, mikä jumbo....
- Huvittava kommentti
"Niin, tuskinpa puolueen suosio juuri siitä kasvaa...jumbo, mikä jumbo...."
No, olispas se aika ihme, jos kristilliset olisivat maailmanihmisille mieleinen puolue - silloin olisi kd:ssä kyllä jotain vikaa! :-D
- tuumailee
Kaikki kunnia Päivi Räsäselle, mutta kyllä puolue saisi vaihtaa puolueen puheenjohtajaa välillä. Myöskään en vielä näkisi tässä Sarin paikkaa. Tämä Peter Östman voisi olla hyvä vaihtoehto.
- Maailmanmielinenkö?
Peter Östman? Nevö höörd.
Pitänee tsekata tuo ehdokas wikistä tms.
Muuten, Pidän Päiviä vakaumuksen naisena ja kunnon uskovaisena.
Päivi kertoi Ylen haastattelussa heti kantansa tasa-arv. homoliittoihin, ettei kannata, vaan pitää avioliittoa ainoastaan miehen ja naisen välisenä.
Sensijaan Sari Essayah väisteli kysymystä, eikä halunnut sanoa, mitä mieltä on ko. h-liitoista. Josta sai jopa maailmankin ihmisiltä heti "fiksun leiman". :-(
- tuumailee
En kans tarkemmin tunne tätä Peter Östmania. Yksi päivä vain kiinnitti huomioni kun häntä haastateltiin telkkarin uutisissa, ja huomasin että oli Kristillisdemokraatti. Googlasin kans heti hänet. :) Pitää perehtyä vielä tarkemminkin ajan kanssa hänen ajatuksiinsa.
- Totuuden puolesta
Löysin tällaisen hyvän tiedon Peter Östmanista, jota itse kyllä kannatan lämpimästi ja kaikki ne ihmiset, jotka kannattavat TOTUUTTA, sillä aiheesta valhetta nykyään niin paljon liikkeellä.
Östman: Holokaustin kieltäminen laittomaksi
4.4.2014 10:15 Peter Östman
TIEDOTE 2.4.2014
Kansanedustaja Peter Östman jätti keskiviikkona kirjallisen kysymyksen eduskunnan puhemiehelle Holokaustin kieltämisen tekemisestä laittomaksi Suomen lainsäädännössä.
Holokaustin kiistäminen on kielletty kolmessatoista itsenäisessä valtiossa. Viidessätoista EU-maassa ei rangaista Holokaustin kieltämisestä. Myös EU:n oikeuskomissaari Viviane Reding vaati tämän vuoden tammikuussa, että kaikki EU-maat tekisivät holokaustin kieltämisestä laittoman nopealla aikataululla.
Lisätietoja:
Peter Östman
Puh. 050 512 1845
- siitä vaan
Mitä sitten jostää kävelijä tulee vaikka presidentiksi, mitä sitten, ketä se auttaa ja mihin se auttaa kertokaa !
minustakin hää vois olla vaikka puolukanpominnan mestari, ei sekään mitään haittaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38889Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17533- 24531
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502