Mikä on Cheekin suosion syy? Ainakin Herrasmiesliigan biisiin "ei pahalla mut tahallaan" (taisi olla 2012) on suoraan kopioitu Survivorin kappale Burning heart ja sen ympärille hömpätty kaikkea. Jotenkin vaan ihmettelen.
pakara
3
147
Vastaukset
- Yhdessä eteenpäin
...niin se kateus ja luulottelu sieltä tuli jälleen esiin...
Toivon, että löydät oman lahjakkuutesi, niin ei tarvitse olla kateellinen. Silloin arvostaa myös toisen lahjakkuutta ja menestymistä. Onnea opettelumatkalle.- 2+13
Ehkä olen sitten väärässä mutta paljonko lahjakkuutta tarvitaan että voi varastaa toisen kappaleen? Kai hänellä tietysti omiakin on. No jos sitten olen kateellinen, en kyllä tiedä miksi mutta sovitaan niin. Sotka irti.
- Yhdessä eteenpäin
2+13 kirjoitti:
Ehkä olen sitten väärässä mutta paljonko lahjakkuutta tarvitaan että voi varastaa toisen kappaleen? Kai hänellä tietysti omiakin on. No jos sitten olen kateellinen, en kyllä tiedä miksi mutta sovitaan niin. Sotka irti.
Ensin kai pitää todeta virallisesti, että jokin vääryys on tapahtunut ja sitten vasta siitä on asiallista ilmoitella eteenpäin. Tuollainen yleinen huutelu somessa on merkki kateudesta.
Ja yleisesti voidaan sanoa, että monet, monet ja vielä kerran monet, biisit muistuttavat toisiaan.
Tämä Jaren lahjakkuus on ainutkertaista. Merkkinä siitä on hurja menestys. Hän tulee olemaan Tekijä vuosia eteenpäin. Hän on niin hyvä, että osa ihmisistä ei psyykkisesti kestä vaan kirjoittelee puuta heinää somessa omissa tuskissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605590KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2023678Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182468Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222395Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 901072
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79985