vedenkestävän ripsarin poisto

mikä hyvä aine?

oon alkanut vasta käyttämään vedenkestävää ripsaria ja kyselisin nyt et mikä on hyvä aine sen poistamiseen? aikoinaan käytin Lorealia, sit ostin Clarinsia ja nyt vasta viimeisempänä Garnieria (joka muuten ihan toivoton vesi!!) En oo ollu oikeen nuihin mihinkään tyytyväinen, ei tehoa ei! Kertokaas mitä suosittelisitte, mikä olis nimenomaan tehokasta? vai siirrynkö ihan normi ripsariin taas - kun ei meinaa saaha ripsiä puhtaaks, ei sitten millään ei :(

5

291

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poistoaine?

      Vedenkestävälle ripsivärille tarkoitettu poistoaine. Ihan mikä merkki tahansa käy. Pidä poistoaineella kostutettua vanulappua hetki koko silmän päällä ja pyyhi sitten tarpeeksi pitkään.

    • lashes4life

      Lumenen vedenkestävän silmämeikin poistoaine on hyvä, käytän sitä itsekin. Niinkun edellä sanottiin, niin kostuta aineella vanulappu ja paina koko silmää hetki ja sitten pyyhi vielä loput pois. Muista huuhdella silmät tämän jälkeen vedellä.

    • MAAILMANPARASPOISTO
    • kookosöljykäy

      Itse poistan vedenkestävän ripsarin Urtekramin kookosöljyllä. Silmiä ei kirvellä meikinpoiston jälkeen.

    • Jertzi

      Jos olet vasta vähän aikaa käyttänyt vedenkestävää ripsaria, se Lorealin poistovesi ei ehkä olekaan vedenkestävälle tarkoitettu? Siinä vedenkestävälle tarkoitetussa on öljyä mukana, ja sitä on ravistettava reilusti, jotta sekoittuu. Todella hyvä mielestäni, ei ärsytä silmiä, ja on riittoisa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      180
      1452
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1293
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1038
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      869
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      753
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      636
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      636
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      566
    9. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      89
      553
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      542
    Aihe