Eikö tämä ole jo syrjintää? En ole kade!En työskentele firmassa!
Mutta sanoma aika selvä?
Älä vain sairasta "Olet huono duunari jos vuodenaikana sairastut "Influenssaan"
Huikeat 200 Euroa Bonusta!
http://www.aaltovoima.fi/ajankohtaista/aaltovoima-palkitsee/
Aaltovoima maksaa!Bonusta vähiten sairaslomalla olevalle
4
1434
Vastaukset
- 09908.098
Ei ole lomarahoja näkynyt, palkkatodistuksessa on muttei tilillä. En muistanut huomauttaa, mutta on sekin , jos joutuu hattu kourassa lisiä pyytämään. Arvosana 7.8 Aallolle.
Kartan vuokrafirmoja sekä rakennus. Vissiin VPS henkilöstöpalvelulla on parhaimmat jauhot pussissa. AAA- ex aalto
Sama täällä. Jäi tunteja saamatta ja ylityö korvauksia. Ite Aalto vai yritti tarjota lounasseteleitä.
- minäteentäin
Mulle tuollainen asia olisi yks hailee. Jos sairastutaan niin sitten sairastutaan ja ollaan kotona.
Mullakin on polvi kipeänä ja olin tuossa 2 viikko putkeen saikulla. Sitten viime viikolla menin töihin kokeilemaan polvea 4:ksi päiväksi ja kyllä polvi vaivaa vieläkin niin että meni istumiseksi koko päivä töissä perjantaina.
Tiistai-Torstai päivät menivät että varovasti yritin töitä tehdä ja liikkua. Mulla työmatka 100km/suunta niin jos töhin ajan ja polvi kipeytyy niin sitten ennemmin istun sen päivän töissä kun lähden heti perään ajamaan taas 100km. Polvi menee leikkaukseen sen tiedän mutta kirurgin kanssa ensimmäinen tapaaminen viikon päästä.
Tässä juuri mietin että kun ei tuo polvi tuolla töissä parane. Rasittuu vaan ja mun pitäisi välttää rasitusta vasempaan polveen niin varmaan menen huomenna aamulla taas lääkäriin.
Itse olen eri vuokrafirman palveluksessa eikä ne poissaoloista välitä eikä asiaksyrityskään. Eikä mua se kiinostakkaan vaikka eivät siitä pitäisi. Kun joku vaivaa niin sitten vaivaa ja mennään lääkäriin.
Ei mikään työpaikka ola yhtätärkeä/tärkeämpi kuin oma terveys.- minäteennäin
Lisään vielä että tuolla vuokrafirmassa missä olen niin ei ole mitään rahaongelmia. Palkat ym. ylityöt jne. tulee oikein ja ajallaan. Siksi olen siellä pysynytkin töissä.
Jos palkat tulisivat väärin/myöhässä niin olisin lopettanut ajat sitten.
Sitten kun tuolla työt loppuu ja jos tarjoavat toista työtä niin sanon ne ehdot millä teen töitä eli työsopparissa pitää lukea että kokoaikatyö ja 40h viikkossa.
Eikä mitään 20-40h viikossa. Mulla nyt lukee niin mutta olen pysynyt töissä koska töitä on ollut joka päivä se 8h eli 40h/viikossa koko tämän ajan kun olen tuolla töissä ollut eli 4kk.
Tuo on töinen syy että jos työ alkaisi menemään osa-aikaiseksi niin lopettaisin heti. Ei kaukaa pysty osa-aikatöissä käymään.
Työpaikkailmoiutksessa luki että kokoaikatyö ja yli 12kk. Sitten sopparissa luki että määrä-aikainen ja osa-aikatyö.
Sen virheen tein että aloitin työt ennenkuin sain sopparin. Sitten jatkoin vaikka sopparin näin koska ajattelin testata että onko töitä 40h/vko vai pitääkö lähteä lätkimään.
Ensi kerralla sanon että Sopparin luen eka ja mahdolliset epäkohdat korjataan tai en tule töihin.
Tuskin enään sitten palkkaavat mutta ei ole minun ongelmani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1536969Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142558Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471810Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141431Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901315- 711127
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631083Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271069Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481065- 691007