jos on polkastu lapsena persuksiin ?
voikohan homous johtua traumoista
mitä luulette
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sinua on siis poljettu anukseen! Otan osaa, homo.
Jotkut sanovat niin, mutta ei kyllä juurikaan noin tökerösti.
Joidenkin psykologien lausunnon mukaan: Homojen samaa sukupuolta oleva vanhempi on ollut erittäin ankara lastaan kohtaan, ja niin hän on yrittänyt asettua vastakkaista sukupuolta olevan vahemman saappaisiin, ymmärtääkseen miten saisi samaa sukupuolta olevan vanhemman puolelleen.
Eli kyseessä olisi jonkinlainen vastareaktio roolimallia kohtaan.
Onko se sitten niin, että on ollut ankara isä niin kostaa sen sillä että alistaa nuoria poikia seksikumppaneikseen. Vastaavasti urospuoliset lesbot alistaa nuoria tyttöjä hyväilemään itseään .
Hierarkisissa paikoissa kuten sairaaloista on joskus kerrottu sellaista.Maaseudulta tulleet ujot nuoret tytöt olivat karskille lesbolle suurta juhlaa. Miten lienee nykyään??
Ankeasta lapsuudesta ja poika- tyttökouluista. Ennenkaikkea sisäoppilaitokset ovat homoille hyviä kasvualustoja, vertaa Britannia.