Ei voi olla totta. Mä näin juuri aikuisella urheilullisella naisella pipon päässä. Se on tän kesän tyyliä :-)
Uusi kesätyyli: pipo päähän
20
764
Vastaukset
- voihjessus
Naisetkinko tuohon typeryyteen lankeaa, joillakin se pipo tuntuu olevan kuin tutti pikkulapsella joka pitää olla aina ja kaikkialla.
Kaiken lisäksi typerän näköistä pitää pipoa muulloin kuin talvella.- nonylon
voi ehkä näyttää typerältä pitää VILLAPIPOA mutta villa on hengittävää luonnon kamaa,mieluummin pitäisin jos pakko villapipoa kuin nylon-lippistä!! ja villasukat eivät myöskään hiosta,tarkoitan ohkaisempia kenkäsukkia.
ihanko totta??!! saitko pahojakin henkisiä traumoja?
- uusi kesämuoti
Ja pipon kanssa usein toppatakki ja saapikkaat.
- vaatteita kehiin
No kylmyydestähän se johtuu. Jos pää palelee on pipo käypä asuste. Monissa kuumissakin maissa käytetään päähineitä, joten se myös viilentää paahteessa. Vain tyhmät liikkuu noissa maissa ilman. Samoin shortsit ei todellakaan ole yhtä viileä asu kuin intialaistyyppinen housut pitkä paita yhdistelmä. Tarpeen tulleen se myös lämmittää.
- miksiei ?
hyvä ! voi kyllä pukeutua sään eikä vuoden aikojen mukaan !
- Haloo?.
Kyllä siinä on muotisuunnittelija nauranut partaansa useamman kerran kun näkee luomuksensa: itseään fiksuina pitävät ihmiset pitää pipoa päässä kesällä.
Tätä pipopäälaumaa on viety kuin lasta narussa, hehehe - free-witch
Eihän siinä muuten mitään, mutta entisessä koulussani pari vuotta sitten joutui rehtori tekemään kuulutuksen pipoista, kun eivät _lukiolaiset_ älynneet ottaa niitä sisällä pois päästä - täitä ilmestyi yhtäkkiä ja paljon...
Muotiorjuus on äärettömän typerää, milloin ihmiset ymmärtäisivät ettei sitä tarvita hyvältä näyttämiseen... -_- Terve itsetunto on liian harvinaista.- joujouyyh
tuleeko täitä pipoista?levittääkö pipopäät täitä? ja voihan muodikaskin näyttää hyvältä!! onkohan sun itsetunto terve?
- Pipojen.
Ja lippisten pitäminen on yksi syy, miksi yhä nuoremmat alkavat kaljuuntumaan. Tämä ei koske yksin miehiä, vaan yhä useammalla naisella hiukset ovat harventuneet. Pipo ja lippis hiertää päänahkaa ja samalla kireys estää ihon hiusverisuonten toimintaa, joten hiusten juuret eivät saa ravintoa.
- pipo on ulkopäähine
Kuumalla kesähelteellä ruohoa leikatessa laitan pipon päähän. Kastelen sen ensin huolella - ja tasaisin väliajoin. Pysyy nuppi viileenä.
- krrhm
Vaatetus kertoo jotain: trendin mukainen = ajan tasalla, ei dementiaa tai kaavoihin kangistumista eikä pelokasta asennetta muiden mielipiteisiin. Rento vaatetus kertoo että et ole pilkun viilaaja.
Jospa antaisitte ihmisten olla sellaisia kuin haluavat?
"ihanko totta??!! saitko pahojakin henkisiä traumoja?"- No kyllä
moukille saa tapakasvatusta antaa. Pitääkin.
- Tervemenoa
No kyllä kirjoitti:
moukille saa tapakasvatusta antaa. Pitääkin.
No mene kasvattamaan venäläisiä tai israelilaisia.
- Jojanna
Siellä se keltainen lämpimässä hölskyy. Sitä on näillä penskoilla enempi päässä kuin rakossa.
Nyt 28 astetta. Ei muuta kun pipo päähän ja huppu pipon päälle! Onsitä paljon joidenkin päässä! - kas kun
ei karvalakkia pidä xDDD
- että näin
Finninaamat peittelee orastavaa kaljua jo peruskoulussa ja siihen
pipo sopii mainiosti. - dfsdfsf
No onpa kauheaa. Ehkä naisella oli huono hiuspäivä. Miksei puuvillapipoa voisi pitää kesällä yhtä lailla kuin jotain huivia?
- Kukin tavallaan
Minä näin shortseihin ja hihattomaan trikoopaitaan sonnustautuneella miehellä villapipon 30 asteen helteessä. Naamakarvasta päätellen pipon tarkoitus oli peittää heikohkot hiukset, joten oli hänellä varmasti hyvä syy. Minä olen villalle allerginen, joten oikein karmaisi kuvitella, miltä hiestä märkä villlareuhka päässä tuntuisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1534972- 1914001
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1343676Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia462951Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat312273- 1391914
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441717Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.351458Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631414Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261309