Mitä tarkoittaa "hyvät sääret"? Kauhean vanhanaikainen sanonta, yleensä vain vanhemmat ukot viljelee tuota kohteliaisuutta. Selittäkää parikymppiselle tyttelille, mikä tekee sääristä hyvät ja pitkät? Eikö se pituuskin riipu ihmisen kokonaispituudesta? Pitääkö pohkeiden olla lihaksikkaat/pyöreät?? Vai juuri hoikat "tikut"? Huomaako hyvät sääret ilman korkkareitakin? Onko polven ylitaipuva ns. länkisäärisyys hyvä vai huono? Linkatkaa kuvia hyvistä sääristä ja selittäkää kiitos.
Millaiset on hyvät sääret??
4+15
112524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pitkät, suorat, hoikat ja kiinteän lihaksikkaat, ei tikut tai laihaläskit saati paksut. Pitkät suhteutettuna muuhun kroppaan, mutta yleensä pitkäsääriset on kyllä muutenkin pitkiä tai pitkähköjä. Tietysti pitkät sääret huomaa ilman korkkareitakin, juuri silloinhan ne huomaakin!
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02389/secret_2389432b.jpg
Lihaksikkus on kaunista. Ohuet reidet ovat mulle naisen kaljamahaakin kuvottavampi vaihtoehto
Pitkät (suhteessa siihen vartaloon, ei senttimääräisesti siis), treenatut ja muutenkin hoidetut.
Erottuvat pohjelihakset korkkareissa on ERITTÄIN iso plussa. ;)
Jos jalat on kuin paksut tolpat tai tikunohuet, ni katse kääntyy kyllä pois varsin nopeeta.
Ei mitään hajua sääristä. Kuka mies sääriä tuijottelisi? Reidet ovat paljon tärkeämmät.
Pitkät ja hoikat. Ja hyvinmuodostuneet eli sopusuhtaiset ei siis isoja pohkeita tai mahtireisia. Ja rako reisien välissä. Ehdottomasti. Rotusääret ah shortsit tai minihame. Wau! Kuka mies ei kiinnittäisi huomiota??
Anteeksi vaan mutta kaikilla naisilla ei ole takia reisien välissä vaikka olisivat hoikkia. Kaikilla jalat eivät ole sen muotoiset että reisien väliin jäisi sellainen rako.
Totta. Mutta vastasinkin kysymykseen millaiset ovat hyvännäköiset sääret.
Minusta sellainen reisivako on kammottavan näköinen, tulee mieleen luuranko. Kyllä naisella muotoja pitää olla. Tuollainen vako ei ole kuin todella laihoilla naisilla, eikä sellainenkaan ole hyvännäköistä.
Pitkät, lihaksikkaat, hoikat. Mutta niiden yläpäässät äytyy olla niihin mätsäävä nainen eli kaunis ja tyylikäs. Tumma mielellään. Ja hyvätuloinen.
Semmonen vako siinä reisien välissä ja hoikat,sirot ja pitkät sääret niin AHH :D parikymppinen kolli ilahtuu. Lihakset on ehdoton turnoff yhtälailla kuin läski. Tietysti lihakset käy jos eivät näy liikaa.
Nuresta kollistakin kun tulee vanha niin kelpaa hieman jo rupsahtanu ja vanhakin vittu.
Nuorena sitä luulee että saa kaiken mitä tahtoo...