mitä teen?

teenage dirtbag

Olen 15 vuotias tyttö ja ihastunut vahvasti 4 vuotta vanhempaan poikaan. Hän on täysi-ikänen ja mä vasta 15 joten en ainakaan vielä uskalla tehdä mitään suurempaa asian eteen. En haluu saattaa häntä vaikeuksiin mun idioottimaisuuteni takia. Mutta oikeesti tunnen häntä kohtaan ihan liian voimakkaasti enkä voi olla ajattelematta häntä koko ajan. Me ei olla kavereita, hädin tuskin tuttuja. Haluisin tutustuu paremmin, mutta miten? Me asutaan eripuolilla Suomea, eikä nähä todellakaan usein. Onko liian noloa lähtee somessa laittaa viestiä? En haluu antaa itestäni mitään idiootin pikkutytön kuvaa, joten aattelin että parempi lähestyy ihan face to face, kun parin viikon päästä nähään. Mutta mitä mä voin sanoo? Argh tää on niin turhauttavaa, kun ei voi tehdä mitään eikä tiedä mitä pitäis tehdä ja jos tietää niin ei uskalla. Tää voi kuulostaa aika awkwardilta, mutta mä ihan totta voisin kuvitella eläväni tämän kyseisen ihmisen kanssa loppu elämäni, enkä haluu pilata mitään. Ainakin vuoden päästä oon suojaikärajan "paremmalla puolella" niin ehkä sitten kannattais kattoo uudelleen? Mä vaan pelkään että hän löytää jonkun toisen (tällä hetkellä hän on sinkku) ja mahdollisuudet menis siinä sitten. Voin kai nyt lähestyä edes kaveripohjalta? Vaikka se olis varmaan aika paska homma, jos me tutustuttaisiin ja myöhemmin kertoisin tunteistani ja tämä henkilö haluiaiskin pysyy vaan kaverina. Auttakaa mua, oon kyllästyny spekuloimaan kaikkee tätä, haluun tietää kannattaako mun vaan nostaa kädet ilmaan ja antaa olla, vai odottaa? Ja siis mulla on vaan pieni tuntuma että tämä vois olla kiinnostunu, katseista päätellen mutta ne voi aina merkitä ihan mitä vaan. Kiitos etukäteen vastauksista!

2

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öööää

      Ikäraja on 16 jotenka olet hänelle rangaistusuhka.

    • fasfasafsasf

      Ei se vuosi niin pitkä aika ole. Ja todellisuudessa puhutaan pikemminkin kolmesta vuodesta että pääset pois vanhempiesi ikeen alta. Kannattaa se aika silti käyttää tutustumiseen, jos siltä tuntuu. Nykyaikaisten viestintävälineiden avulla se on yksinkertaista. Minulla on ollut useita nettituttuja joita en ole tavannut koskaan tai vasta vuosien jälkeen, eli ei mitenkään mahdotonta ylläpitää ja kehittää tuttavuutta pelkästään niinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe