vanha ystävä teki kauheita

järkyttynyt

Nyt on näin käynnyt että ihminen jota vuosia luulin ystäväksi käyttikin minua vain hyväksi.sai avullani ilmasia kyytejä,safkaa jne.lopetin kaiken sen ja sanoin etten halua nähdä häntä jos hän haluaa vain kyydin jonnekkin paitsi tietenkin jos maksaa bensat ja silleen.
Ei olla nähty enää aikoihin.pyöritään kuitenkin samoissa ystävä piireissä.olin joskus aikoja sitten kuullut että hän haukkuu minua selkäni takana mutta nyt hän levittelee minusta mitä kauheampia juoruja ja tekee itsestään täyttä uhria jotta kaikki yhteiset kaverimme jättäisivät minut yksin.mitä siis teen?
Ja jos ketään kiinnostaa niin ne juorut on oli:varastin tältä ystävältä(en halua hänen roskiksesta kaivettuja romuja),makasin hänen poikaystävänsä kanssa(olen lesbo,ei siis miehet kiinnosta),hakkasin ystävääni(missä siis ne mustelmat kun,hänen mukaansa olin naaman hakannut sairaalakuntoon,enkä muutenkaan ole hakannut ketään,en varmaan uskaltaisi),olen eläinrääkkääjä(mille eläimelle???ei ole lemmikkejä minulla eikä hänellä) ja näitä löytyy siis vaikka mitä vielä..mitä siiis teen?????

2

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nopanic

      Jos sinulla on todisteita/todistajanlausunto, tee kunnianloukkaussyyte poliisiasemalla.
      Jos mahdollista, muuta muualle. Jos ei ole mahdollista, valitse tarkasti ystäväpiirisi ja ole välittämättä narsisti-hyväksikäyttäjä"ystäväsi" jutuista. Valheella on lyhyet jäljet, kyllä aika pian totuus paljastuu muillekin.
      Jos tulee jotakin juttua, voit ihan kylmän rauhallisesti kertoa lakanneesi toimimasta ko henkilön palvelijana ja kuskina, siinä kaikki.

      • .....

        Ei ihan noinkaan. Valheilla voi olla hyvinkin pitkät jäljet, eikä ne välttämättä tule koskaan edes julki.

        Mutta noissa tilanteissa todellinen kaveruus ja ihmistuntemus punnitaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1274
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      86
      1068
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      992
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      145
      939
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      823
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      813
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      786
    Aihe