Viisikymppinen sinkkumies!

Ulos

Olen kiinnostunut yhdestä noin 50 vuotiaasta miehestä. Minun käsittääkseni hän on vapaa. Haluaisin jotenkin näyttää kiinnostukseni, mutta olen ollut melko epävarma koska emme tunne hyvin. Haluaisin pyytää hänet minun seuraksi jonnekin vaikka tapahtumaan. Voisin sanoa ettei kukaan pääse mukaan ja olisi tylsää mennä yksin. Mutta mikä kiinnostaa 50 vuotiasta miestä?

2

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies metsään

      Yleensä kalastus,tai kaikki metsästykseen liittyvä. Koirat on yksi tosi kiinnostuksen aihe. Ehkä liittyy metsästykseen. Pyydä lenkille ja sano,että haluat näyttää jonkun mukavan paikan sieltä. Itse esittelin kauniin riippusillan. Pyydä näyttämään hyvä sieni tai marjapaikka tai näytä ne itse. Lenkkipolku on hyvä tutustumispaikka.

    • Fifties

      Yllä olevat varmaan kiinnostaa jotakuta, mutta esim. minua ei sitten pätkääkään. Lähteä nyt samoilemaan metsään kauniin naisen kanssa? Ulos; muissa tapahtumissa kyllä voi piipahtaa, ei niin väliä missä, jos seura on viehättävää. Sen jälkeen voi käydä vaikka syömässä ja sopia jatkosta, tuleeko sitä vai ei... tähän asti jaksaa malttamaton mieskin, eihän meillä enää ole niin kiire :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9121
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      82
      8451
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      6463
    Aihe