Haluan lapsuuteni ihastuksen...

Deprineya...

Olen nyt 17-vuotias tyttö. En ole koskaan ihastunut keneenkään toiseen. Olen yksin viihtyvä tyttö ja pojat eivät koskaan murkkuiässä kiinnostaneet, mutta kauan sitten ihastuin palavasti:

Hän on nyt jo aikuinen, mutta ei käsittääkseni hirveästi itseäni vanhempi. Ihastus alkoi kauan sitten kun olin 5-vuotias ja hänen perheensä oli perheeni naapureina ja oli yhteiset juhlat. Ihastuin heti häneen, joka silloin oli vielä poika ja anelin äidiltäni, että saisin nukkua hänen vieressään ja äiti suostui. Tämä poika oli sellainen, josta kaikki pitivät. Ei siinä ollut mitään pahaa tai pervoa ja nukuin sitten hänen kanssaan yön yli ja ihanaa oli. Tämä on ihanin lapsuudenmuistoni.

Nyt oli taas sukupippalot ja tämä lapsuuteni ihastus oli paikalla ja hän taisi hymyillä minulle, ainakin kuvittelen niin. Nyt en saa unta tai pysty tekemään oikeastaan yhtään mitään. Miten saisin hänet omakseni? Tiedän, että se on utopiaa, mutta en ikinä antaisi itselleni anteeksi, jos en edes yrittäisi.

6

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jagdpanther

      Sano sille "Tiedän mitä teit sinä kesänä!" Jos ei muista niin valotat hienovaraisesti vähän kerrallaan ja jos sittenkään ei muista niin sitten ujutat pieniä valkoisia valeita sekaan... "Meillähän oli niin ihana yö silloin, etkö muista?" Elä sitte ota tätä vinkkiä liian vakavasti...

    • Ei kannata...

      Se, että hän antoi pikkutytön nukkua vieressään hyvää hyvyyttään ei tarkoita, että hän olisi iskettävissä nyt monta vuotta myöhemmin.

      • Deprineya...

        Jagdpantherille: Kyllä hän muistaa. Hymy kertoi sen. Voi vaikuttaa typerältä, että kuvittelen hymyn merkinneen sitä, mutta tiedän sisimmässäni, että hän muistaa ja että hänkin piti minusta.

        Ei kannatalle...: Olen siis varma, että hän piti minusta ja pitää varmasti vieläkin. Ei kai hän muutoin olisi huolinut minua viereensä nukkumaan. Hän olisi silloin vain kohteliaasti kieltäytynyt. Ehkä me vain voisimme sopia toisillemme. Ei kai nyt jokin noin 10 ikäero mitään haittaa.

        Pitäisi vain koittaa rohkaista itsensä, olen vain aika ujo. En kai minä mitään menetä, jos kerron tunteeni.


      • sfasfasfasfafsfas
        Deprineya... kirjoitti:

        Jagdpantherille: Kyllä hän muistaa. Hymy kertoi sen. Voi vaikuttaa typerältä, että kuvittelen hymyn merkinneen sitä, mutta tiedän sisimmässäni, että hän muistaa ja että hänkin piti minusta.

        Ei kannatalle...: Olen siis varma, että hän piti minusta ja pitää varmasti vieläkin. Ei kai hän muutoin olisi huolinut minua viereensä nukkumaan. Hän olisi silloin vain kohteliaasti kieltäytynyt. Ehkä me vain voisimme sopia toisillemme. Ei kai nyt jokin noin 10 ikäero mitään haittaa.

        Pitäisi vain koittaa rohkaista itsensä, olen vain aika ujo. En kai minä mitään menetä, jos kerron tunteeni.

        Nykyään ainakin miehille enenevässä määrin sanotaan että älä tee mitään tunteentunnustuksia. Sellainen on pääasiassa tarpeetonta dramatiikkaa. Sen kun vaan tomii tunteidensa pohjalta, niin näkyyhän ne sitten rivien välissä. En tiedä päteekö sama ohje naisille, mutta en ainakaan itse erityisemmin kaipaa kuulla mitään tunteentunnustuksia. Ensisijaisesti tulisi vaivaantunut olo, sellainen että mitähän toi nyt minusta haluaa.

        Suora puhe kyllä kelpaa, ei siinä. Ja kai jotakin voi rakentatavastikin mainita tunteistaan, etenkin torjuessaan jotain. Mietinkin tässä lähinnä juuri jotain sellaista odotuksien keskittämistä johonkin tunnustukseen ja sitten pettymystä kun siitä ei seuraakaan mitä toivoi seuraavan, vaikka toinen pitäisikin sinusta.


    • hmmmmmmmmmmmmm

      Oletpas itsevarma.. ehkä jopa liiankin

    • Lovegirlalwaysforyou

      Ihanaa!!!!!!

      Olin itse samassa tilanteessa yhdeksän vuotiaana ja nukuin 22-vuotiaan miehen vieressä. Eikä siinä ollut mitään pedoa. Halusin vain hellyyttä turvalliselta ihastukselta ja sain sitä.

      Tunsin itseni ihan prinsessaksi ja että olen maailman tärkein ihminen. En voi sanoin kuvailla sitä ihanuutta, miten sain.

      Olen jo seurustellut joitakin kertoja, mutta kokemukseni on aina se ihanin ja mikään ei voi mennä sen edelle!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      811
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      646
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      629
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe