Musikaalisia tuttavuuksia etsimässä

Olen 25-vuotias mies Tampereelta, ja etsin seuraa harrastuksiin ja vapaa-ajan viettoon. Olen melko musikaalinen; soitan pianoa/syntikkaa ja osaan myös jonkin verran laulaa, mitä haluaisin oppia lisää. Olen laulanut muutaman vuoden kuorossa. Kitaralla osaan soittaa joitakin perussointuja. Aikanaan soitin klassista musiikkia, mutta selvästi enemmän pidän kevyestä musiikista, esim. pop/rock. Musiikki on itselleni tunteellisesti hyvin puhuttelevaa. Pidänkin enemmän musiikin fiilistelystä kuin taustalla kuuntelusta.

Etsin uusia tuttavuuksia erityisesti yhteismusisointiin, yhdessä laulamiseen, musiikista keskustelemiseen tai muulla tavoin musiikista yhdessä nauttimiseen (esim. keikat, konsertit) kahdestaan tai isommalla porukalla. Jos olet musikaalinen tai musiikki on elämässäsi jollain tavalla erityislaatuisessa asemassa, niin laita viestiä! Vietän aikaa mieluiten kasvotusten, mutta netissä jutteluakin voi kokeilla. Jos tunnet jonkun muun, joka on vastaavaa seuraa vailla, niin laita viestiä eteenpäin!

Ota yhteyttä s-postilla: mie89 [at] suomi24.fi

1

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei! Olen 38v mies Vantaalta ja olen aika musikaalinen. Tykkään laulaa ja kuunnella musaa. Tosin en soita mitään soittimia, mutta minulla on hyvä rytmitaju ja sävelkorva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5075
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      24
      4465
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      144
      2934
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe