Olenko jäljillä?

Konnansuo

Olisiko niin, että on karkeasti ottaen kolmenlaisia naistenmiehiä? On tietysti olemassa sellaisiakin miehiä, joilla riittäisi paljon vientiä mutta he tyytyvät olemaan oman mielitiettynsä kanssa.

1) Johtajat. liikemiehet, rikkaat ja kuuluisuudet kuten musiikot, näyttelijät ja huippu-urheilijat. Kolmella ensimmäisellä ryhmällä on yleensä akateeminen koulutus. Näistä henkilöistä osa on komeita ja osa vähemmän komeita.
2) Supliikkimiehet, joista lisäksi osa on superkomeita. Näillä miehillä harvemmin on korkeakoulutusta tai isoja tuloja
3) Kovikset, rentut ja rikolliset. Harvempi kranttu kouluttautunut nainen näihin lankeaa, mutta naisseuraa tälläkin ryhmällä riittää varsin hyvin.

Tukevatko omat havaintonne todellisuudesta tätä teoriaani?

2

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hsffhsfhsfhsf

      Paljon tuossa on tottakin, mut oman kokemukseni mukaan (olen kylläkin mies) supliikkimiehet päinvastoin yleensä ovat suht koulutettuja ja vähintäänkin keskituloisia.

      • Supliikkimies-fani

        No minä olen nainen, eikä minua saa, ellei saa minua nauramaan.

        Eli harrastan vain supliikkimiehiä. Mutta he kaikki ovat olleet yhtä lukuunottamatta aika rumia ja vähän koulutettuja, köyhiä suoraansanoen, ja naisten viinat ja tupakit ja ruuat myös kelpaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe