Olen ollut vaimoni kanssa yhdessä noin 20 vuotta. Kaksi lastakin on saatu aikaiseksi. Muuten asiat menevät suht normaalisti mutta "makuuhuone hommat" ovat omasta mielestäni pielessä. Vaimoni ei nykyään siedä minua lähelleen kun hän tulee vuoteeseen. Hän haluaa vain olla ja huilata. Jos yritän hivuttautua lähemmäksi hän ärähtää välittömästi. Jos uskallan kysyä jotain rakasteluun viittaavaa niin sama tulos. Homma toimiii vain toisin päin eli hän ehdottaa (ehkä kerran viikossa) ja homma on tehtävä siten, että "se" sisään ja hommiin. Tuloksena kummallekin orgasmi(aina). No mitä siis valitan! Itse haluaisin aluksi hyväillä, hieroa ja helliä mutta tämä ei sovi. Vaimo kokee KAIKKI minun lähestymisyritykseni painostuksena. Mitä minun pitäisi tehdä?
Naiset neuvoja kiitos!
6
1047
Vastaukset
- marjuska
voitteko keskustella asiasta-
miksi vain vaimon aloitteesta- tarviiko jotain liukastetta ekaksi -laittaa sen salaa -jottet sinä kuvittele että olet "vanhan" naisen kanssa.
kuulostaa että nyt isompi juttu takana.
haluaa pitää sut mukamas tyytyväisenä kun antaa kerran viikossa.
taustalla on paljon isompi peikkonen, nyt suut auki! - Marilee
Mieti/miettikää, miten paljon te toisianne koskettelette/hellitte ylipäätään päivän aikana?
Monesti hellyyttä on parisuhteessa niin vähän, että kun sitä viimein osoitetaan, käsittää toinen sen heti vihjauksena tai jopa vaatimuksena enempäänkin, ja se sitten ärsyttää.
Jos taas suhteessa on hellyyttä ilman taka-ajatuksiakin, on seksiinkin helpompaa "ajautua" sen kautta.
On kyse rakkaudenosoituksista, ja niitä on paljon enemmän kuin vain seksiakti tai vuoteessa suukottelu ennen sitä. Se kehonkieli, joka rakastuneista tulee ulos ihan itsestään, pitäisi kyetä elvyttämään uudelleen henkiin pitkässäkin parisuhteessa aika ajoin.
Se on helpointa tilanteista, joissa molemmat ovat hyväntuulisia ja helposti lähestyttävissä. Halaus, suukko, kädestä pitäminen jne. saattavat hämmästyttää, kun niihin ei ole totuttu, mutta ei sen hämmästyksen tarvitse lannistaa. Hellyyden uudelleen heräämiseenkin täytyy saada totutella pikkuhiljaa.- Leo
Kirjoitat viisaasti. Ehkäpä juuri tuosta on kysymys. Olemme liikaa vain "kavereita" päivisin ja juuri ne pienet asiat jäävät tekemättä ja sanomatta. Toista pitää itsestään selvyytenä. Aika näyttää kuinka onnistun.
Kiitos neuvoistasi Marilee!
- Sussu2
Juu no kyllä se seksikiinnostuskin joskus hiipuu pois.. ellei tee mitään uutta ja repäisevää ;)
Ehdottaisin että yrittäisit tällaista: Osta käsiraudat ja liina. Joku kaunis ilta kun vaimosi ärähtää sinulle niin sidot hänet nopeasti rautoihin ja laitat liinan silmille. riisut ja tyydytät hänet aivan mahtavalla tavalla ja vieläpä monta kertaa oeräkkäin jos vain jaksat.
Voit yrittää. En tiedä toimiiko kun en tunne vaimoasi, mutta jos uskot että hän ei loukkaannu tästä verisesti niin yritä ihmeessä sillä monet naiset pitävät tällaista kiihottavana monella tapaa. - nainen-80
Ei sitä vain jaksa, jos äijä on ihan koko ajan kimpussa. Ei tavallaan ehdi koskaan haluttaa, kun toinen yrittää liikaa. Ja sit just vituttaa, kun ei uskalla edes koskettaa äijää, kun se heti vonkuu seksiä. Ettekö te miehet voi hyväksyä, että naisia ei vaan yksinkertaisesti haluta niin usein. Kerran viikossakin on mun mielestä aika usein.. voihan sitä antaa kerran viikossa, että toinen saa tarpeensa tyydytettyä, mutta ei mua ainakaan enää niin usein haluta pitkän seurustelun jälkeen. Sitä yrittää sanoa mukavalla tavalla, ettei just nyt huvita, mutta jossain vaiheessa se vonkuminen rupee vituttaa! Elämässä on muutakin kuin seksi. Mulle naisena riittäisi aika usein vain lähellä olo ja hyvänä pito. Ja huomaan, että silloin alkaa eniten haluttaa, kun mies ei ole pitkään aikaan yrittäny mitään, vaan on miettiny ihan muita juttuja.
Sehän on vähän niinku eläimilläkin... ne saa vain silloin, kun naaras on kiimassa! - senvuoksi
Jotain on mennyt ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022