Olenko yliherkkä vai ansaitusti loukkaantunut kun viikonloppuna ilmeni, että miehelläni oli kännykässä edelleen entisten naisystävien puhelinnumerot tallessa? Olemme seurustelleet alle vuoden ja tiedän ettei niitä ole käytetty tänä aikana. Selitys miksi ne siellä oli vieläkin, oli että ne on unohtunut sinne!
Mitä mieltä olette?
4
820
Vastaukset
- spark
Entä sitten? Niin on minunkin poikaystävälläni, eivätkä ne minua haittaa. Toki mielelläni kuulen, jos on soitellut jonkun kanssa, mutta ei sekään mikään pakko ole. Itsekään en käytännössä koskaan poista numeroita omasta kännykästäni. Kaikenlaista outoa sieltä sitten kyllä löytyykin ;).
- Tane
Minullakin on kännykässä vanhojen tuttujen numeroita. Samoin löytyy vanhoja työpaikkanumeroita, joita en varmaan koskaan käytä. Mitä sitten? Eipä noita jaksaa poistaakaan, joten niin kauan kuin tilaa on, olkoon puhelimessa.
- Kattikatti
Ei muuta kuin anna numerot olla vaan.
On minullakin entisen poikaystäväni numero.
Soitellaan silloin tälloin, mies elää avoliitossa ja on kuulemma hankalaa välillä.
Kivaa kun hän kääntyy puoleeni.
Oma mieheni ei tiedä mistään mitään.
Urheilullisella opettajalla on sitä paitsi paljon rientoja, vielä kun olen niin kauniskin. - tut
Miehesi lähtee varmasti, jos yrität kuristaa hänet mustasukkaisuudellasi.
Mistä tiedät ettei ole käytetty?
a)Oletko vakoillut hänen kännykänkäyttöään?
b)uskotko hänen sanaansa?
Mikäli vastaus on b, olet vielä terveellä pohjalla. Mikäli a, hae apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754