Voi v...tus ja armo aurinko.

Käytännön mies.

Ex raiskaa puheillaan ja ajatuksillaan vielä vuoden eron jälkeenkiin, vaikka on hoidettu vain käytännön asiat, olenko sairas??

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lue ja opi

      Tsekkaapa huvikses tältä samaiselta palstalta ketju ostikolla "narsistinen nainen" (tai jotain sinne päin). Lue ja mieti tuntuuko kuvaukset tutuilta... jos tuntuu, niin tuo akka jatkaa sun piinaamista vaikka hautaan asti, ellet tee sille loppua. Ketjussa löytyy myös hyviä keinoja tuollaisesta sekopaattiämmästä irti pääsyyn, avioero ei ole mikään ratkaisu siihen, eikä ositukset, eikä mikään muu kuin se, että pääset irti sen akan henkisestä jojonarusta!

    • Katsepeiliinpäin!

      Riippuu, miten erosit hänestä ja mitä olet hänelle tehnyt. En ihmettele, jos hänet on esim.jätetty ilman selitystä tai julmasti uuden suhteen vuoksi, että välinne eivät ole selvät. Toinen voi olla ihan jumissa ja kierii jätetyksi tulemisen tunnelmissa. Elämän jatkaminen on sille jätetylle ihan toinen juttu kuin jättäjälle. Jätääjä kun on yleensä suunnitellut eroa jo pitempään, ennen kuin se tapahtuu. Toiselle se voi olla elämän kokoinen kriisi. Yritä ymmärtää, jos näin on. Yritä nähdä myös oma käytöksesi ja tekosi menneessä suhteessa/erotilanteessa. Ehkä vastaukset löytyvät noista jutuista...jos sitten se sinun exä ei ole esim.mielenterveysongelmainen...ei vaikean eron jälkeisen elämän takana ole aina pyolison narsismi. Tai mitä jos oletkin sellainen narsistinen itse? Et vaan huomaa omaa käytöstäsi ja tekojasi toista kohtaan?

      • Makeaa myrkkyä

        Voi kyynelvirtaa...... mua ei ainakaan vois vähempää kiinnostaa, jos joku narsistiämmä kieriskelee kuolontuskissaan jätetyksi tuntuaan - siinäpä kieriskelköön vaikka lopun ikäänsä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4550
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2632
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      845
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe