Minua tuli lauantai-iltana baarissa iskemään erittäin miellyttävä mieshenkilö. Meillä synkkasi mielestäni erinomaisesti yhteen ja lopuksi kaveri kysyikin että vaihdettaisiinko puhelinnumeroita. Vaihdoimme ja (hänen piti lähteä joten) hän kysyi sopiiko soittaa tässä joku päivä. Sanoin tietenkin että sopii! No, nythän on sitten tosiaan maanantai eli toinen päivä kohtaamisestamme meneillään. Miksei se siis jo soita tai tekstaa?! Argh, mikä logiikka siinä on että pitää odotella (ehkä päiväkausia) ennen kuin ottaa yhteyttä? Kai sen nyt itse kukin tietää onko kiinnostunut vai ei eli jos ei ole kiinnostunut niin ei edes kysy numeroa! Jos taas on kiinnostunut lähtemään treffeille tms. niin miksi ei sitten osoita sitä?
Kertokaa mulle joku... Olen kohta hermoraunio jännityksestä! ;)
Miksei se jo soita?
17
3552
Vastaukset
- susi syö sut kohta
se kypsyttelee sua että saa sitten kerralla koko paistin ja suupieliään pyyhkien ja röyhtäillen löntystelee tyydytettynä kotiin vaimonsa ja pienien susipentujensa luokse.
ja ei muista sua enää kuin ehkä joskus runkulla...- Punahilkka
Sika!
- väärin
Punahilkka kirjoitti:
Sika!
Ei kun SUSI
- Nainen-
Sitä ei ehkä kiinnostanutkaan. Eihän sitä voi aina jokaiseen ihmiseen johon tutustuu baarissa luottaa että soittavat takaisin. Odottele ny vaikka vielä muutama päivä. Unohdat sitten koko tyypin. Tai ehkä sille tuli pupu pöksyyn eikä uskalla soittaa. Soita sinä tai viestittele jos sulla hänen numero ja rohkeutta.
- tutina
Ei kaikki aina pyöri naisten ympärillä. Voihan se tyyppi olla koulussa tai töissä esim. 12h päivä joten tuskin liikenee aikaa tosta vaan. Ota itse yhteyttä!
- Frederico
Sanoo yhtä ja tekee toista.
Voi olla että se odottaa vielä vähän aikaa ennenkuin tekstaa sillä ei tahdo osoittaa riippuvuuttaan ja innokkuuttaan eikä tahdo tungetella, juuri kuten miesten oletetaan käyttäytyvän.. Kärsivällisyyttä - ????
Siis turhaan stressaat..Sehän sano et se soittaa tässä joku päivä..eli voi soittaa vaik viikon päästä..Ja tommosen baari tapaamisen jälkeen on ihan turha miettiä mitään kummempaa..Se on voinu ottaa sun numeron vaa "pahanpäivänvaralle"
- Haloo
sä sit voi soittaa sille. Hei haloo! Jommankumman se aloite täytyy tehdä.
- muidu
Se tosiaan kyllä antoi mulle oman numeronsa eli ehkä tarkoitti sen myös käytettäväksi... Pelkään vaan että jos minä nyt otan ensimmäisenä yhteyttä niin loukkaan jotenkin miehistä egoa, kun en anna hänen "metsästää" minua (hänhän sanoi soittavansa minulle). Äh, oikeasti en kyllä usko tuollaisten pelien pelaamiseen (tyhmää touhua), mutta mitä jos mies uskookin ja pitää tärkeänä?
- muija
muidu kirjoitti:
Se tosiaan kyllä antoi mulle oman numeronsa eli ehkä tarkoitti sen myös käytettäväksi... Pelkään vaan että jos minä nyt otan ensimmäisenä yhteyttä niin loukkaan jotenkin miehistä egoa, kun en anna hänen "metsästää" minua (hänhän sanoi soittavansa minulle). Äh, oikeasti en kyllä usko tuollaisten pelien pelaamiseen (tyhmää touhua), mutta mitä jos mies uskookin ja pitää tärkeänä?
No,laita sille joku salainen tekstiviesti(palvelun kautta) niin näät ottaako se suhun yhteyttä selvittääkseen,keneltä se on tullut.
- susi syö sut kohta
koska se voi soittaa vain varmoissa olosuhteissa eli sellaisissa ettei muija kuule mitä jorisee...
- muidu
No niin, kohta tulee 24h siitä kun lähetin tälle minua iskemään tulleelle miehelle tekstiviestin. Mitään vastausta ei ole kuulunut... Joko hän ei sitten ollutkaan kiinnostunut tai sitten hänen miehinen egonsa on nyt verisesti loukkaantunut, kun en kiltisti odottanutkaan HÄNEN yhteydenottoaan.
Voi tylsyyksien tylsyys, vaikutti tosi mielenkiintoiselta ja mukavalta kaverilta... :( - hyvä muistaa
Kyseessä VOI olla kolmen päivän sääntö. Kolme päivää on minimi aika joka odotellaan, ennen kuin otetaan yhteyttä vasta treffattuun tai baarissa tavattuun tyttöön. Tämä siksi että ei vaikuta liian hyökkäävältä, tungettelevalta, epätoivoiselta tai vastaavalta.
- muidu
Odotin 3 päivää ottaisiko mies yhteyttä, mutta kun vaikutti siltä ettei niin käy niin itse lähetin hänelle tekstarin kolmannen päivän iltana. Yhä edelleenkään ei ole tullut mitään vastausta ja tuskin koskaan tuleekaan, vähän sellaiset fiilikset on :/
En vaan oikein ymmärrä, kaikki merkit viittasivat siihen, että hän oli todellakin kiinnostunut. Ehkä nyt sitten vaan pilasin kaiken, kun otin itse yhteyttä (vaikka hän oma-aloitteisesti nronsa antoikin!)...
- reiska
Sillon varmaa hei saldo kiinni.
- been there
Joo toi ei oo koskaan kivaa, mut tota sattuu meille kaikille. Ite pidän tota tilannetta sellasena suoja juttunani.
Silleen niinku, et joku päivä oon viel onnellinen ku se joku piip ei ottanu yhteyttä tai, ku juttu ei lähteny käyntiin ja et nyt elämä on ohjannu oikeeseen paikkaan ja oikeen ihmisen luokse. Et varmaan itekään haluu olla väärän tyypin kans jos tuol jossain odottaa se oikea.
Toi ajattelu helpottaa silleen, et ei rupee turhaan kelailemaan, et mis meni vikaan.
Ehkä sil tyypil on ongelmia... joku toinen juttu viel meneillään tai sit sinkuttelee ja jakelee numeroaan kaikille.
Niin tai näin... mut varmaa on se, et jos oot ite valmis johonkin vakavampaan ni varmasti sun elämääs ilmestyy joku mies joka voi antaa samaa ku oot ite valmis antamaan.- muidu
Jeps, täytyy ajatella et ei sitä sit ollut tarkoitettukaan tapahtuvaks. Harmittaa silti kyllä... Mut jäipähän mulle sit ainakin mukava muisto hauskasta iskurepliikistä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437896Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4482170Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2272082- 1431658
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511221Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251197Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951067Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65828Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6712Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.54710