Sinällään juutalaisvihalle ei anneta valtaa!!

Älkää hyvät ihmiset katsoko ihoa ja puheita vaan ken TEKEE KELJUIMMIN!!! Sitä arvostelkaa!!! Älkää katsoko edes uskontoaan vaan katsokaa MITÄ KUKIN TEKEE!!! Israel tekee nyt väärin !!! Suomalaiset paheksuvat!!! Säälimme teidänkin sotilaitanne mihin nuoret pakoitattekaan !
750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei nyt jätä hommaa kesken, vaan pyyhkii rättipäät kartalta!

Loppuu se rakettien ammuskelu!

Äänestä
  • Toivottavasti ampuvat raketteja syvälle Israeliin turisti kohteisiin

    Äänestä

Jos tämä lehtiartikkelisi selvittäisi pääsi!

http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/hamas goldberg-23215

.... siinä selkeäsanaisesti ja suomeksi kerrotaan, mistä on kysymys!

KIrjoitahan avauksesi uudelleen.....

Äänestä

Ehdotus : Israel ja Länsi-ranta muutetaan saman näköiseksi mitä se oli 2000 vuotta ennen ihmisiä . Loppuisipahan se paukuttelu ja uutisointi . Mutta tämähän on tietenkin toiveajattelua , sota on siellä alueella loppumaton . Sukupolvien ajan on opetettu pienestä pitäen että tuolla aidan toisella puolella on vihollinen , HUOM ! sekä juutalaiset sekä palestiinalaiset tekevät tätä perinnettä eli aivopesua .

Äänestä
  • "Jeffrey Goldbergin mielestä vastaus kysymykseen saattaakin olla, että "Hamas yrittää saada Israelia tappamaan niin monta palestiinalaista kuin mahdollista"

    Hamas on Israelin perustama aseistama ja rahoittama terroristijärjestö jonka pääasiallinen tarkoitus on rauhanprossin ja palestiinalaisten itsenäistymispyrkimysten sabotoiminen lisäksi tekosyyn antaminen palestiinalaisten murhaamiselle.

    Äänestä

  • Yhdysvaltalaisen tietotoimisto United Press Internationalin mukaan Israelin tiedustelupalvelu Mossad tuki Hamasia järjestön alkuvuosina pyrkien luomaan vastapainon PLO:lle.


    http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Hamas#/search

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häpeä israel nyt kirjoitti:

Älkää hyvät ihmiset katsoko ihoa ja puheita vaan ken TEKEE KELJUIMMIN!!! Sitä arvostelkaa!!! Älkää katsoko edes uskontoaan vaan katsokaa MITÄ KUKIN TEKEE!!! Israel tekee nyt väärin !!! Suomalaiset paheksuvat!!! Säälimme teidänkin sotilaitanne mihin nuoret pakoitattekaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu