Hei,
en juurikaan osaa käyttää valokynää. Eikö sen olisi tarkoitus olla vaalea ja valaista ja korostaa tiettyjä osia kasvoista?
Minulla on Lumenen valokynä "Lumene Touch of Radiance Highlighter Valokynä With Brightening Arctic Lingonberry" -lukee kynän kyljessä.
Ongelma on: Minun naamassa tämä on melkeinpä oranssi. Kävisi meikkivoiteesta.. Jopa näin kesällä tämä on tummempaa kuin oma ihoni.
Tää ei vissiin ole tarkoitus? :D
Valokynä liian tumma?
PienA
2
171
Vastaukset
- jgufu
Oranssi toisaalta taittaa sinistä, joten voi sopia ihan tummimpaan kohtaan silmänalusilla - kokeile! Mutta valita Lumenelle, sillä jos tarpeeksi moni valittaa, ehkä joskus saadaan vaaleampiakin sävyjä.
- DuhdAh
Mun mielestä on pöljää että noissa lumenen valokynissä ei oo sävyjä. Siis jollekin se saattaa olla tosi tumma. Ja kun se ei jumalauta mitenkään sulaudu ihon sävyyn . Mikä idea täsä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635151SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133632Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213200SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352509Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252