Mikä saa teidät miehet kääntämään päänne kadulla? Onko aina laitettava lyhyt hame ja korkokengät vai toimiiko jokin muukin konsti kenties? mikä on se seikka mihin kiinnitätte naisessa ensimmäisenä huomion? Mitä jos tyttö onkin ihan ns. "tavallisen" näköinen eikö se herätä silloin kiinnostusta lainakaan? laittakaapas omia mielipiteitä tänne kiitos! :)
Vastaukset 8
- Se siitä kiinnostuks
Kadullako?
Huomion saaminen on eri juttu kuin se että mies iskisi sinua.
Ei se pukeutuminen siinä auta vaan se silmäpeli ja miten vihjaat miehelle että hänen olisi hyvä lähestyä.
Suomessa kuitenkin en lähtisi lähestymään naista koska suoraan sanottuna on tullut aika teräviä kommentteja tai sitten vähän välinpitämätön olo lähestyessä.
On se kiva katsella ja huomioida tuolla monenlaistakin naista olipa nillä lyhyt hame tai farkut jalassa, mutta se että saat miehen yrittämään iskeä onkin sitten toinen juttu.
Tietysti pelimiehet ja muut lähestyvät herkästikkin. Me muut olemme jo tajunneet jutun juonen eli miehen tulee olla komea, pitkä ja tyylikäs että saa teidän huomionne. Ei siis kannata yrittää. - Sinkkumies-.
En ikinä käännä päätä kadulla vaikka kaunis tai tavis nainen tulee vastaan.
- Krrrrr
Olen tavallisen näköinen eivätkä miehet minua katsele kadulla, vaikka olisi mitä päällä. Ei se kyllä haittaa, koska en kaipaa ventovieraiden miesten huomiota.
- huomijoo
Huomion saa vaikka pukeutumalla teletapiksi, tanssimalla ja laulamalla samalla... Heilumalla siinä edessä.
Jos tämä ei auta, niin sitten voi vähän läimäistä.
Jos ei silloin vielä huomaa, niin ei voi mitään.
Silloin tosin voi saada myös paikallisen poliisin huomion. - :)))
Pössyttelemällä sähköröökiä http://www.paulsaar.com varmasti kerää katseita! :)
- Dildo pyllyssä
Varmasti kääntää päät.
- JaappoKaamanen
Suomalaisille naisille ei kannata huomiota antaa. Järjestävät vaan jonku paskamyrskyn ja kohtauksen.
- miesolenajattelen
Olemalla ihminen ihmiselle; hymyile, tervehdi miestä josta itse olet kiinnostunut. Ja kukaan ei kiellä halaamasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 65815
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21726Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551