Löytyykö sellaisia naisia mistään. Ikää sais olla 23-28 vuotta
Haluan tyttöystävän mutta en halua seksiä
mies 30.
17167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eikö ots eteen vai haluatko kulissiksi homouden piillottamiseen? Tutkimusten mukaan aika moni nainen on frigidi. Tunnenkin yhden.
Ei käytettyä toosaa kannatakkaan rassata.
Onhan noita aseksuaaleja. Sieltä vaan eri nettideiteistä etsimään.
Minullekin kelpaisi aseksuaali tyttöystävä, mutta sillä edellytyksellä että hän on neitsyt eikä aseksuaalisuus ole herännyt vasta 15 jännämiehen jälkeen.
Voisit siis asettua yhteen naisen kanssa, joka ei haluaisi harrastaa seksiä kanssasi? Ei ehkä edes sen neitsyytensä menettämisen verran eli kerran?
Ei missään tapauksessa koska pillua antanut on jakarihuora.
Senkin sika!!!
...sanoisi feministinainen :) Itekin olen joskus ajatellut tuolla tavalla, että vaimoksi aseksuaali ja rakastajattareksi vähän kiihkeämpi tapaus. Ostaahan rahamieskin käyttöauton lisäksi usein erillisen urheiluauton hurjastelua varten :D
Toisaalta rakastelu rakastamansa naisen kanssa on varmasti tyydyttävämpää kuin jonkun randomin kanssa vaimonsa pettäminen. Ehkä pitäisi olla rakastajatar, mutta olisiko sitten hassua olla asumatta rakastajattarensa kanssa jos häntä oikeasti rakastaisi.
Tietysti sitä voisi rakasta aseksuaalivaimoansa, mutta ilman rakastelua hänen kanssaan suhteesta kyllä puuttuisi jotain. Niin ja oikeasti aseksuaali nainen voisi jopa antaa miehelleen luvan harrastaa seksiä muiden kanssa, sillä fiksu aseksuaalinainen ymmärtää, että seksi on kuitenkin muille ihmisille tärkeää. Aseksualisuuden esiintyvyys on kuitenkin vain muutaman prosentin luokkaa, joten aseksuaalinaisen mahdollisuus löytää muuten hänelle sopiva aseksuaalimies on aika pieni. Suurin osa aseksuaaleista on naisia, joten useimpien heistä on otettava normiseksuaalinen mies jos haluavat parisuhteen saada.
Toivottavasti oli vain vitsi eikä oikeaa ajatuksenkulkua.
Peris siis haluaa neitsytnaisen vaan sitä varten että sen voisi korkata. Ja sitten korkkaamisen jälkeen periksen mielestä olis ok sitä neitsytnaista alkaa pettää vaikka jonkun muun käytetyn naisen kanssa.
Huh. On muuten aika sikailua.
Luulin että periksellä oli joku täysin yliampuvan korkea moraali / periaatteita, jonka takia vaatii myös kumppaniltaan neitsyyttä ja puhtautta. Mutta kävikin ilmi että se olikin se hyvin alhainen moraali, jonka tarkoitus on vaan päästä itse ähkimään jännämiehenä ja pilaamaan niitä mahdollisimman hyviä naisia.
Peris onkin siis vain itsekäs p*skiainen / wannabe jännämies, jolla on neitsytfetissi? Menikö oikein?
Sittenhän kait kelpaa transukin?
Ai että transu on sitten ihan sama asia kuin nainen joka ei halua seksiä? Haloo! No ei vitussa ole - valoja päälle nyt hei!
Monesta transseksuaalista, eikä aina transvestiitistakaan, ei edes näe. Jollei kerran halua tavaraa niin mitä väliä?
Kyllä se transseksuaali/transvestiitti on silti henkisiltä ominaisuuksiltaan edelleen mies.
Erikoinen toive. Mikset halua seksiä?
Hyväksyyks naiset ujon miehen joka ei seksii halua heti.
Naiset tykkää ku miehet haluaa seksiä juuri kyseiseltä naiselta. Silti naiset voivat seksiä pantata vaikka pillua jo polttelisi, sillä haluavat sillä tavalla sitouttaa miehen. Miehen on vähän riskiä pelata samaa peliä. Tämän tietää mm. peris ;)
olen 24v nainen ja haluaisin miehen joka ei halua seksiä mutta läheisyyttä kyllä.
En alkais vonkaamaan seksii heti jos ollaan tutustuttu just. Jännämiehet vonkaa heti jä jättävät aamulla joten en halua vaikuttaa siltä että olen jännämies. *Jos nainen vonkaa, en välttämättä kieltäydy koskan olen ollut ilman kauan.